Nyaralás: a járványnál fontosabb tényező volt a pénz
A határzártól függetlenül se utazott volna külföldre a magyarok négytizede, mert nincs rá pénze - derült ki egy friss kutatásból.
Idegenvezetők: óriási pazarlás megy a magyar turizmusban
Állami segítséget kérnek a túléléshez – mondta az InfoRádiónak a Magyar Idegenvezetők Egyesületének (MIE) elnöke, arra kis kitérve, egyre többen hagyják el a pályát.
Súlyos fájdalmakat okoz a home office
Az otthoni munkavégzés miatt sokkal kevesebbet mozgunk mint korábban, és ezt megérzik az ízületeink és izmaink is.
Kijárási korlátozások jöhetnek Franciaországban a járvány miatt
Csaknem 10 ezer új fertőzöttel ismét megdőlt a koronavírus-járvány regisztrált napi esetszám-rekordja Franciaországban - közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
Orbán Viktor: Hatósági árasak lesznek a koronavírustesztek
Szokásos rádióinterjúját adja a magyar miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában péntek reggel, és beszámolt az újabb járványügyi intézkedésekről is.
Még nem tudni, mikor térhetnek vissza a nézők a Hungaroringre
Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint 2023-ra megújulhat a mogyoródi Forma-1-es pálya főépülete, valamint a boxok és az azok mögött elhelyezkedő terület, az úgynevezett paddock.
Bruttóban jól mutat az eladók béremelése
Vannak ágazatok, ahol emelkedtek a béreik, de még így sem érik el a nemzetgazdasági átlagot. Néhol viszont csökkentek a fizetések.
A szakképzésben elterjedt a hibrid oktatás
Mára elfogadták és jól működtetik a hibrid oktatást a szakképzésben - írta a pénteki Magyar Nemzet.
Vészesen fogy a magyar vérplazmaszérum
Mivel ismét több betegnek van szüksége életmentő terápiára, várják a koronavírusból felgyógyultak jelentkezését.
718 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma Magyarországon
Ez tetemes növekedés az előző naphoz képest. Egy idős, krónikus beteg hunyt el az elmúlt 24 órában.
Koronavírus a debreceni Csokonai Színházban
Elmarad Az öreg hölgy látogatása című darab szeptember 11-re meghirdetett bemutatója.
Kormányinfó élőben: itt vannak a legfrissebb döntések
A legutóbbi kormányülés döntéseiről számol be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a kormányinfón. Kövesse velünk percről percre!
Sokkal súlyosabbak a koronavírus szövödményei, mint eddig gondolták
Fontos információk derült ki azokból a vizsgálatokból, amelyeket a lombardiai Bergamo korábbi fertőzöttjein végeztek.
Kétszer két hétre lezárja magát Izrael
Egy hónapos zárlatot vezetnek be Izraelben a járvány megfékezésére.
A magyar ipar motorja még nem pörög igazán a járvány után
Júliusban az ipari termelés volumene 8,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A járműgyártás visszaesése közel kétszer akkora volt, mint az ipari átlag. Az adatok azt is megmutatják, a járvány előtti időszakhoz képest hol tart most a szektor.
Elszálltak az élelmiszerárak, beláthatatlan következmények jöhetnek
Termelési, időjárási csapások és logisztikai nehézségek sora miatt hónapok óta kitartóan drágulnak az alapvető élelmiszerek világszerte. A fejlődő világ országaiban pedig a jövő évi termelést veszélyezteti, hogy a gazdáknak választaniuk kell a saját élelmezés és a vetőmagok vásárlása között.
Karácsony Gergely: hiába kezdeményeztek munkakapcsolatot a kormány operatív törzsével
A főváros még február végén kezdeményezte a munkakapcsolat kialakítását a kormány operatív törzsével, de ennek azóta sincs eredménye - közölte Budapest főpolgármestere pénteken a Facebook-oldalán.
A járvány leterheli a rendőrséget is
Egyre több a távellenőrzés a hatósági házi karanténoknál.
Létezik egy uniós forrás a turizmus megsegítésére
Tetemes összegeket ad az EU a turizmus megsegítésére, ha sikeresen pályázik Magyarország.
