eur:
414.76
usd:
398.98
bux:
79466.61
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Twitter/Romain Grosjean

Megint kigyulladt Grosjean autója - videó

A francia pilóta maga sietett a poroltóért.

Romain Grosjean tavaly a Forma-1-es Bahreini Nagydíjon szenvedett ijesztő balesetet: autója kigyulladt, hosszú másodpercek után tudott csak kiszabadulni a lángok közül. A pilóta súlyos égési sérüléseket szenvedett, de nem hagyta abba a versenyzést, idén az Indycarban indul.

A detroiti versenyen újra ráijesztett magára és szurkolóira. A fék kapott lángra 11 körrel a vége előtt, de Grosjean gyorsan kiugrott a kocsiból, sőt, magához vett egy poroltót és elkezdte az oltást, amíg a hivatalos személyzet megérkezett.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Sky Sports F1 (@skysportsf1) által megosztott bejegyzés

Grosjean kapott is egy pólót, és Instragram-oldalán viccelődve azt írta az esethez: itt a detroiti tűzoltóság.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Romain Grosjean (@grosjeanromain) által megosztott bejegyzés

A francia tűzoltók is vették a lapot, és felajánlották a versenyzőnek, legyen náluk önkéntes - írta a Nemzeti Sport Online.

Címlapról ajánljuk
Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

A magdeburgi tragédiáról, annak társadalmi hatásáról, egy AfD-szimpatizáns szaúdi orvos megítéléséről, valamint a német belpolitikai helyzetről is beszélt Prőhle Gergely volt berlini nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet programigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Bemutatott egy olyan megközelítést, ami megelőzhetővé tenné az ilyen tragédiákat, és valamiféle társadalmi békesség felé is elvezethetne.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

Az Európai Unió öt évvel ezelőtt, amikor elindította az Európai Zöld Megállapodást (European Green Deal), a klímaváltozás elleni küzdelem globális élharcosaként pozícionálta magát. A fenntartható gazdaság kiépítése azonban mostanra még fontosabbá vált, mivel a globális felmelegedés következményei és költségei egyre súlyosabbak. Ráadásul az Ukrajna elleni orosz inváziót követő földgázválság is rámutatott arra, hogy fel kell gyorsítani a dekarbonizációt az EU energiaellátásának biztosítása, az energiaköltségek csökkentése és a társadalmi kohézió előmozdítása érdekében. Az egykor klímavédelmi programként indult politika ma már az EU egzisztenciális kihívásainak kezelésében segíthet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×