eur:
395.98
usd:
359.46
bux:
0
2024. szeptember 12. csütörtök Mária

Csak feltételekkel érdekli a biztosítókat az egészségügy

A kormánynak a több-biztosítós modell bevezetése esetén meg kell oldani azt, hogy a járulékbevételekből eredő, a biztosítóknak szánt állami finanszírozást miképpen lehet egyensúlyban tartani az egészségügyi szolgáltatásokra fordított kiadásokkal - vélekedett az egyik nagy magyarországi biztosítótársaság igazgatósági tagja, Paál Zoltán.

A biztosítók nem számítanak nagy profitra a kötelező egészségbiztosításból, inkább az a cél, hogy ügyfeleket szerezzenek, akiket kiegészítő szolgáltatásokkal is elláthatnak - mondta az InfoRádiónak Paál Zoltán, az egyik nagy magyarországi biztosítótársaság igazgatósági tagja.

Kiemelte: a biztosítók akkor lépnek be az egészségügybe, ha valós lehetőségük van arra, hogy gazdasági szempontból működtetni tudják ezt a rendszert. Nem vonzó, ha kívülről megszabják, hogy mennyi a bevétel és a kiadás, és ezen belül próbáljanak meg hatékonyan működni - tette hozzá az igazgatósági tag.

Paál Zoltán szerint az egyenletes, jobb minőségű szolgáltatás felé lehet elmozdulni, ha a biztosító választhatja meg, melyik kórházzal köt szerződést.

A legégetőbb kérdés a hosszútávú finanszírozás kérdése - közölte Paál Zoltán, hozzátéve: ki kell dolgozni, hogy a járulékbevételekből eredő, a biztosítóknak szánt állami finanszírozást miképpen lehet egyensúlyban tartani az egészségügyi szolgáltatásokra fordított kiadásokkal.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.12. csütörtök, 18:00
Hiller István
a Magyar Szocialista Párt országgyűlési képviselője, a párt választmányi elnöke
Fontos emberek jártak Kijevben, meghallgatásra találhat Ukrajna legfőbb kérése – Háborús híreink csütörtökön

Fontos emberek jártak Kijevben, meghallgatásra találhat Ukrajna legfőbb kérése – Háborús híreink csütörtökön

Antony Blinken amerikai és David Lammy brit külügyminiszter Kijevben tett látogatást szerdán, ahol találkoztak Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. A találkozó egyik legfőbb kérdése az volt, lehetővé teszi-e a két ország Ukrajnának, hogy az általuk átadott rakétákkal csapást mérjenek mélyen orosz területekre. Bár a jóváhagyást hivatalosan egyelőre nem kapta meg Kijev, brit kormányzati források szerint Londonban erről már megszületett a döntés, és Joe Biden amerikai elnökön is egyre nagyobb a nyomás, hogy megadja az engedélyt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. szeptember 12. 06:52
×
×
×
×