Országos munkabeszüntetést és blokádokat szervez a Magyar Szakszervezeti Szövetség - nyilatkozta a szervezet alelnöke, Székely Tamás, miután Áder János köztársasági elnök aláírta a túlóratörvényt.
"Ha megnézzük a mai miniszterelnöki megnyilvánulást, és az Áder János által aláírt törvény hatályosítását, teljesen beigazolódik az az állítás, amit az ország nyolcvan százaléka állít: ebben az országban diktatúra van" - fogalmazott az InfoRádiónak Székely Tamás, a Magyar Szakszervezeti Szövetség alelnöke azok után, hogy az államfő csütörtök délután aláírta a tiltakozásokat kiváltó túlóratörvényt, illetve Orbán Viktor egy ezt érintő kérdésre válaszolva mindössze annyit mondott, hogy most alkották meg a törvényt, és az működni is fog.
Székely úgy vélekedett, a miniszterelnök határozza meg, hogy 4 millió munkavállaló rabszolgává vált, ebből kifolyólag a szakszervezetek üzenete az, hogy
"nagyon komoly ellenállás épül" Magyarországon. "Sztrájkokban és blokádokban fog ez megnyilvánulni"
- tette világossá a szakszervezeti vezető; Budapesten és az ország más pontjain is.
Azt mondta, a szolidaritás túlnyúlik az ország határain, azok részéről is érzékeli, akik elmentek innen azok után, hogy "ez a kormány semmiféle jövőt és jogbiztonságot nem biztosít a magyar állampolgárok számára."
Péntek este tüntetéssel kezdődnek az elhúzódó akciók,
ezt ellenzéki pártok és a Magyar Szakszervezeti Szövetség szervezi, ezen túlmenően további egyeztetések zajlanak, hogy az évet hogyan kezdjék, mindenesetre Székely "forró telet" ígért.
Székely Tamás bízott benne, hogy Áder János "inkább fog hallgatni tízmillió ember üzenetére, mintsem egy miniszterelnök utasítására".
KAPCSOLÓDÓ HANG
KezdőlapBelföldSztrájk, blokád: bejelentést tett a Magyar Szakszervezeti Szövetség
2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.
A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
Mintegy kétszáz bolíviai katonát ejtettek túszul szombaton Evo Morales volt elnök hívei, miután a húsz napja kezdődött kormányellenes tüntetések keretében megrohamoztak három laktanyát - közölte a bolíviai külügyminisztérium.
Elővigyázatosságból készültségbe helyezték a Nemzeti Gárda egy részét Washington szövetségi államban, készülve arra, hogy zavargások törhetnek ki a választásokkal összefüggésben.