eur:
393.69
usd:
354.13
bux:
72229.42
2024. szeptember 6. péntek Zakariás

Ljubljanába szerződhet az első számú magyar kapus

Pálinger Katalin, a magyar női kézilabda-válogatott első számú kapusa a szlovén Krim Ljubljanához szerződhet - erről az európai szövetség döntött.

Az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok, 178-szoros válogatott klasszis az előző idényben a dán FC Köbenhavn együttesében szerepelt, de a szezon nagy részét sérülés miatt kihagyta, és hazaköltözött.

A magyar kapust a dán klub eleinte nem akarta elengedni - mondván, érvényes szerződése van -, ám amint arról az EHF pénteken levélben tájékoztatta a magyar szövetséget: az FCK-tól a kézilabdázó átigazolhat a Krimhez. A döntés ellen a koppenhágaiak fellebbezhetnek.

Ha Pálinger Katalin aláír a Ljubljanához, ő lesz a világ közvetlen élvonalához tartozó szlovén csapat harmadik magyar játékosa Siti Eszter és Kindl Gabriella mellett.

"Nagyon örülök, hogy végre rendeződött a helyzetem, napokon belül aláírom az egy plusz egyéves szerződésemet a Krim Ljubljanához" - mondta a kapus.

"Több ajánlatom is volt, azért döntöttem a szlovénok mellett, mert ők voltak a legkitartóbbak, itt éreztem, hogy mindenképpen meg akarnak szerezni, mert szükségük van rám. Sajnálom, hogy nem sikerült békében elválni a Köbenhavntól, feltehetően polgári bíróságon folytatódik a vitánk, ez azonban nem befolyásolja majd a teljesítményemet" - tette hozzá Pálinger Katalin.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Több ezer milliárdnyi közlekedési fejlesztést jelentett be a kormány a fejlesztéspolitikai kihívások közben

Több ezer milliárdnyi közlekedési fejlesztést jelentett be a kormány a fejlesztéspolitikai kihívások közben

Az Európai Unió kohéziós politikája a felszínen sikertörténet: a keleti bővítés tagállamai jelentősen felzárkóztak az EU fejlettségi átlagához, de regionális szinten megmaradtak, sőt néha nőttek is az egyenlőtlenségek. Brüsszelben is egyre többen beszélnek a szükséges reformokról. Magyarország helyzete viszont speciális, a jogállamisági viták miatt nem fér hozzá az uniós forrásokhoz, ami új kihívást jelent – többek között ezekről a témákról volt szó a 62. Közgazdász-vándorgyűlés „Mi van, ha nincs? A kohéziós források perspektívái” című panelbeszélgetésen. A kormány képviselői ismertették, hogy több ezer milliárd forintnyi közlekedési – vasúti és közúti –, valamint építőipari fejlesztésekre készül a kabinet. De arról is számot adtak, hogyan átalakítják a jelenlegi kohéziós politikai megközelítését, szakértők pedig arról, milyen szempontokra kell figyelni ennek során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×