eur:
410.63
usd:
395.13
bux:
0
2024. december 25. szerda Eugénia
Nyitókép: Facebook

A Tisza Párt elutasítja, hogy az illegális migránsok belépjenek az Európai Unió területére

Magyar Péter a déli határkerítés fenntartását is szükségesnek tartja.

A Tisza Párt - hasonlóan minden józan magyar és európai politikai közösséghez - elutasítja az illegális migránsok belépését az Európai Unió területére - közölte a párt elnöke szerdán a Facebook-oldalán.

Magyar Péter a bejegyzésében azt írta: illegálisan belépni egy ország területére nem emberi alapjog, minden államnak joga és kötelessége megvédeni a határait. A schengeni övezet külső határainak védelme kiemelt felelősség.

A Tisza Párt egyetért a déli határkerítés fenntartásával és szükségesnek tartja, hogy a kiépítés költségeihez az Európai Bizottság hozzájáruljon - hangsúlyozta a politikus.

"Ugyanakkor fontosnak tartjuk azt is, hogy a magyar Országgyűlés, hasonlóan más tagállamokhoz, a határok védelmét az európai uniós joggal összhangban lévő jogszabályokkal oldja meg. Ha erre az Orbán-kormány nem képes, vagy nem hajlandó, akkor az ebből következő százmilliárdos uniós bírságért a politikai és anyagi következményeket vállalnia kell" - írta Magyar Péter.

A párt elnöke azt kérdezte a bejegyzésben, hogy van az, hogy más tagállamoknak sikerül megoldaniuk: az uniós joggal összhangban álló jogszabályokkal, uniós bírság nélkül védjék a határaikat, de Orbánék Viktor kormányának nem.

"Ki fogja megfizetni a százmilliárdos bírságot miniszterelnök úr? Az egészségügy vagy az oktatás költségvetéséből kell majd elvenni ezt az óriási összeget?" - tette fel a kérdést Magyar Péter.

Hozzátette, hogy a Tisza Párt büszke Európa és Magyarország görög-római, keresztény-zsidó kulturális gyökereire és mindent meg fog tenni ezek megőrzéséért.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Egzisztenciális válságban az európai autóipar - Ez már a mélypont?

Egzisztenciális válságban az európai autóipar - Ez már a mélypont?

Nagyon komoly kihívásokkal néz szembe az európai autóipar, erre az idei év eseményei is rámutattak. A globális piaci verseny, különösen a kínai gyártók térnyerése, az EU-s szabályozás szigorodása, és a gyenge elektromosautó-eladások súlyosbítják az európai szereplők helyzetét, ami létszámleépítésekhez, gyárbezárásokhoz vezetett. Az idei év eseményei rámutattak, hogy ez egy nagyon komoly kihívásokkal terhelt időszak, és nagyon úgy tűnik, hogy az idei ugyan lezárul, gondoknak még koránt sincs vége.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×