eur:
394.59
usd:
354.88
bux:
0
2024. szeptember 18. szerda Diána

Középpontban a rossz lehelet

Noha sok ember életét keseríti meg, a rossz lehelet még nemrég is szinte tabutémának számított az orvostudományban. Éppen ezért ezt a témát állították egy chicagói tudományos konferencia középpontjába.

A rendezvényen több mint kétszázan vettek részt, volt köztük fogorvos, gyógyszerész, mikrobiológus, pszichológus, de még illatszakértő is.

A szakemberek kutatási területei magukba foglalják a szájszag elleni természetes ellenszereket - a fahéj például jó választás -, a rossz lehetet kiszimatoló mesterséges orrot, valamint a kilélegzett levegő és a betegségek közötti kapcsolatot is.

"Gyorsabb haladást szeretnénk ezen a területen. A fogorvosok például azért nem törődnek vele, mert a szájszagba nem hal bele senki. Pedig ez jelentős probléma, élete egy szakaszában mindenki küzd a rossz lehelettel" - jelentette ki Christine Wu, a konferencia egyik szervezője, a chicagói fogászati főiskola munkatársa.

A legtöbb embernél a rossz lehelet oka, hogy a szájban élő baktériumok a fehérjék bontása közben illékony kénvegyületeket termelnek. Emellett a száraz száj, a fogszuvasodás, egyes gyógyszerek és betegségek - például a cukorbetegség - is okozhatnak kellemetlen szájszagot.

A baktériumok 90 százaléka a nyelven él, amelynek meleg, nyirkos környezete valóságos inkubátor számukra.

A minnesotai fogászati főiskola munkatársa szerint a megfelelő szájápolás az esetek nagy részében elegendő a tünetek megszüntetéséhez. Ebbe beletartozik a fogselyem használata, a fogmosás, a nyelv hátsó oldalának megtisztítása és az antibakteriális szájvízzel való öblögetés.

Patricia Lenton érdekességként azt is megemlítette, hogy az emberek 4-17 százaléka retteg alaptalanul a kellemetlen szájszagtól, ami egyike a kényszeres viselkedési rendellenességeknek.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.18. szerda, 18:00
Gerőfi-Gerhardt András
a Fővárosi Csatornázási Művek műszaki vezérigazgató-helyettese
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×