A 67 éves Jeremy Corbyn Labour-pártvezető ellen a brit európai uniós tagságról tartott múlt heti népszavazás után pártja két parlamenti képviselője nyújtott be bizalmatlansági indítványt, ugyanis általános a nézet, hogy nem tudta hatékonyan mozgósítani a szocialista tábort, és így még a munkáspárti szavazók 40 százaléka is a kilépésre voksolt.
A bizalmatlansági indítványt a 229 Labour-képviselő közül 174 támogatta, de Corbyn nem hajlandó lemondani. Arra hivatkozik, hogy őt annak idején a tagság 60 százaléka demokratikusan megválasztotta a párt élére, ezeket - mint mondotta - "nem árulhatja el."
Corbyn pozíciója azonban egyre ingatagabbá válik. Az árnyékkormány tagjai egymás után mondanak le, és tekintélyes labouristák szólítják fel az akaratosságáról közismert politikust, hogy távozzon a párt éléről.
Helyére máris bejelentkezett az 55 éves, Labour-körökben igen népszerű Angela Eagle képviselőnő, a valamikori munkáspárti brit kormány minisztere, az árnyékkormány tagja. Ám Corbyn közölte, hogy ha pártjában beindul a vezetőválasztás, ezen indulni kíván ő is.
Tehát mindkét brit nagy politikai párt új vezetőt keres. David Cameron távozásának még nincs pontos dátuma: azt mondotta lemondását bejelentve, hogy addig tovább viszi az ügyeket, amíg ősszel kiderül, ki lesz az utóda. A miniszterelnöki megbízatásra, David Cameron utódlására, egyaránt pályázik a Brexit sikerét egyengető konzervatív párti vezető politikus: Boris Johnson és Theresa May belügyminiszter.
Johnson mellett szól, hogy vele talán nagyobb esélye lenne a konzervatív pártnak a győzelemre 2020-as választáson.
De esetleg előfordulhat, hogy Nagy-Britanniában női vezetője lesz az országnak, az ellenzéknek, és a már aktív főminiszter, Nicola Sturgeon személyében, Skóciának is. Nem beszélve az államfőről, II. Erzsébet királynőről.