Irán: 2000 fölött
Iránban 2313 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak az elmúlt egy napban, ezzel az országban a járvány kitörése óta már 397 801 esetet igazoltak. Az iráni egészségügyi minisztérium szóvivője, Szíma Szadat Lari újságíróknak pénteken azt mondta, előző nap 1253 embert szállítottak kórházba, és 115 beteg hunyt el. A Covid-19-járvány eddigi halálos áldozatainak száma ezzel 22 913-ra emelkedett, míg a betegségből eddig 342 539-en gyógyultak fel. Iránban az első fertőzöttet február 9-én regisztrálták, az iszlám köztársaság a vírus egyik gócának számít a Közel-Keleten. (MTI)
Közbelépés
Azonnali fertőtlenítést végez a fővárosi kormányhivatal a Kamaraerdei Idősek Otthonában. A fővárosi kormányhivatal pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a Fővárosi Önkormányzat által fenntartott Kamaraerdei Idősek Otthona két telephelyén, a Kamaraerdei úti és Rupphegyi úti idősotthonokban összesen 29-en fertőződtek meg koronavírussal. A Kamaraerdei úti otthonban 13 gondozott és 2 dolgozó, a Rupphegyi úti otthonban 12 gondozott és 2 dolgozó érintett. Azt írták: a gyanú szerint a vírust egy gyógytornász vitte be az otthonba, aki 30 gondozottnak tartott gyógytornát. Egy idős gondozott elhunyt, 24 kórházban van, többségük tünetmentes, illetve enyhe tüneteik vannak. A Kormányhivatal XI. Kerületi Hivatala Népegészségügyi Osztálya mindkét helyszínen folyamatosan jelen van, a Kamaraerdei úti otthonban az érintett "C" épületre járványügyi zárlatot rendelt el, pénteken pedig mindkét otthonban fertőtlenítést végeznek - olvasható a közleményben. (MTI)
Ijesztő a vírushelyzet a keleti szomszédoknál
Változatlanul gyors ütemben terjed a koronavírus-járvány Ukrajnában, péntekre újabb rekord dőlt meg: egy nap alatt több mint 3100 új beteget regisztráltak az országban. Mindeközben Romániában 1391 embernél mutatták ki a Covid-vírust az utóbbi 24 órában, 100 ezres az összlétszám.
Vihar előtti a csend a hitelek törlesztésénél
A hitelek értékesítése visszaesett, de a törlesztések is elmaradtak a második negyedévben, ha lejár a moratórium, vészes idők jöhetnek.
Megvan, mikor jöhet az újabb, a forintárfolyamot próbára tevő tényező
Szeptember végén jöhet a következő forint-mozgató hazai körülmény, hacsak az MNB addig nem hoz gazdaságélénkítő intézkedéseket. Jövőre pedig igazi nagy teszt jöhet a forintnak.
Valóban vett egy teherszállító repülőt a magyar kormány
A Qatar Airways Airbus A-330 200F típusú légi teherszállító gépe kerül Magyarországra.
A tesztek szerint Timosenko legyőzte a vírust
Negatív lett a korábban koronavírusban megbetegedett Julija Timosenko volt ukrán kormányfő, ellenzéki parlamenti vezető legújabb vírustesztje – hozta nyilvánosságra pénteken a Facebookon az általa vezetett Haza párt szóvivője.
Péntek délután 80 turistabusz jelenik meg egyszerre Budapest belvárosában
A koronavírus-járvány és a kormányzati intézkedések miatt ellehetetlenült helyzetükre, veszteségeikre hívják fel a figyelmet a turisztikai szektor számos szereplője egy akcióval a Hősök terén. A beszédeket egy belvárosi buszos felvonulás követi, a tervek szerint 80 turistabusz részvételével.
Orbán Viktor: ezt a célt nem akarjuk feladni még járvány idején sem
A V4-országok érdeke, hogy az egész közép-európai gazdaság működőképessége fennmaradjon: úgy kell jól védekezni a koronavírus-járvány ellen, hogy közben a gazdaságaink működjenek – fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök a visegrádi országok kormányfőinek a délkelet-lengyelországi Lublinban tartott pénteki találkozója után.
Koronavírus: mintha egy libikókán ülne Szlovénia és Horvátország
Szlovéniában újabb rekordot döntött, míg Horvátországban tovább csökkent az új koronavírussal fertőzöttek száma – derült ki a válságstábok pénteki jelentéséből.
