Kétszeresen is sporttörténelmi siker Hárspataki Gábor bronzérme
A 25 éves magyar karatés az elődöntőben a sportág egyik legendájától, az azeri Rafael Agajevtől kapott ki 7–0-ra.
Az utolsó tokiói éremeső reménye – az olimpia szombati programja
A magyarok négy számban versenyeznek az olimpia utolsó előtti napján. Mindegyikben van esélyük az éremszerzésre – kajak-kenuban többre is.
Kovács Sarolta: voltak álmatlan éjszakáim
Trombózis miatt három hónappal ezelőtt a pályafutása is veszélybe került, ám végül olimpiai bronzérmes lett a székesfehérvári öttusázó. Kovács Sarolta részletesen beszélt a mentális erőről.
Szinte nem is létezik az olimpiai hangulat Japánban
A külsőségeken látszik a városban, hogy Tokió olimpiát rendez, de nem érezni a nyári játékok hangulatát – mondta az InfoRádiónak Varga István, az olimpián dolgozó magyar önkéntes.
Vörös Zsuzsanna: Saci, innen te már csak nyerhetsz – és ő megcsinálta
Kovács Sarolta bronzérme kapcsán az InfoRádió Vörös Zsuzsannát, a magyar női öttusa másik olimpiai érmesét (2004, arany) kérte összegzésre.
Doppingügyük ellenére döntősök a brazil női röplabdázók
A brazil válogatott lesz az amerikaiak ellenfele a női röplabdatorna fináléjában a tokiói olimpián, miután a pénteki elődöntőben a papírformát igazolva 3-0-ra legyőzte a dél-koreai csapatot.
A dél-amerikaiak sikere annak ellenére sem forgott veszélyben egyetlen pillanatig sem, hogy a mérkőzés délelőttjén derült ki: egyik legjobbjukat, a feladóátló Tandara Caixetát hazaküldték, mert a doppingellenes szabályokkal szembeni vétség miatt előzetesen eltiltották. Tandara a brazilok egy hónappal ezelőtti, az olimpiai edzőtáborában adott mintájával kapcsolatban merült fel a doppinggyanú.
A 2008-ban és 2012-ben ötkarikás aranyérmes brazil válogatott a fináléban a háromszoros olimpiai bajnok, magyar származású Karch Kiraly edzette amerikaiakkal találkozik vasárnap,
közép-európai idő szerint 6.30-kor.
női torna, elődöntő:
Brazília-Koreai Köztársaság 3-0 (16, 16, 16)
Egyesült Államok-Szerbia 3-0 (19, 15, 23)
További program, vasárnap, a 3. helyért:
Koreai Köztársaság-Szerbia 2.00
döntő:
Brazília-Egyesült Államok 6.30
Szilágyi Áron: én Brisbane-ben is még csak 42 éves leszek…
Meg kell találnom a következő időszakban az újabb célokat, amelyekért meg érdemes küzdeni, és akkor jöhetnek az újabb izgalmak – mondta Szilágyi Áron az InfoRádió Aréna című műsorában. Az immár háromszoros olimpiai bajnok kardvívó beszélt legemlékezetesebb tokiói élményéről, az öt mantráról és arról is, miért változtatta meg a róla forgatott portréfilm.
Hárspataki Gábor bronzérmes
Hárspataki Gábor, a magyar olimpiai küldöttség meglepetésembere az azeri Rafael Agajev ellen mérkőzött a karate 75 kg-os súlycsoportjában, kümitében. Vereséget szenvedett, így harmadikként, bronzérmesként zárta a tokiói olimpiát.
Így szerezte meg a magyar női öttusa második olimpiai érmét Kovács Sarolta – videó
Az elsőt, egy aranyat a szintén székesfehérvári Vörös Zsuzsanna nyerte 2004-ben, Athénban.
Faragó Tamás: nem akarom bántani a fiúkat, de ez eléggé ortodox játék volt
Az olimpiai-, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó, a női válogatott korábbi szövetségi kapitánya értékelte a férfi pólóválogatott eldöntős mérkőzését az InfoRádióban.
Nézze meg az utolsó pillanatban bevitt fejrúgást, ami magyar elődöntőt hozott – videó
Hárspataki Gábornak Nisimura Ken ellen győznie kellett az elődöntőért, de hátrányban volt az utolsó másodpercekben. Aztán...
