eur:
397.16
usd:
356.7
bux:
73896.18
2024. szeptember 30. hétfő Jeromos

Blair: Hiszek Istenben, de sosem mertem bevallani

Tony Blair kormányfőként azért nem beszélt vallásos hitéről, mert attól tartott, hogy "dilisnek" nézik - ezt maga a nyáron leköszönt miniszterelnök vallotta be a BBC-nek abban a műsorban, amely a hatalom csúcsán töltött éveiről szól. Az interjút vasárnap este sugározza a BBC.

A hitnek "hatalmas jelentősége volt" kormányfősége idején - mondta el a BBC 1-es csatornájának adott interjúban Tony Blair. "Hit nélkül nem tudtam volna végig csinálni" - tette hozzá az egykori munkáspárti kormányfő, aki azonban soha nem merte bevallani, hogy vallásos, nehogy "dilisnek" nézzék.

Míg az Egyesült Államokban és máshol is teljesen elfogadott, ha egy politikus a vallásos meggyőződéséről beszél, Nagy-Britanniában más a helyzet, ezért nyilatkozta annak idején Blair szóvivője, Alistair Campbell ezzel kapcsolatban azt, hogy a kormányfő "nem foglalkozik Istennel".

"Ezt azonban nem azért mondta, mintha nem lennék hívő, hanem azért, mert Nagy-Britanniában nehéz ilyesmiről beszélni" - magyarázta Blair. Campbell pedig most azt is elárulta, hogy bármerre jártak, Blair mindig megkérte a munkatársait: keressenek egy templomot, ahol vasárnap imádkozhat.

"Nem az a tipikus hívő"

"Blair meglehetősen tiszteletlenül viselkedik, gyakran káromkodik, ha meglát egy csinos nőt, alaposan végigméri - nem az a fajta fickó, akit mélyen hívőnek gondolnánk. De azok, akik jól ismerik, mindig is tudták róla, hogy a vallás sokat jelent a számára" - tette hozzá Campbell, aki szerint ezt azért nem verték nagydobra, mert a brit választók "tartanak egy kicsit azoktól a politikusoktól, akik állandóan Istenre hivatkoznak".

Blair egy másik közeli munkatársa, Peter Mandelson ehhez hozzátette: Blair nem beszélt ugyan soha a hitről, de "mindig nála van a Biblia, bárhová megy, és minden este olvassa".

Sir Menzies Campbell, a liberális demokraták volt vezetője egyetért azzal, hogy Balir nem lett volna olyan sikeres politikus, ha a választók tudják róla, hogy mélyen vallásos. "Aligha nyert volna meg három választást, ha a szavazók tudták volna róla, hogy milyen mértékben szabják meg az etikai értékek a politikáját" - vélekedett egykori ellenfele Tony Blairről.

Címlapról ajánljuk
Kerékpáros-vb-t rendezne Magyarország – így reagált a nemzetközi szövetség

Kerékpáros-vb-t rendezne Magyarország – így reagált a nemzetközi szövetség

A Magyar Kerékpáros Szövetség elnöke a múlt heti, zürichi éves kongresszuson jelezte a nemzetközi szövetségnek, hogy hazánk országúti világbajnokságot rendezne, sőt más szakágak világversenyeinek idehozatala is szóba jöhet. Az egyre sikeresebb Tour de Hongrie révén az infrastruktúra adott, Schneller Domonkos az InfoRádióban elmondta, hogy milyen egyéb feltételeknek kellene még teljesülniük ahhoz, hogy az álom valósággá váljon.

Orbán Viktor: ha baj van, a magyarok példásan összefognak, ebből kéne valamit átmenteni a békeidőkre

A miniszterelnök beszéde nyitja meg az Országgyűlés őszi ülésszakát. Szólt az árvízi védekezésről, a gyermekeket érintő nyári intézkedésekről is. A gazdasági semlegesség politikáját kell felépíteni szerinte, nem szabad egyik blokk mögé sem beállni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.01. kedd, 18:00
Csató Gábor
az Országos Mentőszolgálat főigazgatója
Indul az izraeli offenzíva, végóráit éli a Hezbollah? - Híreink Izrael libanoni inváziójáról

Indul az izraeli offenzíva, végóráit éli a Hezbollah? - Híreink Izrael libanoni inváziójáról

Magyar idő szerint este kilenckor elkezdte megdolgozni az izraeli tüzérség Libanon határ menti területeit. Az Egyesült Államokkal történő egyeztetést követően Jeruzsálem bejelentette, hogy a korábbi elvárásokkal ellentétben nem fogják megszállva tartani Libanon déli részét, "mindössze" a Hamász infrastruktúráját semmisítik meg. A libanoni reguláris erők már a támadás előtt visszavonultak, a nemzetközi közösség több tagja pedig még most is fegyvernyugvásra szólít fel. Cikkünk folyamatosan frissül Izrael libanoni inváziójának legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×