eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél

A nép telefonja: Indiában kifejlesztették a világ legolcsóbb mobilját

India a világ legolcsóbb autója, a Tata Nano után a világ legolcsóbb mobiltelefonját is kifejlesztette. A "nép telefonját" a Spice nevű indiai telekommunikációs társaság gyártja.

India a világ legolcsóbb autója, a Tata Nano után a világ legolcsóbb mobiltelefonját is kifejlesztette. A "nép telefonját" a Spice nevű indiai telekommunikációs társaság gyártja majd.

A telefont 10 fontnak, vagyis mintegy 3.600 forintnak megfelelő összegért lehet majd kapni. Azért lehet ilyen olcsó, mert minden feleslegesnek tartott tartozék nélkül dobják piacra, így képernyő sincsa  telefonon.

"Ez csak egy telefon" - magyarázta Bhupendra Kumar Modi, a Spice elnöke, aki hozzátette: reméli, hogy mintegy 10 millió darabot adnak el a termékből jövőre. Az értékesítést márciusban kezdik Ázsiában.

A társaság azt próbálja kihasználni, hogy amíg a nyugat-európai és amerikai mobiltelefon-piac lassan telítetté válik, a fejlődő világ országaiban sok ember még nem engedhet meg magának egy modern telefont, de egy olcsó készüléket szívesen megvásárolnának.

A Spice szerint az ár még ennél is lejjebb szállítható, és nincs messze az öt fontba, vagyis a közel 1.800 forintba kerülő készülék sem.

Címlapról ajánljuk
Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Én arra hívok mindenkit, aki ezt a lemezt hallgatja, hogy ember legyen velem együtt, hogy egymás számára emberek lehessünk, és hogy megfogalmazhassunk nyugodtan aggodalmakat és örömöket anélkül, hogy a másik folyton ellenséget látna bennünk – mondta Kovács Ákos dalszerző, előadóművész az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol beszélt a most megjelent Metropolis című dupla albumáról és a december 14-i Aréna-koncertjéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az emberi társadalom az innovációnak és globalizációnak köszönhetően korábban képes volt felszabadítani magát a klíma uralma alól, de mára új függőség alakult ki az ember által létrehozott éghajlati rendszerrel szemben. Az elmúlt évtizedekben a fosszilis energiatermelés növekvő mértéke hozzájárult az üvegházhatás fokozódásához, ami jelentős hőmérséklet-emelkedést és időjárási szélsőségeket eredményezett. A fogyasztás mérséklése és a globális energiatermelés dekarbonizálása elengedhetetlen a jövő katasztrófáinak elkerüléséhez. A célok eléréséhez progresszív adózási rendszerek és nemzetközi együttműködés szükséges, különös tekintettel a megújuló energiaforrásokra történő átállásra. Enélkül az emberiség a közeljövőben pusztító ökológiai válságokkal nézhet szembe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×