eur:
397.91
usd:
359.43
bux:
74189.72
2024. október 1. kedd Malvin

Elkerülhető lett volna a katonai légi katasztrófa

Ha az illetékesek tanultak volna egy két évvel korábbi balesetből, elkerülhető lett volna a brit légierő Nimrod típusú felderítő repülőgépének tavaly szeptemberi katasztrófája, amelyben a legénység mind a 14 tagja életét vesztette.

A kedden nyilvánosságra hozott vizsgálati jelentés szerint a robbanást üzemanyag-szivárgás okozta, amely egy forrólevegő-vezeték mellett következett be. A fedélzeten lévő 14 ember halála az utóbbi 25 év legsúlyosabb egyszeri vesztesége volt a brit fegyveres erők számára.

Az Independent című brit lap vasárnapi kiadása birtokába került dokumentum ugyanakkor arra hívja fel a figyelmet, hogy 2004-ben egy másik Nimrodnak hasonló okok miatt kellett kényszerleszállást végrehajtania, mint ami a tavalyi katasztrófát okozta. Vagyis, ha tanultak volna az akkori esetből, elkerülhető lett volna a veszteség.

Des Brown védelmi miniszter a múlt héten bocsánatot kért a 14 áldozat családjától, ígéretet tett kártérítés fizetésére, és bejelentette, hogy tovább vizsgálják az esetet.

Az egyik áldozat apja arra szólította fel a védelmi tárca, hogy az öregedő gépek karbantartási hiányosságaira fókuszáljanak, amelyek szerinte a karbantartó személyzet létszámcsökkentésének számlájára írhatók.

Címlapról ajánljuk
Nem vár Brüsszelre a kormány, kész a kulcs az Erasmus program felszabadításához

Parlamenti kedd
Nem vár Brüsszelre a kormány, kész a kulcs az Erasmus program "felszabadításához"

Megkezdődött annak a törvénytervezetnek a társadalmi vitája, amelynek célja a kizárás megszüntetése az Erasmus és Horizon programokból. Az InfoRádió Varga-Bajusz Veronikát, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint fiatalokért felelős államtitkárát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.02. szerda, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×