Osztrák szigorítás
Ausztriában pénteken szigorítottak a maszkviselésre vonatkozó szabályokat a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében. Az osztrák kormány bejelentette, hogy az összes boltban és az osztálytermeket leszámítva az iskolák épületében is kötelezővé válik a maszk hordása, miközben 50 főben határozták meg a magánrendezvények felső létszámkorlátját. Azok az események, ahol a vendégek nem rendelkeznek kijelölt ülőhellyel - például a magánbulik - beltéren 50 főig, kültéren 100 főig bezárólag kerülhetnek megrendezésre. Az ülőhelyes nyilvános rendezvények felső létszámkorlátja beltéren a jelenlegi ötezer helyett 1500, kültéren pedig tízezer helyett 3000 fő - tájékoztatott a kabinet. (MTI)
A piros és szürke országok polgárainál lennének utazási tiltások – íme az EB javaslata
Az Európai Bizottság közös kritériumok alapján állapítaná meg a színkódokat, és sorolná be a tényleges fertőzési mutatók szerint a különböző kategóriákba a tagállamokat. A Bruxinfo főszerkesztője azt mondta: az államok csak a piros és a szürke zónába tartozó tagok polgárainak beutazását korlátozhatnák, minden esetben diszkriminációmentesen.
Olaszország: ajjaj!
Fokozatosan emelkedik az egy nap alatt kiszűrt új koronavírus-fertőzöttek száma Olaszországban az egészségügyi minisztérium pénteki adatai szerint, és ennél is gyorsabban nő a kórházban kezelt betegeké. Ennek ellenére - több európai országhoz hasonlóan - az olasz kormány is a karanténidőszak lerövidítésének lehetőségét mérlegeli. Giuseppe Conte miniszterelnök bejelentése szerint kedden döntenek az eddigi tizennégy napos karanténidőszak tíz napra csökkentéséről. Korábban többek között Franciaország és Norvégia rövidítette le a kéthetes karantént. Az olasz kormányfő gazdasági megtakarítással indokolta a tervezett csökkentést. Egy nap alatt több mint 98 ezer vírustesztet végeztek, és 1616 új beteget szűrtek a megelőző 1597-hez képest. Ez a második legmagasabb adat július eleje óta: azóta ennél több beteget egy nap alatt csak szeptember 5-én regisztráltak, akkor több mint ezerhétszázat. A legtöbb új fertőzöttek ismét az északi gócpontokon szűrték, 257 esetet Lombardiában, 173-at Venetóban és 152-őt Emilia Romagnában. Száznál több új beteget szűrtek Lazióban, Toszkánában és Szicíliában, a többi tartományban száznál kevesebb fertőzöttet diagnosztizáltak. Az aktív fertőzöttek száma 34 ezer felett van, 1849 beteget kezelnek kórházban, az utóbbi egy napban tízzel emelkedett az intenzív osztályon levő fertőzöttek száma, amely így százhetvenötre nőtt. Tíz beteg halt meg, a halottak száma elérte a 35 597-et. Gyógyultakat és halottakat is számolva a diagnosztizált betegek száma megközelíti a 285 ezret. Fordulópontot a hétfői iskolakezdés jelenthet majd: mintegy tízmillió diákot és pedagógust várnak vissza a március 10-én bezárt oktatási intézményekbe. Az Istat statisztikai hivatal adatai szerint a járvány okozta gazdasági visszaesésben a 15 és 34 év közöttiek foglalkoztatottsága 40 százalék alá süllyedt. A 15 és 64 év közöttiek foglalkoztatottsága nem éri el a 60 százalékot. A második negyedévben több mint nyolcszázezerre emelkedett a járvány miatt munka nélkül maradtak száma elsősorban a vendéglátásban, a kereskedelemben és a szolgáltói szektorban dolgozók között. Az Alitalia olasz légitársaság bejelentette, hogy szeptember 16-tól a Róma és Milánó közötti napi hét járatból kettő úgynevezett Covid-mentes lesz: az utasokon felszállás előtt gyorstesztet végeznek. Érvényes lesz az utazás előtti hetvenkét órában elvégzett PCR-teszt is. A Vatikán bejelentése szerint fertőzöttnek bizonyult és házi karanténba vonult Luis Antonio Tagle Fülöp-szigeteki bíboros. Az egyházi államban dolgozó, de jelenleg hazájában tartózkodó Tagle bíboros augusztus 29-én a Vatikánban Ferenc pápával találkozott, az ezt követően végzett első tesztje még negatív volt. (MTI)
