eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Giró-Szász: más a program, más a kormányzás

A Századvég Alapítvány igazgatója szerint az MSZP választási programja ellentmond az elmúlt négy év kormányzati intézkedéseinek, ezzel szemben a Fidesz jelenlegi programja konzisztens az 1998-2002-es kormányzásával.

Giró-Szász András az InfoRádióban közölte: a szocialisták az elmúlt négy évben neoliberális gazdaságpolitikát követtek, mostani programjuk viszont ezzel ellentétes.

A Fidesz programja viszont a korább kormányzásának folytatásaként értelmezhető, kiegészítve az Európai Unió által nyújtott lehetőségekkel - mondta a politológus.

"Döntő különbség a kettő között, hogy a szocialista párt kénytelen tudomásul venni, hogy a mozgósítási tényezők kapcsán a Fidesz utolérte, sőt, talán le is hagyta őket" - mondta az elemző.

Hozzátette: a szocialisták épp ezért kormányzati pozícióból próbálnak protest hangulatot gerjeszteni az ellenzékkel szemben.

A kampányprogramok ott keresztezik egymást, ahol érdekcsoportokat próbálnak megszólítani: a kis- és közepes vállalkozásokkal kapcsolatban, az adózást és a társadalombiztosítást illetően, és a nagy reformfolyamatok, azaz az egészségügy, az oktatás, vagy a honvédelem terén.

A politológus hangsúlyozta: "nem kell megijedni az úgynevezett előremenekülő politikai és gazdasági programoktól, csak a megfelelő kormányzati mechanizmust kell mögé felépíteni".

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

Az amerikai politika egyik örök érvényű bölcsessége, hogy az elnökjelöltek mérsékelni szokták programjukat az őszi választás előtt, azután, hogy a párton belüli előválasztáson jóval markánsabb álláspontokat fogalmaznak meg – valahogy mégis muszáj kitűnni az egymással nagyrészt egyetértő politikusok tömegéből. A jelöltek középre mozgása azzal az egyszerű okkal magyarázható, hogy az előválasztáson az inkább bal- vagy jobbra húzó szavazóbázisukat kell meggyőzniük, míg az általános választáson az ideológiai centrum és a pártfüggetlenek felé igyekeznek gesztusokat tenni az ott összeszedhető voksokért cserébe. Jóllehet a demokrata oldalon Kamala Harris nem az előválasztási győzelmének hála került fel a szavazólapra (hiszen azt a hivatalban lévő elnök, a jelöltségtől visszalépett Joe Biden nyerte), az alelnök így is számos kiigazítást tett a korábbi álláspontjait illetően. A republikánusok ezt fel is hánytorgatják neki nap mint nap, ám ettől függetlenül Donald Trumpot sem kell félteni ez ügyben, aki már-már hobbit űz abból, hogy egyik nap A-t, míg másik nap B-t mond.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×