eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Oltáshoz előkészített Moderna amerikai biotechnológiai cég koronavírus elleni vakcinája az időseket gondozó Észak-Borsodi Integrált Szociális Intézmény Ózdi Otthonában 2021. február 13-án.
Nyitókép: MTI/Vajda János

Ha van gyógymód, kevésbé védekezünk a koronavírus ellen is

A tudománnyal való viszonyunk nyomja rá bélyegét arra, hogyan viselkedünk, de ha van terápia, lazul a fegyelmünk.

Akik értékelik a kutatók végezte munkát, nagyobb eséllyel aggódnak a koronavírus terjedése miatt, ezért többet hajlandók megtenni annak érdekében, hogy akadályozzák terjedését, derül ki két amerikai egyetem közös kutatásából. Az illinois-i és a michingani szakemberek három különálló kutatásban dolgoztak, azokat vizsgálták, akiket aggaszt a koronavírus térnyerése, ezért olyan viselkedésmódokat hajlandók elsajátítani – köztük a távolságtartás vagy a maszkviselést –, amelyek lelassítják annak terjedését, írja a MedicalXpress.

A 900 önkéntes részvételével végzett elemzés során a politikai hovatartozás mellett megkérdezték mindenkitől azt is, milyen érzésekkel gondol a kutatókra és az általuk elvégzett munkára. Ezt követően különböző, koronavírussal kapcsolatos információkat mutattak be nekik, amelyek közt szerepelt egy olyan videó is, amelyben Anthony Fauci amerikai járványügyi főtanácsadó is beszélt a hidroxiklorokinról. Ezt a szert Donald Trump amerikai elnök említette a koronavírus gyógymódjaként, ám később kiderült, hogy teljesen hatástalan, ellenben szedése veszélyes lehet.

Az első két vizsgálati csoportba beosztott emberek közül azok,

akik értékelik a tudósok munkáját, pártállástól függetlenül jobban aggódtak a koronavírus miatt és inkább mutattak hajlandóságot arra, hogy a fertőzés továbbadását elkerülő viselkedésmintákat elsajátítsanak.

Akik a hidroxiklorokinhoz pozitívabban viszonyultak, kevésbé voltak hajlandók a koronavírus terjedésének elkerülésére ismertetett viselkedésmintákat alkalmazni. A harmadik csoportban az derült ki, hogy a konzervatívok valószínűleg kisebb mértékben aggódnak a gyógyszerek kockázatai miatt.

A kutatók megállapították, hogy amennyiben az emberek úgy gondolják, létezik gyógyszer egy betegség kezelésére, akkor kisebb energiát fektetnek annak elkerülésébe. A felmérést akkor végezték, amikor oltások még nem álltak készen a betegség megelőzésére.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Gyenesei Leila: új vezetéssel és más szemlélettel nagy lendületet kaphat az öttusa

Gyenesei Leila: új vezetéssel és más szemlélettel nagy lendületet kaphat az öttusa

Tizenkét év után lett újra magyar tagja a Nemzetközi Öttusa Szövetség elnökségének, miután Gyenesei Leilát beválasztották az irányító testületbe a tisztújító kongresszuson. A világbajnok öttusázó az InfoRádióban elmondta: a sportág népszerűbbé és jobban eladhatóbbá válhat azzal, hogy a lovaglás helyére bekerült az akadályverseny a számok közé.

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×