Holland arany női gyeplabdában
A világbajnok holland válogatott nyerte az aranyérmet a tokiói olimpia női gyeplabdatornáján, miután a pénteki fináléban 3-1-re legyőzte az argentin csapatot.
A sorozatban hetedik olimpiájukon érmes hollandok 1984, 2008 és 2012 után negyedszer diadalmaskodtak.
Az argentinok 2000 és 2012 után harmadszor is elvesztették a finálét.
A bronzérem - már korábban - az öt éve Rióban bajnok Nagy-Britanniához került.
Eredmények:
döntő:
Hollandia-Argentína 3-1
korábban:
a 3. helyért:
Nagy-Britannia - India 4-3 (MTI)
Előre hozzák a női maratonfutást
A tervezettnél egy órával korábban, helyi idő szerint szombat reggel hatkor kezdődik a női maratonfutók versenye a tokiói olimpián. A szervezők a várható nagy meleggel indokolták a változtatást. Azt is közölték, a vasárnapi férfi maraton kezdési időpontja - helyi idő szerint reggel hét óra - nem változik. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság 2019-ben döntött úgy, hogy a Tokióban várható nagy melegre és magas páratartalomra tekintettel az 1100 kilométerrel északabbra lévő Szapporóba helyezi át a maratoni számok mellett a gyaloglóversenyeket is. Ennek ellenére pénteken a női 20 kilométeres gyaloglás alatt 35 Celsius-fok volt Szapporóban is. (MTI)
Mexikói bronz fociban
A mexikói labdarúgó-válogatott 3-1-re legyőzte a házigada japán csapatot a tokiói olimpia férfi labdarúgótornájának a pénteki bronzmérkőzésén.
A Szaitama Stadionban rendezett összecsapáson a vendégek a 22. percben már 2-0-ra vezettek, és a 2012-es londoni sikerüket követően második olimpiai érmüket szerezték.
Eredmény:
labdarúgás, férfi torna, bronzmérkőzés:
Mexikó-Japán 3-1 (2-0)
szombaton játsszák:
döntő:
Brazília-Spanyolország 13.30
később:
női torna, döntő:
Kanada-Svédország 14.00 (MTI)
Kovács Sarolta bronzérmes
Nagyszerű versenyzéssel ért be harmadik helyen Kovács Sarolta a tokiói öttusaversenyen.
Kovács Sarolta a harmadik az utolsó szám előtt
Gulyás Michelle lovaglása nem sikerült jól az öttusázók versenyében.
Hárspataki Gábor már biztosan érmes: "szét fogom verni, hajrá magyarok!"
Az M4 Sportnak nyilatkozó karatés Hárspataki Gábor – ahogyan ő fogalmazott – "megfaragott" orral is felszabadultan várja az olimpiai elődöntőt, nyerni akar.
Holland vert hollandot
A világbajnok Harrie Lavreysen nyerte a férfi sprinterek holland házidöntőjét pénteken a tokiói olimpia pályakerékpáros versenyein.
Ellenfele Jeffrey Hoogland volt a fináléban, akivel kedden együtt voltak tagjai a szám csapatversenyében aranyérmet nyert holland sornak. Ezúttal riválisokként ültek nyeregbe, az első futamot pedig Hoogland nyerte. A másodikban a szám kétszeres világbajnoka, Lavreysen egyenlített, majd az ötkarikás elsőségről döntő harmadik futamban is ő bizonyult gyorsabbnak.
A harmadik helyet - csapatban szerzett ezüstje után - a brit Jack Carlin szerezte meg az öt éve bronzérmes orosz Gyenyisz Dmitrijev előtt.
A legutóbbi két olimpián aranyérmes brit Jason Kennyt Lavreysen búcsúztatta a negyeddöntőben. Ünnepelhetett viszont a brit sprinter felesége, Laura, aki madisonban volt érdekelt.
Az előző két ötkarikás játékokról hiányzó, a nők számára először megrendezett madisonban a kétfős csapatokra - amelyekből egyszerre mindig csak az egyik tag volt versenyben - a 120 körös (30 kilométeres) táv során 12 sprint várt, a sorrend az ezeken szerzett pontok, valamint körelőnyök alapján dőlt el.
