eur:
396.51
usd:
358.83
bux:
71871.89
2024. szeptember 11. szerda Teodóra

Egyre veszélyesebb a gyerekekre az internet

A gyerekek több mint fele nemkívánatos tapasztalatokat is szerez az interneten. Ilyen lehet az erőszakoskodás, a megfélemlítés vagy akár a szexuális zaklatás is. A gyerekek több mint fele egyedül érzi magát, és úgy véli, nincs kivel megbeszélni a problémáit.

Az NSPCC brit gyermekvédelmi szervezet felméréséből kiderül: a világhálón barangoló gyerekek 50,4 százalékának már volt ilyen nemkívánatos tapasztalata. A közösségi portálok látogatói között ez az arány 52 százalék.

A fiatalok 89 százaléka azért keresi fel ezeket az oldalakat, hogy barátkozzon, 79 százaléka pedig azért, hogy felvegye a kapcsolatot a régi ismerőseivel. Az NSPCC adataiból mégis az derül ki, hogy a gyerekek több mint fele egyedül érzi magát, és úgy véli, nincs kivel megbeszélni a problémáit.

Beszélni kell róla

A gyermekvédelmi szervezet internetes felmérésének kérdéseire valamivel több mint kétezer, legnagyobb részben 11 és 16 év közötti fiatal válaszolt.

Tavaly a szervezet a szexuális zaklatással kapcsolatban folytatott kampányt, az idei pedig arra bíztatja a gyerekeket, hogy ne féljenek elmondani, ha közösségi portálokon zaklatás áldozataivá válnak.

A gyerekek az interneten olyan valódi fenyegetéseknek vannak kitéve, mint a szexuális zaklatás, az erőszakoskodás, a durvaság és a pornográfia. Emellett olyan tartalmak is megtalálhatók a világhálón, amelyek veszélyes való életbeli szituációkhoz vezetnek - mondta az NSPCC vezetője, Mary Marsh.

A való élet is veszélyes

Egy korábbi felmérés kimutatta, hogy háromból egy internetet használó fiatal kapott már nemkívánatos szexuális tartalmú megjegyzéseket, 46 százalékuk pedig adott már ki magáról személyes adatokat, fényképeket - amit pedig sosem szabadna megtenni - olyanoknak, akikkel csak online találkozott.

Nyilvánosságra hozták egy lány történetét is, akit megerőszakolt az a férfi, akivel az internetek ismerkedett össze.

"Egyáltalán nem volt a barátom. Nem érdekeltem: csupán egy dolgot akart, és nem izgatta, hogy egyedül hagyott a gonddal, és rohangálhattam orvostól orvosig a sürgősségi tablettáért. Mocskosnak éreztem magam, mintha az én hibám lett volna" - mondta a lány.

Címlapról ajánljuk
Sayfo Omar: Afrikában nő a migrációs kedv, Európa zárja a határait

Sayfo Omar: Afrikában nő a migrációs kedv, Európa zárja a határait

Az Arab Barométer legújabb felmérése szerint az észak-afrikai országok fiatal népességének 50-70 százaléka a kivándorlást tervezi – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Migrációkutató Intézet kutatási vezetője. Sayfo Omar szerint az illegális migráció elsődleges kiváltó oka ma már nem a háború, hanem a szegénység és a klímaváltozás.

Magyarics Tamás az elnökjelölti vitáról: Trump szokatlanul visszafogott volt, Harris végre megmutathatta magát

A mostani vita nem dönti el a Kamala Harris és Donald Trump közötti versenyt, bár az első kommentárok szerint a jelenlegi alelnök jobban szerepelt, mint riválisa – mondta az InfoRádióban az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora, aki szerint, ha lesz újabb vita, akkor ott majd kiegyensúlyozottabb lehet a műsorvezetés. A külpolitikai szakértő szerint Kamala Harrisnek nem volt vesztenivalója, és jól élt a lehetőséggel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.11. szerda, 18:00
Bartal Tamás
a Magyar Közút Nonprofit Zrt igazgatósági elnöke, az Építési és Közlekedési Minisztérium helyettes államtitkára
Vasúti utópiát épít ki az EU, lefő a kávé az autópályáknak

Vasúti utópiát épít ki az EU, lefő a kávé az autópályáknak

Ha megvalósul Mario Draghi versenyképességi csomagja, teljesen átalakulhat az Európai Unió közlekedése, amelyben a gyorsított és nagy sebességű vasutak az egész kontinenst behálóznak, kihívót támasztva a légi közlekedésnek és jelentősen hatékonyabbá téve a teherszállítást. Az uniós reformterv a fejlesztések finanszírozását is átalakítaná, hogy akár 10 óra eljussunk Párizsból Varsóba. Mindez nemcsak az emberek kényelmén javítana, hanem hatalmas növekedési potenciállal kecsegteti az EU megfáradt gazdaságát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×