eur:
396.36
usd:
358.74
bux:
71881.09
2024. szeptember 11. szerda Teodóra

Olvasta már a kormányprogramot?

Benyújtotta a kormányprogramot a parlamentnek Gyurcsány Ferenc kijelölt miniszterelnök.

A dokumentum az Országgyűlés honlapján olvasható.

A kijelölt kormányfő korábban azt mondta: csak a törvényjavaslat vitájában beszél a program részleteiről.

Gyurcsány Ferenc korábban annyit mondott, hogy a kormány növelni szeretné az állam bevételeit és csökkenteni a kiadásokat.

Hangsúlyozta, hogy meg kell változtatni Magyarország közjogi berendezkedését, átfogó egészségügyi reformot kell végrehajtani és 2008-ra egyensúlyt kell teremteni a gazdaságban és a költségvetésben.

Új Magyarország - Szabadság és szolidaritás

Az Új Magyarország - Szabadság és szolidaritás - A Magyar Köztársaság Kormányának programja a sikeres, modern és igazságos Magyarországért 2006-2010 című program öt fejezetben - Reformok az új Magyarországért; Fejlődő, sikeres köztársaság; Modern köztársaság; Igazságos köztársaság; Biztonságos köztársaság - taglalja az ország előtt álló feladatokat.
 
Mindenki sikerét, felemelkedését kívánja szolgálni a kormány, amely több demokráciát kíván, és a nyitott, nemzeti tradíciójára és teljesítményére büszke Magyarországban hisz - áll a programban.

A szöveg hangsúlyozza, hogy nem új rendszerváltozásra, hanem a rendszerváltozás nyomán kialakult viszonyok bátor, de mértéktartó kiigazítására van szükség, vagyis: új reformkorra.

A dokumentum elengedhetetlennek mondja az államháztartási egyensúly helyreállítását a kormányzati ciklus első felében.

Az új kormány megalakulását követően azonnal intézkedéseket hoz az államháztartás egyensúlyának helyreállítására. A ciklus közepére teljesíteni kívánja a költségvetéssel kapcsolatos maastrichti követelményt. Ehhez rövid távon az állam kiadásainak jelentős csökkentésére, bevételeinek pedig érdemi növelésére van szükség - áll a kormányprogramban.

Fidesz: ne titkolja a kabinet a valódi adatokat!

A Fidesz kommunikációs vezetője szerint a kormányprogram értelmes vitájának feltétele az ország valós helyzetének megismerése.

Szijjártó Péter azt mondta: ha a kabinet eltitkolja a számokat, akkor a társadalom és az ellenzék alapvető demokratikus joga csorbul.

"A kormányprogram értelmes megvitatásának elkezdéséhez mindenképpen szükség van arra, hogy az ország valós helyzetéről, az ország valós gazdasági állapotáról képet kaphasson a parlament, (...) az ellenzék, és képet kaphassanak az emberek" - közölte.

A Fidesz szóvivője szerint, ha nem sikerül megismerni az ország valós helyzetét, akkor egy alapvető demokratikus joga csorbul mind a társadalomnak, mind az ellenzéknek.

A kommunikációs vezető arra a kérdésre, hogy sikerült-e már belenézni a nyilvánosságra került kormányprogramba, úgy válaszolt: még csak címszavak elolvasására volt ideje, de véleménye szerint a kérdés az, hogy a jól hangzó kampányígéretek mögött milyen valós intézkedési szándékok húzódnak.

Címlapról ajánljuk
Sayfo Omar: Afrikában nő a migrációs kedv, Európa zárja a határait

Sayfo Omar: Afrikában nő a migrációs kedv, Európa zárja a határait

Az Arab Barométer legújabb felmérése szerint az észak-afrikai országok fiatal népességének 50-70 százaléka a kivándorlást tervezi – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Migrációkutató Intézet kutatási vezetője. Sayfo Omar szerint az illegális migráció elsődleges kiváltó oka ma már nem a háború, hanem a szegénység és a klímaváltozás.

Magyarics Tamás az elnökjelölti vitáról: Trump szokatlanul visszafogott volt, Harris végre megmutathatta magát

A mostani vita nem dönti el a Kamala Harris és Donald Trump közötti versenyt, bár az első kommentárok szerint a jelenlegi alelnök jobban szerepelt, mint riválisa – mondta az InfoRádióban az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora, aki szerint, ha lesz újabb vita, akkor ott majd kiegyensúlyozottabb lehet a műsorvezetés. A külpolitikai szakértő szerint Kamala Harrisnek nem volt vesztenivalója, és jól élt a lehetőséggel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.11. szerda, 18:00
Bartal Tamás
a Magyar Közút Nonprofit Zrt igazgatósági elnöke, az Építési és Közlekedési Minisztérium helyettes államtitkára
Vasúti utópiát épít ki az EU, lefő a kávé az autópályáknak

Vasúti utópiát épít ki az EU, lefő a kávé az autópályáknak

Ha megvalósul Mario Draghi versenyképességi csomagja, teljesen átalakulhat az Európai Unió közlekedése, amelyben a gyorsított és nagy sebességű vasutak az egész kontinenst behálóznak, kihívót támasztva a légi közlekedésnek és jelentősen hatékonyabbá téve a teherszállítást. Az uniós reformterv a fejlesztések finanszírozását is átalakítaná, hogy akár 10 óra eljussunk Párizsból Varsóba. Mindez nemcsak az emberek kényelmén javítana, hanem hatalmas növekedési potenciállal kecsegteti az EU megfáradt gazdaságát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×