Ötven kör elteltével három kerékpáros - köztük a második helyen álló holland páros egyik tagja - elesett, ám mindannyian vissza tudtak állni a versenybe. Már féltávnál magabiztos volt a brit előny, a második helyen a hollandok álltak, a harmadik pozícióért viszont nagy küzdelem zajlott. A táv utolsó negyedében újabb két bringás bukott, ebben érintettek voltak a bronzért harcban álló ausztrálok is. A döntő mozzanat viszont az volt, hogy a záró húsz körön belül a brit, dán és orosz páros körelőnyt tudott kiharcolni, így ez a három kettős ebben a sorrendben el is vitte a dobogót. A világbajnok holland páros öt ponttal maradt le a harmadik helyről. A számot Katie Archibald és Laura Kenny nyerte. Utóbbi a Londonban és Rio de Janeiróban szerzett két-két aranya után immár öt ötkarikás elsőségnél tart.
Eredmények, (Izu Velodróm):
férfi sprint, olimpiai bajnok:
Harrie Lavreysen (Hollandia)
2. Jeffrey Hoogland (Hollandia)
3. Jack Carlin (Nagy-Britannia)
döntő:
Harrie Lavreysen (Hollandia)-Jeffrey Hoogland (Hollandia) 2-1
a harmadik helyért:
Jack Carlin (Nagy-Britannia)-Gyenyisz Dmitrijev (Oroszország) 2-0
női madison, olimpiai bajnok:
Katie Archibald, Laura Kenny (Nagy-Britannia) 78 pont
2. Amalie Dideriksen, Julie Leth (Dánia) 35
3. Gulnaz Hatunceva, Marija Novolodszkaja (Orosz Olimpiai Bizottság) 26 (MTI)
Muszukajev Iszmail két győzelemre a bronztól
A szabadfogású birkózók 65 kilós súlycsoportjában a Muszukajev Iszmailt legyőző Otoguro Takuto bejutott a döntőbe, s ezzel „elvitte” a vigaszágra a magyart.
Nem ért be mindkét magyar gyaloglóhölgy
Kovács Barbara a 46. helyen végzett, Madarász Viktória viszont feladta a tokiói olimpián a női gyaloglók 20 kilométeres versenyét, melyen az olasz Antonella Palmisano diadalmaskodott.
A Szapporóban, nagy hőségben rendezett viadalon Madarász az első kilométereken igyekezett a mezőny elejével tartani a tempót, ám ezt követően leszakadt és folyamatosan nőtt a hátránya. Kovács már a rajttól hátrébb helyezkedett és igyekezett saját tempójában teljesíteni a távot.
Az embert próbáló körülmények között a két magyar gyalogló hátránya folyamatosan nőtt, s mindketten a mezőny hátsó részében haladtak, majd Madarász feladta a viadalt. Kovács Barbara végigküzdötte a 20 kilométert, melynek végén a 46. helyen ért célba.
A versenyt a Rióban negyedik, a 2017-es világbajnokságon harmadik olasz Antonella Palmisano nyerte meg, aki így 30. születésnapján olimpiai aranyéremmel lepte meg magát. (MTI)
Pigniczki Fanni 20. rg-ben
Pigniczki Fanni a 20. helyen zárta az egyéni összetett selejtezőt, így nem jutott a ritmikus gimnasztika döntőjébe a tokiói olimpián.
Az MTK Budapest sportolója az első két szer, a labda és a karika után a 21. helyen állt 43,600 ponttal, a kvalifikáció második felében a szalag és a buzogány következett. A júniusi várnai kontinensviadalon, ahol az egyéni összetett döntőjébe jutva kiharcolta a tokiói indulás jogát, szalaggal 22,300, míg buzogánnyal 25,400 pontot szerzett.
Ezúttal szalaggal 19,450 pontot ért el a 21 éves Pigniczki, aztán következett a buzogány, amelyet kétszer elejtett, így meg kellett elégednie 21,350-nel. Így összesítésben 84,400 ponttal, a 20. helyen fejezte be a viadalt.
"Egyik gyakorlatom sem sikerült, nem tudtam bemutatni, amire képes vagyok edzéseken vagy más versenyeken. Ezt még gyakorolnom kell, de összességében a verseny nagyon tetszett" - értékelt az M4 Sportnak Pigniczki. Mint mondta, ugyanazok a bírók és a riválisok is, mint más viadalokon, ám maga a tény, hogy ez az olimpia, különlegessé teszi. Hozzáfűzte: a teljesítményét majd később fogják elemezni.
