eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Nyitókép: Pixabay.com

Brexit: élelmiszerhiányt és drágulást vizionál az brit élelmiszerszövetség

A Brit Kiskereskedelmi Szövetség szerint egy kemény brexitnek, vagyis ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül lépne ki az Európai Unióból lennének ilyen lesújtó következményei.

A Brit Kiskereskedelmi Szövetség a londoni alsóház képviselőinek írt hétfői levelében - amely eljutott a BBC közszolgálati médiatársasághoz is - arra hívja fel a törvényhozók figyelmét, hogy a brit élelmiszerellátás rendkívüli mértékben függ az uniós beszerzési forrásoktól:

a brit üzletek polcaira kerülő salátafélék 90 százaléka, a paradicsom 80 százaléka, a gyümölcsfélék 70 százaléka más uniós országokból érkezik.

A szervezet levele szerint - amelyet a legnagyobb kiskereskedelmi forgalmazók, köztük a Marks & Spencer, a Sainsbury's, a Co-Op, a Lidl, a Morrisons és a KFC vezetői is aláírtak - a brit élelmiszerimportnak jelenleg csak a 10 százaléka zajlik a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szabályrendszere alapján, ám ha megállapodás híján teljesen a WTO-szabályok hatálya alá kerül, az nagyon megemelné az importköltségeket.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×