A petíció egyik eleme azoknak a közoktatásban nem pedagógusként foglalkoztatott munkavállalóknak a bérrendezése, akik a közalkalmazotti illetménytábla szerint kapják a bért. "Az ő 80 százalékuk már garantált bérminimumon és minimálbéren van" - ismertette az InfoRádióval Szűcs Tamás, a PDSZ elnöke.
Követelés továbbá, hogy visszaálljanak a kötelező óraszámok minden foglalkoztatási területen a közoktatáson belül: "szűnjön meg a 22-26-os történet" - fogalmazott Szűcs Tamás. A túlórák kifizetését is követeli az érdekképviselet és a pedagógusok munkaterhelésének vizsgálatát is felelevenítették. A követelések négy pontja közül kettő esetében már komoly lépéseket tett a szakszervezet, kaptak árajánlatot például arról, hogyan tudnák mérni a pedagógusok munkaidejét
Mivel még nem dőlt el, hogy a többi érintett szakszervezet hogyan viszonyul a törekvésekhez, a PDSZ egyedül lendült akcióba.
Az aláírásgyűjtés most 5-6 ezer szignónál tart, de az utóbbi hónapban ez némileg lelassult, mert "az események túlléptek rajta"
- utalt az általánosabb tiltakozási hullámokra Szűcs Tamás.
A PDSZ négy pontja mindenesetre sztrájkkövetelés lesz, ezt pedig hamarosan hivatalos formában is bejelentik.
"Egészen biztos, hogy ha más szakszervezetek nem is, de a PDSZ akár egyedül is sztrájkba lép a pedagógus-érdekképviseletek közül"
- jelentette ki Szűcs Tamás, leszögezve, hogy ágazati sztrájkköveteléseik lesznek.
A január 5-ei szakszervezeti tüntetésen fogják bejelenteni a hivatalos követeléseket, ezekhez fogják majd igazítani az ágazati törekvéseket is, ami Szűcs elmondása szerint "egy összetettebb ügy" lesz. Az érdekképviselet elnöke úgy vélekedett, hogy a kormány megfelelő képviselőivel csak ezt követően kezdődhet tárgyalás.