Hollandia is "négyszámjegyű"
A koronavírus-járvány gyorsan növekvő ütemben terjed Hollandiában, pénteken 1270 új napi megbetegedésről számolt be a helyi közegészségügyi intézet. Belgiumban szintén sebesen emelkedik az új fertőzöttek száma. Luxemburgban megkettőződött a kórházban ápoltak száma. A holland illetékes hatóság közlése szerint a pénteken feljegyzett adat az áprilisban jelentett, rekordmagas napi fertőzési számokhoz közelít. A napi új esetszám mintegy 50 százalékkal magasabb az egy héttel ezelőtt feljegyzett adatoknál. A hét eleje óta 4994 ember szervezetében mutatták ki az új típusú koronavírust. A hatóság úgy nyilatkozott, hogy a tesztközpontok elérték teljesítőképességük felső határát. A kórházba szállítottak napi száma egy hét alatt 40 százalékkal, 35-re emelkedett. Jelenleg 172 beteget ápolnak kórházban, közülük 36-an részesülnek intenzív ellátásban. Legtöbben Amszterdam és Rotterdam tartományokban betegedtek meg. A belga nemzeti közegészségügyi intézet az új koronavírus-fertőzöttek számának szintén gyors növekedéséről tájékoztatott pénteken. A legfrissebb adatok szerint naponta átlagosan 547,4 ember vírustesztje bizonyult pozitívnak a hét folyamán. Ez 22 százalékos növekedést jelent az előző hét adataihoz képest. Kiemelték, a nyári hónapokat követően a pénteki a hatodik nap, amikor a koronavírus okozta fertőzések napi esetszáma ismételten növekvő tendenciát mutat Belgiumban. A járvány helyi megjelenése óta megerősített esetek száma 90 568-re nőtt. A hét folyamán naponta átlagosan 22 embert vittek kórházba, ami meghaladja az előző hét napi 15,7-es átlagát. Kórházakban 249 beteget ápolnak, közülük 65 embert részesítenek intenzív ellátásban, 6-tal többet, mint csütörtökön. Az elmúlt héten naponta átlagosan 2,6 halálesetet jelentettek, ez az adat csökkenést mutat az előző héten feljegyzett napi 3,1 koronavírushoz köthető elhalálozáshoz képest. A járvány helyi megjelenése óta Belgiumban 9917 ember halt meg a járvány következtében. A luxemburgi egészségügyi minisztérium pénteki tájékoztatása szerint szintén erősödik a járvány terjedése az országban. Amíg a múlt héten mintegy napi 54 esetben lett pozitív a vírusteszt eredménye, addig pénteken 70 új fertőzöttről számoltak be. A járvány helyi megjelenése óta 7088 fertőzöttet vettek nyilvántartásba. A tájékoztatás szerint több mint két hete nem halt meg senki a vírushoz köthetően. A járvány kitörése óta 124 ember hunyt el a nagyhercegségben a betegségben. Kórházban 21 embert ápolnak, 10-zel többet, mint egy hete, közülük egy beteget részesítenek intenzív ellátásban. (MTI)
A szlovák bekeményítés tettekben
Szigorítanak Szlovákiában a járványügyi intézkedéseken a jövő héttől, illetve október elsejétől - jelentette be Marek Krajcí szlovák egészségügyi miniszter a koronavírus fertőzések számának emelkedésére hivatkozva Pozsonyban pénteken. Szeptember 16-tól Szlovákiában az esküvők és a kegyeleti megemlékezések kivételével betiltják a tömegrendezvényeket a szórakozóhelyeken, éttermekben és a szállásadó intézményekben. Október elsejétől az előírások tovább szigorodnak, az esküvők résztvevőinek számát 30 főben korlátozzák, nem ajánlják a családi rendezvények megtartását, és csökkentik tömegrendezvényeken résztvevők számának felső határát is. Ez utóbbi az ország egyes régióiban 50 és 200 fő között aszerint változik majd, hogy az adott régió a fertőzések aktuális száma szerint az úgynevezett zöld, narancssárga vagy vörös régióba tartozik-e. Az egészségügyi miniszter bejelentette: szeptember végéig meghosszabbítják a szájmaszkok kötelező viselését előíró intézkedés hatályát az oktatási intézményekben, az általános iskolák felső tagozatain, illetve a közép és felsőfokú oktatási intézményekben. (MTI)
