eur:
395.98
usd:
359.46
bux:
0
2024. szeptember 12. csütörtök Mária

Magyarország lehet Kína európai bázisa?

Tudományos, technikai együttműködéssel és turisztikai befektetésekkel bővítené a kínai-magyar kapcsolatokat a gazdasági miniszter, az Országgyűlés elnöke pedig a 2010-es Sanghai Világkiállítás európai promóciós központjává tenné Magyarországot. Minderről az Országházban volt szó, ahol a kínai Országos Népi Gyűlés és kínai üzletemberek vendégeskednek.

Magyarország kiemelt ázsiai partnerének nevezte Kínát az Országgyűlés elnöke. Szili Katalin erről az Országházban megrendezett kínai-magyar üzleti fórumon beszélt, amelyen a kínai Országos Népi Gyűlés küldöttsége is részt vett.

A parlament elnöke emlékeztetett arra, hogy az elmúlt időszakban rohamosan növekedett a két ország közötti kereskedelem, 1 milliárd dollárról immár évi 4 milliárd dollárra rúg az összeg.

Szili Katalin elmondta: azt szeretné, ha Kína, mint regionális kereskedelmi, pénzügyi, turisztikai központként tekintene hazánkra, amely egyúttal európai uniós kapcsolatteremtésre is lehetőséget ad az ázsiai államnak.

A gazdasági miniszter fölszólalásában a kétoldalú kapcsolatokat méltatta, egyúttal stratégiai partnernek nevezte az ázsiai államot.

Magyarország Kína európai uniós kapuja szeretne lenni - mondta Kóka János.

A tárcavezető a sanghaji világkiállítással kapcsolatban úgy vélekedett, hogy az expo kiváló lehetőség lehet a magyar termékeknek a piacszerzésben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.12. csütörtök, 18:00
Hiller István
a Magyar Szocialista Párt országgyűlési képviselője, a párt választmányi elnöke
Fontos emberek jártak Kijevben, meghallgatásra találhat Ukrajna legfőbb kérése – Háborús híreink csütörtökön

Fontos emberek jártak Kijevben, meghallgatásra találhat Ukrajna legfőbb kérése – Háborús híreink csütörtökön

Antony Blinken amerikai és David Lammy brit külügyminiszter Kijevben tett látogatást szerdán, ahol találkoztak Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. A találkozó egyik legfőbb kérdése az volt, lehetővé teszi-e a két ország Ukrajnának, hogy az általuk átadott rakétákkal csapást mérjenek mélyen orosz területekre. Bár a jóváhagyást hivatalosan egyelőre nem kapta meg Kijev, brit kormányzati források szerint Londonban erről már megszületett a döntés, és Joe Biden amerikai elnökön is egyre nagyobb a nyomás, hogy megadja az engedélyt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. szeptember 12. 06:52
×
×
×
×