eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Szonda: minimális MSZP-előny

Minimális szocialista előnyt mért a Szonda Ipsos közvélemény-kutató intézet. Az adatok a Népszabadságban jelentek meg. A cég szerint jelenleg nem tapasztalható kormányváltó hangulat.

Az összes választókorú körében az MSZP-nek 30, a Fidesz-KDNP listájának 28 százalékos a támogatottsága.

A szocialisták a biztos pártválasztók 46 százalékára, a Fidesz pedig 43 százalékára számíthat - derül ki a Szonda Ipsos jelentéséből.

A kutatás megállapítja, hogy a lakosság fej fej melletti versenyt érzékel, de inkább az MSZP győzelmét várja.

A lakosság relatív többsége azt szeretné, ha a Gyurcsány-kormány folytatná tevékenységét, nincs kormányváltó hangulat - állítja a Szonda Ipsos.

Jelenleg a választásra jogosultak 61 százaléka úgy véli, hogy az áprilisi választások első fordulójában leadja voksát, ez még mindig elmarad a négy évvel ezelőtt mért 69 százaléktól.

A részvételi szándék és a szavazati valószínűségek március közepi szintje alapján az MSZP-nek legkevesebb 2,2 millió szavazója lehet az első fordulóban, a Fidesz-KDNP listájára pedig legalább 2,1 millióan szavazhatnak. Mindkét pártnál néhány százezerrel bővülhet a szavazói kör - véli a Szonda Ipsos.

Az SZDSZ tartja az 5 százalékot, a biztos szabad demokrata szavazói kör jelenleg 200 ezer főt tesz ki. Nem kizárt az MDF bekerülése a parlamentbe bár a konzervatív párt ezúttal is az idei évre jellemző 3 százalékos szavazói körrel rendelkezik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

Az amerikai politika egyik örök érvényű bölcsessége, hogy az elnökjelöltek mérsékelni szokták programjukat az őszi választás előtt, azután, hogy a párton belüli előválasztáson jóval markánsabb álláspontokat fogalmaznak meg – valahogy mégis muszáj kitűnni az egymással nagyrészt egyetértő politikusok tömegéből. A jelöltek középre mozgása azzal az egyszerű okkal magyarázható, hogy az előválasztáson az inkább bal- vagy jobbra húzó szavazóbázisukat kell meggyőzniük, míg az általános választáson az ideológiai centrum és a pártfüggetlenek felé igyekeznek gesztusokat tenni az ott összeszedhető voksokért cserébe. Jóllehet a demokrata oldalon Kamala Harris nem az előválasztási győzelmének hála került fel a szavazólapra (hiszen azt a hivatalban lévő elnök, a jelöltségtől visszalépett Joe Biden nyerte), az alelnök így is számos kiigazítást tett a korábbi álláspontjait illetően. A republikánusok ezt fel is hánytorgatják neki nap mint nap, ám ettől függetlenül Donald Trumpot sem kell félteni ez ügyben, aki már-már hobbit űz abból, hogy egyik nap A-t, míg másik nap B-t mond.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×