eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél

Gazdát cserélt a rekordok könyve

Egy furcsasággyűjtő kanadai milliárdos vásárolta meg a Guinness Rekordok könyvét, amely eddig egy pénzügyi befektető birtokában volt.

A vancouveri székhelyű Jim Pattison csoport bejelentette, hogy egyik leányvállalata révén megvásárolta a híres-neves rekordok könyvét a HIT Entertainment brit cégtől. A vevő nem közölte a vételárat, de a brit média úgy tudja, hogy Jim Pattison 60 millió fontot (21 milliárd forintot) fizetett a rekordok könyvéért.

A vancouveri székhelyű "The Jim Pattison Group" Kanada harmadik legnagyobb magáncége, 29 ezer alkalmazottjával évi 6,3 milliárd kanadai dollár árbevételt realizál.

Már a csoport tulajdonában van a Ripley Entertainment Inc. szórakoztatóipari konglomerátum, amely szerte a világban a különös rekordokhoz kötődő "hiszed vagy sem" múzeumokat és vidámparkokat működtet.

A Rekordok Könyve, amelyet először 1955-ben adtak ki, maga is rekorder abban a tekintetben, hogy a világ legnagyobb példányszámú, szerzői jog által védett könyve. A világ 100 országában, 37 nyelven jelenik, eddig több mint 100 millió példányt adtak el belőle, többet, mint bármely más, nem vallási tárgyú könyvből.

A Ripley elnöke, Jim Pattison jr. "hihetetlennek" nevezte, hogy sikerült egyesíteni a rekordok könyvét a Ripley-féle hálózattal, amelyek együtt a világ első számú szaktekintélye lesznek a rekordok ügyében.

Címlapról ajánljuk
Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Én arra hívok mindenkit, aki ezt a lemezt hallgatja, hogy ember legyen velem együtt, hogy egymás számára emberek lehessünk, és hogy megfogalmazhassunk nyugodtan aggodalmakat és örömöket anélkül, hogy a másik folyton ellenséget látna bennünk – mondta Kovács Ákos dalszerző, előadóművész az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol beszélt a most megjelent Metropolis című dupla albumáról és a december 14-i Aréna-koncertjéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az emberi társadalom az innovációnak és globalizációnak köszönhetően korábban képes volt felszabadítani magát a klíma uralma alól, de mára új függőség alakult ki az ember által létrehozott éghajlati rendszerrel szemben. Az elmúlt évtizedekben a fosszilis energiatermelés növekvő mértéke hozzájárult az üvegházhatás fokozódásához, ami jelentős hőmérséklet-emelkedést és időjárási szélsőségeket eredményezett. A fogyasztás mérséklése és a globális energiatermelés dekarbonizálása elengedhetetlen a jövő katasztrófáinak elkerüléséhez. A célok eléréséhez progresszív adózási rendszerek és nemzetközi együttműködés szükséges, különös tekintettel a megújuló energiaforrásokra történő átállásra. Enélkül az emberiség a közeljövőben pusztító ökológiai válságokkal nézhet szembe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×