A szombati fináléba a legjobb tíz került be.
Az eddigi legjobb magyar eredmény 1988-ban Szöulban született ritmikus gimnasztikában, akkor Sinkó Andrea hatodikként zárt. 1992-ben, Barcelonában Fráter Viktória 24., Szalay Andrea 28. volt, Atlantában előbbi a 23., utóbbi a 36. helyen végzett, majd a 2000-es sydneyi olimpián Fráter huszadik lett.
A 2004-es athéni, a 2008-as pekingi, a 2012-es londoni és az öt évvel ezelőtti riói játékokon sem volt magyar egyéni induló. (MTI)
Manhercz Krisztián: a medencében sem értjük az ítéleteket
A görög válogatott jól védekezett és jobban használta ki az emberelőnyöket, ennek köszönhetően jutott az olimpiai férfi vízilabdatorna döntőjébe – így vélekedtek a magyar csapat tagjai.
Hárspataki Gábor: egy igen, egy nem
A karatés Hárspataki Gábor (75 kg) második mérkőzését elvesztette pénteken a tokiói olimpián. A 25 éves versenyző egyiptomi ellenfele legyőzése után az amerikai Thomas Scott ellen folytatta, akitől 8-3-ra kapott ki. Következő ellenfele az ukrán Sztanyiszlav Horuna lesz. Az ötfős csoportból az első kettő jut az elődöntőbe. (MTI)
Kubai bokszarany
Kubai siker született a férfi 91 kilogrammosok között a tokiói olimpia ökölvívótornáján.
A csütörtöki versenynap egyetlen fináléjában Julio la Cruz az orosz Muszlim Gadzsimagomedovval csapott össze, és simán, egyhangú pontozással diadalmaskodott.
A nehézsúly bronzérmeit a brazil Abner Teixeira és az új-zélandi David Nyika szerezte meg.
Eredmény:
férfi 91 kg, olimpiai bajnok:
Julio la Cruz (Kuba)
2. Muszlim Gadzsimagomedov (Orosz Olimpiai Bizottság)
3. Abner Teixeira (Brazília) és David Nyika (Új-Zéland)
a döntőben:
La Cruz-Gadzsimagomedov 5-0 (MTI)
A NOB-elnök elégedett
Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke szerint a tokiói játékok felülmúlták az előzetes várakozásokat.
"Az olimpia messze túlszárnyalta a várakozásaimat, minden dicséret megilleti a csodálatos versenyhelyszíneket és a barátságos szervezőket" - jelentette ki a német sportdiplomata.
A 69 éves NOB-vezető kifejtette, rendkívül hatékonynak bizonyult a védekezés a koronavírus-járvány ellen.
"Aggódtam, hogy lélektelenné válik az olimpia a nézők kizárása és a szigorú higiéniai előírások miatt, de a sportolók fantasztikus légkört adtak az eseménynek, sok esetben észre sem lehetett venni, hogy nincsenek szurkolók a helyszínen" - jelentette ki.
Bach szerint a résztvevők hálásak, hogy idén végre megrendezik a seregszemlét, és rendkívül magas színvonalon teljesítenek.
"Az olimpia óriási siker Japánnak, a NOB-nak és az egész sportvilágnak" - hangsúlyozta a világszervezet elnöke, hozzátéve, több mint 600 ezer koronavírustesztet végeztek el Tokióban, és ezek közül az érkezéskor 0,08, a játékok alatt pedig 0,02 százalék hozott pozitív eredményt. (MTI)
Maradt az élmezőnyben a két magyar öttusázó
Nem írta át a bónuszvívás az eddigi sorrendet a tokiói olimpia női öttusaversenyében, továbbra is Gulyás Michelle és Kovács Sarolta a hatodik-hetedik helyen áll.
Egy magyar lépés a továbbjutás felé
A karatés Hárspataki Gábor megnyerte első mérkőzését csütörtökön a tokiói olimpián. Az MTK sportolója az egyiptomi Abdelaziz Abdallával kezdett és 2-2-re végzett, de mivel ő szerezte az első pontot, győztesként hirdették ki. Hárspataki következő ellenfele az amerikai Thomas Scott lesz. Az ötfős csoportból az első kettő jut az elődöntőbe. (MTI)
Elúszott a döntő, a bronzért játszhatnak Nagy Viktorék
A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-6-ra kikapott a görögöktől a tokiói olimpia elődöntőjében.
