eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Nyitókép: Unsplash

Sötét jövőképbe illő dolgot szabadalmaztatott az amerikai autógyártó óriás

A Ford több hajmeresztő dolgot szabadalmaztatott korábban, de a mostani már egészen disztópikus: az autó kihallgatná az utasok beszélgetéseit és azok alapján reklámokkal bombázná őket.

A Ford reklámokat akar megjeleníteni az autóik infotainment képernyőin, vagy lejátszani a hangszórókon keresztül, mégpedig az utasok olyan szintű megfigyelésével, amit a CIA is megirigyelne - írja a totalcar.hu.

A lap megjegyzi, az ötlet már önmagában felháborító, hiszen a Ford nem ingyen adja az autókat a reklámokért cserébe, márpedig ha valaki kifizet 10, 20, vagy akár 30 millió forintot egy új járműért, bizonyára nem szeretné, hogy menet közben reklámokkal is bombázzák. Hozzáteszik,

ez csupán a jéghegy csúcsa, ugyanis a gyártó nem csupán véletlenszerű hirdetésekkel traktálná az utasokat, hanem adatokat gyűjtene róluk, megfigyelné a beszélgetéseiket.

Ha például elhangzik az autóba, hogy valaki éhes, akkor a reklámokért felelős rendszer az infotainment rendszeren beállított úti cél alapján helyi éttermek hirdetéseit dobná fel. Mi több, a rendszer arra is figyelne, hogy ne adjon hangalapú reklámokat, amikor beszélgetés folyik az utastérben, mert nem figyelne rá senki, ehelyett megvárná, míg csend lesz.

A lap hozzáteszi, fontos kiemelni, hogy ez a disztópiába illő elképzelés egyelőre még csak szabadalom, és nincs rá garancia, hogy valóban megvalósul.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.22. vasárnap, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
Tavaly már Indiában adták el a legtöbb elektromos háromkerekűt - Így zöldítené közlekedését a világ legnépesebb országa

Tavaly már Indiában adták el a legtöbb elektromos háromkerekűt - Így zöldítené közlekedését a világ legnépesebb országa

A világ legnépesebb országában, Indiában a légszennyezettség súlyos problémákat okoz, az országban találhatók a világ legszennyezettebb levegőjű városai. Emiatt is egyre sürgetőbbé vált India tiszta energiára való átállásának elindítása, amelynek egyik kulcsa a közlekedés elektrifikációja és az áramtermelés átállítása nem fosszilisenergia-alapú megoldásokra. Emellett a kritikus ásványi anyagok beszerzésének és újrahasznosításának stratégiai tervei is kulcsszerepet játszanak az ország energiaátmenetében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×