eur:
394.54
usd:
354.7
bux:
72913.19
2024. szeptember 17. kedd Zsófia

Mire jó az ingatlanadó?

A magyar társadalom kevésbé mobil, mint a nyugat-európai. Sokan azért nem költöznek el egy másik városba egy jó állás kedvéért, mert "röghöz köti" őket a házuk.

Az ingatlanadó külföldön jól szabályozza az ingatlan-beruházásokat és Magyarországon is fontos eszköz lehet a bérlakás szektor kialakulásában - állítja Alföldi György építész, a Rév 8 Rt. vezérigazgatója.

A szakember szerint az ingatlanadó kivetésekor mindenképpen figyelembe kell venni azt a funkciót, amelyre az ingatlant használják, így az adó fontos eszköze lehet a városfejlesztésnek.

Kedvezményt kaphatna például az, aki bérbe adja lakását, így valószínűleg több bérlakás épülne, amely kedvezően hatna a társadalmi mobilitásra. Szerinte az emberek is szívesebben költöznének bérlakásba, ha annak fenntartása jelentősen kevesebb terhet jelentene számukra, mint a tulajdonlás.

Mint mondta, a tőkemozgást is segítené, ha az emberek pénzének nagy része nem ingatlanban lenne lekötve.

Alföldi György azonban magasabb adót vetne ki arra, aki a belváros közepén beépítetlenül hagyja telkét, ezzel rontja a városképet.

Hanganyag: Sánta András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Levágják az árhullámot Mosonmagyaróvárnál - harmadfokú a készültség

Levágják az árhullámot Mosonmagyaróvárnál - harmadfokú a készültség

A legfőbb cél, hogy az érkező árhullámot a töltések között tartsák a vízügyesek Győr-Moson-Sopron vármegyében – mondta az InfoRádióban az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivő-helyettese. Szegi Attila arról is beszélt, hogy az árvízi víztározók segítségével néhány deciméterrel alacsonyabb tetőző vízszintet lehet elérni ahhoz képest, mint ahol természetes körülmények között lenne.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.17. kedd, 18:00
Velkey György
a Magyar Kórházszövetség elnöke, a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának főigazgatója
Az EU teljesen elfordul az új magyar gazdasági modelltől

Az EU teljesen elfordul az új magyar gazdasági modelltől

Mario Draghi, az Európai Bizottság különmegbízottja, az Európai Központi Bank korábbi elnöke az Európai Parlament előtt világos figyelmeztetést intézett az államszövetséghez: az Európai Uniónak sürgősen egy versenyképességi reformra van szüksége, különben súlyos következményekkel kell szembenéznie. Erősebb fellépést szorgalmaz Kínával szemben, elmélyíteni az EU integrációját a tőkepiaci unió létrehozásával, korlátozná az állami támogatásokat, egyszerűsítené az uniós szabályozást, miközben növelné az innovációba történő befektetéseket. Összességében számos olyan lépést sürget, amelyek a magyar kormány eddigi gazdaságpolitikájával ütköznek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×