Spanyolország 4000 fölött
Spanyolországban már harmadik napja nőtt több mint négyezerrel a napi igazolt koronavírus-fertőzöttek száma - derült ki a spanyol egészségügyi minisztérium pénteki jelentéséből. A tartományokból érkező adatok alapján készült összesítés szerint az elmúlt 24 órában 4708 ember PCR-tesztje lett pozitív. A legutóbbi, csütörtökön közzétett tájékoztatás óta az összes esetszám több mint 12 ezerrel emelkedett az utólag jelentett esetek miatt. A járvány kezdete óta regisztrált fertőzések száma már meghaladta az 566 ezret. Továbbra is a madridi autonóm közösségben szűrik ki a legtöbb új esetet, egy nap alatt 1427 személynél mutatták ki a koronavírust. A második legtöbb új fertőzött Baszkföldön van - számuk 563-mal emelkedett -, amelyet Andalúzia követ 403 esettel. A halálos áldozatok száma 46-tal nőtt 24 óra alatt. Az elmúlt egy héttel alatt 241-en, míg összesen már 29 747-en haltak bele a kórba. Kórházi ellátásra 8658-an szorulnak a vírus okozta Covid-19-megbetegedés miatt, közülük 1181 pácienst kezelnek intenzív osztályon, ami az ellátási kapacitások 7,5 százalékát jelenti országosan. Az elmúlt egy napban 1124 kerültek kórházba, míg 919-en már gyógyultan hagyhatták el az egészségügyi intézményeket. (MTI)
Egy ország, amelyben egy nap alatt több mint 96 ezer fertőzöttet találtak
A Föld második legnépesebb államáról van szó, egy fél magyarországnyi koronavírusos betege van már Indiának.
Finnország: lazítani!
A finn kormány pénteken bejelentette, hogy lazít azokon az utazási korlátozásokon, amelyeket korábban a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében vezetett be. Ennek értelmében szeptember 19-től azoknak az országoknak az állampolgárai, amelyekben két hét alatt legfeljebb 25 újabb fertőzöttet jelentenek átlagosan 100 ezer főre, beléphetnek Finnországba kéthetes elkülönítés nélkül. A felső határ jelenleg nyolc eset 100 ezer lakosra. Ha fertőzöttségi rátájuk az újabb felső korlát alatt marad, Izland, Norvégia, Lengyelország, Svédország, Németország és Ciprus állampolgárai beléphetnek Finnországba anélkül, hogy két hétig el kellene különíteniük magukat. Az EU-tagállamaiból és a schengeni övezet országaiból érkező turisták akkor is beléphetnek Finnország területére elkülönítés vagy koronavírusteszt nélkül, ha hazájukban két hét alatt több mint 25 újabb esetet jelentenek 100 ezer lakosra vetítve, amennyiben ott-tartózkodásuk legfeljebb 72 óráig tart. Finnország mindeközben korlátozásokat vezet be egyebek között Franciaországgal, Olaszországgal, Belgiummal, Spanyolországgal, Ausztriával, Görögországgal és Magyarországgal kapcsolatban. Maria Ohisalo finn belügy- és Timo Harakka közlekedési miniszter közölte: a szomszédos Svédországból érkező turisták előtti nyitás a finn gazdaság, közlekedés és turizmus szempontjából fontos. Az Észtországból, Litvániából, Lettországból és Szlovákiából érkezők szintén mentesülnek az elkülönítés alól a jelenlegi fertőzöttségi ráták alapján. A magasabb fertőzöttségi rátával rendelkező országból érkező turista a repülőtéren vagy egyéb kikötőben kérhet önként koronavírustesztet vagy elkülöníttetheti magát egy orvos által - közölte a kormány. Az ezekből az országokból érkező finn állampolgárok elkerülhetik az önkéntes karantént, amennyiben hazaérkezésükkor koronavírustesztet végeztetnek el magukon, és 72 órán belül ismét teszteltetik magukat. Finnország július közepétől enyhített az utazási korlátozásokon számos európai országgal szemben. (MTI)
