eur:
394.69
usd:
355.9
bux:
72955.98
2024. szeptember 13. péntek Kornél

"A koalíció késésben van"

A több-biztosítós modellre való átmenet során a betegek fogják eldönteni, hogy váltanak-e biztosítót - véli az államreform bizottság egészségügyi szakmai munkacsoportjának vezetője. Mihályi Péter hozzátette: az MSZP egészségbiztosítási kompromisszumos javaslata a szolidaritás és a verseny új egyensúlyát teremti meg.

Az óvatos átmenet éppen azt szolgálja, hogy minél kevesebbet érezzenek az emberek: mindenki ugyanúgy fizeti, illetve nem fizeti - például a nyugdíjasok - majd a járulékot, mint korábban - mondta a több-biztosítós rendszerre való áttérésről az InfoRádió Aréna című műsorában az államreform bizottság egészségügyi szakmai munkacsoportjának vezetője.

Mihályi Péter hozzátette: amikor a biztosítók megjelennek, az embereket - valószínűleg valamilyen területi beosztás alapján - az egyikhez vagy a másikhoz sorolják, a rendszer indulásának másnapján pedig azzal a társasággal szerződhetnek a továbbiakra, amelyikkel szeretnének.

Az első átlépésnek határidőt is szabnak, körülbelül két hónapot kapnak majd annak eldöntésére az emberek, hogy mely társasággal akarnak szerződést kötni, a következő biztosítóváltási lehetőség valószínűleg egy év múlva lesz - közölte az egyetemi tanár.

A szolidaritás és verseny új egyensúlya

Nagy jelentőségűnek tartja Mihályi Péter, hogy az MSZP elnöksége aláírta az egészségbiztosítási rendszer átalakításának kompromisszumos javaslatát, amely politikai dokumentumnak tekinthető.

Az államreform bizottság egészségügyi szakmai munkacsoportjának vezetője közölte: ebből és a miniszterelnök szavaiból kirajzolódik egy olyan modell, amely alapvetően a szolidaritás és a verseny egy újfajta egyensúlyát kívánja megteremteni.

A dokumentum leszögezi, hogy megszűnik a jelenleg fennálló egészségbiztosítási monopólium: az Országos Egészségbiztosítási Pénztár mellett más biztosítótársaságok is működnek és versenyeznek majd.

Mihályi Péter elmondta: az SZDSZ korábban is szabályozott versenyt képzelt el az egészségbiztosítók piacán, a miniszterelnök által most letett dokumentum pedig szintén ilyen rendszert vázol fel.

Bár a koalíció késésben van, hiszen az egészségbiztosítói rendszer átalakításáról már a múlt év végén döntést kellett volna hozni, az egyetemi tanár úgy véli, az ilyen nagy jelentőségű ügyekben előfordul a késlekedés.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.13. péntek, 18:00
Rasovszky Kristóf
olimpiai bajnok nyíltvízi úszó
Bejelzett az indikátor: az aranynál is nagyobbat robbanhat most ez a befektetés!

Bejelzett az indikátor: az aranynál is nagyobbat robbanhat most ez a befektetés!

Ha valaki azt gondolta, hogy a címben feltüntetett indikátor bejelzése azt jelenti, hogy megkapta a részvénypiac a zöld lámpát és nagy hévvel lehet rátenyerelni a Vétel gombra, akkor őt ki kell ábrándítanunk: éppen ennek az ellentéte történt, az amerikai kötvénypiacról ugyanis olyan jelzés érkezett, ami a recessziót vetíti előre. Ez nem jelent jót az eddig szárnyaló tőzsdei befektetések, olyan trend indulhat el most a világ tőzsdéin, ami a kispadra ültetheti az elmúlt hónapok sztárszektorait. De azért ne csüggedjünk, mert ebben a környezetben is van egy felemelkedő befektetés, ami - mint azt a címben is jeleztük - még az aranynál is magasabb hozamokat hozhat a befektetők számára, ha hiszünk az elmúlt évtizedek példáinak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. szeptember 13. 16:08
×
×
×
×