eur:
393.58
usd:
354.01
bux:
72131.1
2024. szeptember 6. péntek Zakariás

Életveszélyes Pest legrégebbi temploma

Kívül a cserepek veszélyeztetik a járókelőket, belül a beázott vakolat hullik az értékes orgonába a Március 15. téri belvárosi katolikus templomban. A plébános szerint a kétmilliárdos külső felújítást a fővárosi önkormányzatnak kellene elvégeznie, mert az épület tulajdonjoga Budapesté.

Osztie Zoltán az InfoRádióban elmondta: életveszélyessé vált Pest legrégebbi temploma, a toronyról is hullik a cserép és a vakolat, ami veszélyezteti a járókelők épségét.

A plébános hangsúlyozta: az egyházközség belülről rendben tartja a templomot; de a külső beázások megjelentek a templom belsejében is, tavaly pedig jókora vakolatdarab hullott az orgonába, sokmilliós kárt okozva.

Osztie Zoltán szerint a fővárosnak, mint tulajdonosnak, kötelessége lenne az épület karban tartása és állagmegóvása, de ennek nem tesz eleget.

2001 óta minden évben jeleztem a főváros illetékes ügyosztályainak a problémát, de nem jeleztek vissza; márciusban végül Demszky Gábor főpolgármester írt egy levelet, amelyben elhárította a felelősséget - tette hozzá a plébános.

Az egyházközség becslése szerint a templom felújítása mintegy 2 milliárd forintba kerülne.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Több ezer milliárdnyi közlekedési fejlesztést jelentett be a kormány a fejlesztéspolitikai kihívások közben

Több ezer milliárdnyi közlekedési fejlesztést jelentett be a kormány a fejlesztéspolitikai kihívások közben

Az Európai Unió kohéziós politikája a felszínen sikertörténet: a keleti bővítés tagállamai jelentősen felzárkóztak az EU fejlettségi átlagához, de regionális szinten megmaradtak, sőt néha nőttek is az egyenlőtlenségek. Brüsszelben is egyre többen beszélnek a szükséges reformokról. Magyarország helyzete viszont speciális, a jogállamisági viták miatt nem fér hozzá az uniós forrásokhoz, ami új kihívást jelent – többek között ezekről a témákról volt szó a 62. Közgazdász-vándorgyűlés „Mi van, ha nincs? A kohéziós források perspektívái” című panelbeszélgetésen. A kormány képviselői ismertették, hogy több ezer milliárd forintnyi közlekedési – vasúti és közúti –, valamint építőipari fejlesztésekre készül a kabinet. De arról is számot adtak, hogyan átalakítják a jelenlegi kohéziós politikai megközelítését, szakértők pedig arról, milyen szempontokra kell figyelni ennek során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×