Franciaország csökkenti a karantén idejét
Egy hétre csökken az elkülönülés ideje a koronavírusos fertőzöttek és a velük kapcsolatba kerültek számára Franciaországban az eddigi két hétről - jelentette be pénteken Jean Castex miniszterelnök, egy nappal azután, hogy csaknem 10 ezer új fertőzöttel megdőlt a koronavírus-járvány regisztrált napi esetszáma. Az úgynevezett egészségügyi védelmi tanács ülése után - amelyet Emmanuel Macron államfő vezetett - a miniszterelnök elismerte, hogy "a helyzet látványosan romlott", de kizárta a tavaszihoz hasonló általános karantén bevezetését. "A vírus intenzitása nem csökken, és még néhány hónapig itt lesz velünk, muszáj megtanulnunk vele élni anélkül, hogy egy általános karantén logikája felé haladnánk" - hangsúlyozta Jean Castex. A miniszterelnök szerint nem szabad "a társadalmi, a gazdasági és a kulturális életet zárójelbe tenni" az esetszámok emelkedése miatt. "A tudományos tanács javaslatára, az elkülönülés idejét hét napra csökkentjük, azaz annyi időre, amennyi a tényleges fertőzésveszély ideje" - mondta a miniszterelnök. "Fontos, hogy mindenki szigorúan betartsa ezt az elkülönülési időt, amelyet ellenőrizni fogunk" - tette hozzá. Franciaországban eddig nem létezett hatósági karantén, és az orvosilag ajánlott házi karantént sem ellenőrizték. A társadalombiztosítás regionális hivatalai mintegy 2 ezer embert vesznek fel a következő napokban a fertőzöttek kapcsolati láncai feltárásnak megerősítésére. Az egyre nagyobb esetszámok és a létszámhiány miatt egyre lassabban tudják a hatóságok feltárni egy-egy fertőzött kapcsolatait. A kormányfő jelezte, hogy a szűrési politikát is megerősítik és differenciálni fogják az egészségügyi hatóságok azért, hogy a tünetet produkálók előnyben részesüljenek, és ne keveredjenek a tesztelőhelyeken a tünetmentes emberekkel. Amióta ugyanis ingyenessé és tömegessé vált a tesztelés mindenki számára, kígyózó sorokban várakoznak az emberek a rendelőintézetek előtt, és sok helyen napokat kell várni a tesztelés eredményére. A kormány a száz megyéből pénteken 42-t nyilvánított a vírus intenzív terjedése miatt vörös övezetnek az eddigi 28 helyett. Ezekben a megyékben 100 ezer lakosra több mint ötven fertőzött jut, s ezért a prefektusok korlátozó intézkedéseket rendelhetnek el. A miniszterelnök jelezte, hogy a már jelenleg is kötelező maszkviselésen túl a déli Bordeaux-ban, Marseille-ben és Francia Guyanán további korlátozásokra lehet számítani, amelyekről helyi szinten fognak dönteni. A járványmutatók elsősorban a déli országrészben romlottak az elmúlt napokban, a francia Riviéria területén a kórházi ápoltak száma is jelentős emelkedésnek indult, s a Covid-19-betegeknek fenntartott intenzív ágyak Marseille-ben már beteltek. A pozitív tesztek aránya napról napra emelkedik, csütörtökön elérte az 5,4 százalékot. A kórházakban jelenleg 5096 fertőzöttet ápolnak. Lélegeztetőgépre naponta átlagosan nyolcvan beteg kerül, míg a múlt héten ötven volt a napi átlag. Jelenleg 615 súlyos beteget ápolnak intenzív osztályokon. A járvány tetőzésekor áprilisban több mint hétezer súlyos beteg volt lélegeztetőgépen, számuk június 30. óta először emelkedett hatszáz felé. Az áldozatok száma a járványügyi korlátozások feloldása óta napi húsz körül mozog: csütörtökön 19-en vesztették életüket, ezzel 30 813-ra emelkedett a Covid-19-fertőzésben elhunytak száma. (MTI)