eur:
396.52
usd:
359.05
bux:
72008.89
2024. szeptember 11. szerda Teodóra

Nyárra várja a fenntartható fejldődési stratégiát az unió

A nyugdíjrendszer fizetőképessége, szegénység és a területi különbségek visszaszorítása, a társadalom tagjainak egészsége - néhány fejezet Magyarország fenntartható fejlődésének nemzeti stratégiájából, amelynek munkaanyagát a kormány a napokban fogadta el, és egy június közepéig tartó társadalmi vita után küldi ki Brüsszelbe. Magyarország jelenleg az egyetlen az unióban, ahol még nem készült el a stratégia arról, hogyan képzelhető el az ország jövője a következő évtizedekben.

A magyar stratégia abból indul ki, hogy a fogyasztói társadalom egyes jelenségeinek erősödése nem fenntartható: az emberek olyan fogyasztási minták átvételére vágynak, amelyek hatásai nyugatabbra már láthatók - mondta az InfoRádiónak a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium stratégiai főosztályvezetője.

Faragó Tibor hozzátette: ennek következménye, hogy szélsőségesebbek a társadalom jövedelem szempontjából alsó és felső 10 százaléka közötti különbségek, amelyek területi szinten is megmutatkoznak.

Emellett az ország népessége csökken, ez pedig nagyban összefügg egyebek mellett a szociális ellátórendszer működésével - közölte a környezetvédelmi minisztérium munkatársa.

Válaszok is lesznek?

A munkaanyag tételesen foglalkozik egyebek mellett a kritikusnak tekintett szociális ügyekkel, a foglalkoztatottság és a természeti erőforrások használatának kapcsolatával, a gazdasággal, amely ideális esetben környezetbarát és tekintettel van a munkavállalási igényekre, de figyelembe veszi az ország versenyképességét - mondta Faragó Tibor.

A társadalmi párbeszéd, a vita és végső soron a stratégia célja, hogy megoldási lehetőségeket is adjon a felvetődő problémákra - jelentette ki a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium stratégiai főosztályvezetője.

Az Európai Unió tagállamai közül egyedül Magyarországnak nincs formális fenntartható fejlődési stratégiával, ezért a társadalmi vita eredményeinek figyelembe vételével elkészült dokumentumot legkésőbb június végéig el kell küldeni Brüsszelnek - közölte Faragó Tibor.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.11. szerda, 18:00
Bartal Tamás
a Magyar Közút Nonprofit Zrt igazgatósági elnöke, az Építési és Közlekedési Minisztérium helyettes államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×