eur:
393.16
usd:
363.2
bux:
73745.69
2024. július 29. hétfő Flóra, Márta

Csányi Sándor a leggazdagabb magyar - de vannak meglepetések

A Magyar Hírlap összeállítása szerint Csányi Sándor őrzi vezető helyét a leggazdagabb magyarok listáján. Az OTP Bank vezérének vagyona a becslés szerint 90 milliárd forint. Demján Sándor egy év alatt mintegy 20 százalékkal növelte vagyonát, hasonlóan jó éve volt Leisztinger Tamásnak, aki tizenkét hónap alatt 13 milliárd forinttal lett gazdagabb. A leggazdagabb száz közé 3,7 milliárd forint alatt nem lehetett bekerülni.

A Magyar Hírlap listáját idén is Csányi Sándor vezeti 90 milliárd forintos becsült vagyonnal. Az OTP Bank vezére Magyarország leggazdagabb embere, érdekeltségei átszövik a magyar gazdaságot a mezőgazdaságtól a telekommunikációig.

A nagy győztesek...

Lendületesen fejlődött tovább az első tízbe tartozó elit is. Demján Sándor immár kelet-közép-európai mértékkel is jelentős ingatlanportfólióval rendelkezik, vagyona alig egy év alatt csaknem húsz százalékkal gyarapodott.

Leisztinger Tamásé pedig ugyanezen időszak alatt 13 milliárd forinttal ugrott meg, ami az emelkedő ingatlanárak mellett a jól irányított befektetéseket is tükrözi.

...és a vesztesek

Mindezek ellenpontja két korábban állandó Top 100-tag üzletember hiánya. A Transelektro megroppanása, majd részenkénti eladása töredékére apasztotta Székely Péter tavaly még majdnem hatmilliárdos vagyonát, ugyanez történt a madárinfluenza által is sújtott baromfiszektorban tevékenykedő Mónos Péterrel, akinek cégbirodalma néhány hónap alatt dőlt össze.

Érdekes látleletet ad a magyar gazdaságról az idei lista. A hosszú évek óta gyengélkedő mezőgazdaság leértékelte az ebben az ágazatban tevékenykedők vagyonát, a tartósan emelkedő ingatlanárak pedig egyre feljebb húzzák az ingatlanfejlesztők mellé írt számokat.

A szellem erejével

A kezdettől a leggazdagabbak közé tartozó Bojár Gáboron kívül - egyébként talán az ő vagyona a legátláthatóbb, hiszen cégeit a tőzsdén jegyzik - csak az idén került fel egy olyan üzletember, aki megszállottan hisz a magyar tudás értékében.

Darvas Ferenc - Bojárhoz hasonlóan - már a nyolcvanas évektől saját cégeit menedzselte, és a közelmúltban az egyiket tízmillió dollárért eladta egy amerikai szakmai befektetőnek.

Hasonló sikert könyvelhetett el Kedves Ferenc, akinek kutyatápszergyáráról kevesen hallottak, mígnem egy holland multi forintmilliárdokat fizetett érte.

Újoncok

A 100-as listán tucatnyi új név szerepel. Sokuk nem a fővárosból irányítja üzleteit. Pistrui László, Pocsai Attila vagy éppen a Szentkirályi ásványvízből meggazdagodó Balogh Levente jól példázza, hogy nem kizárólag Budapesten lehet nagy üzletet csinálni.

{{keretes_cim}}

1. Csányi Sándor 90 milliárd forint
2. Demján Sándor 80
3. Széles Gábor 58,5
4. Leisztinger Tamás 50
5. Várszegi Gábor 45
6. Nagy Elek 44
7. Veres Tibor 40
8. Bige László 33
9. Dunai család 30
10. Wáberer György 29


KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Kalas Vivien: a politikai viták miatt súlytalanabb pozíciót kaphat az Európai Bizottságban Várhelyi Olivér

A biztosl portfóliók elosztásánál számítani fog, hogy vita van Magyarország és az Európai Unió között, és a magyar kormányfő és a magyar kormánypárti képviselők nem támogatták Ursula von der Leyen újraválasztását – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.08.30. péntek, 18:00
Kiss Róbert Richárd
turisztikai szakértő, az InfoRádió főmunkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×