Az élmezőnybe úszta magát a két magyar öttusázónő
Gulyás Michelle a második, Kovács Sarolta a negyedik legjobb időt úszta a tokiói olimpia női öttusaversenyének első pénteki számában.
A döntő a tét: magyar-görög pólórangadó Tokióban
A magyar férfi vízilabda-válogatott a görögökkel játszik a tokiói olimpia elődöntőjében.
Kiderült, ki viszi a magyar zászlót a tokiói záróünnepségen
Egy friss olimpiai bajnok a vízből.
Helebrandt 17., Venyercsán 20. lett 50 km-es gyaloglásban
Helebrandt Máté a 17., Venyercsán Bence a 20. helyen végzett 50 km-es gyaloglásban pénteken a tokiói olimpián.
Pigniczki Fanni két szer után a 21. helyen áll
Pigniczki Fanni két szer után a 21. helyen áll a ritmikus gimnasztikázók egyéni összetett selejtezőjében a tokiói olimpián.
A sportágban legutóbb a 2000-es sydneyi olimpián szerepelt magyar versenyző, abban az évben született Pigniczki, aki a 26 induló közül első labdásként és összességében második ritmikus gimnasztikázóként kezdte meg szereplését a japán fővárosban. Gyakorlatát egy rontással - elpattant tőle a labda - mutatta be az MTK Budapest sportolója, így 22,400 pontot kapott, ez labdával a 20. pozíciót érte számára.
A júniusi várnai kontinensviadalon, ahol az egyéni összetett döntőjébe jutva kiharcolta a tokiói indulás jogát, Pigniczki labdával 25,000 pontot, karikával 24,550 pontot szerzett. Ezúttal karikával néhány apróbb hibával 21,200 pontos gyakorlatot mutatott be Pigniczki, ez a szeren a 22. eredmény volt, így 43,600 ponttal a 21. helyről várja a folytatást. A pénteki selejtező második szekciójában szalaggal és buzogánnyal szerepel majd, a szombati fináléba a legjobb tíz kerül be.
Az első két helyen az orosz ikertestvérpár, Dina és Arina Averina áll. (MTI)
Muszukajev nem bírt a japánok világbajnokával
A szabadfogású birkózók 65 kilogrammos kategóriájában Muszukajev Iszmail kikapott negyeddöntős mérkőzésén a japánok világbajnokától, Otoguro Takutótól a tokiói olimpián.
Amerikai arany női strandröplabdában
A pénteki fináléban April Ross és Alix Klineman két játszmában győzte le a világbajnoki harmadik ausztrál Taliqua Clancy és Mariafe Artacho del Solar kettősét.
Ross - aki Londonban ezüst-, Rióban bronzérmes volt - 39 évesen és 47 naposan az olimpiák történetének legidősebb női érmese lett ebben a számban, az eddigi rekordot honfitársa, a háromszoros olimpiai bajnok Kerri Walsh Jennings tartotta, aki Rióban három nappal a 38. születésnapját követően lett harmadik.
A strandröplabda 1996 óta része az ötkarikás programnak, a hetedik olimpián a nőknél negyedszer avattak amerikai győztest.
Eredmények:
strandröplabda, női torna, olimpia bajnok:
April Ross, Alix Klineman-Clancy (Egyesült Államok)
2. Taliqua Clancy, Mariafe Artacho del Solar (Ausztrália)
3. Joana Heindrich, Anouk Vergé-Dépré (Svájc)
döntő:
Ross, Klineman (amerikai)-Clancy, Artacho del Solar (ausztrál) 2-0 (15, 16)
korábban, a 3. helyért:
Heidrich, Vergé-Dépré (svájci) (MTI)
Presztízsgyőzelmet aratott a női kajaknégyes az előfutamban
Öt magyar egységből négy bekerült a szombati középdöntőbe a kajak-kenu-versenyek utolsó előtti napján. A női kajaknégyes presztízsgyőzelmet aratott előfutamában az új-zélandiak ellen.