eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Budapesten hat területi lista lesz

Valamennyi országos listát nyilvántartásba vette az Országos Választási Bizottság. A testület már korábban jóváhagyta a Fidesz-KDNP, az MSZP, az SZDSZ, a Munkáspárt, valamint a KDP országos listáját, szerdai ülésén pedig a Centrum, az MDF, a Magyar Vidék és Polgári Párt, a MIÉP-Jobbik, valamint az MCF Roma Összefogás Párt országos listáját vette nyilvántartásba.

Az Országos Választási Iroda vezetője arról tájékoztatta a testületet, hogy összesen 1.005 egyéni jelölt indul a választásokon, ez 235-tel kevesebb, mint négy évvel ezelőtt.

Budapesten összesen hat párt tudott területi listát állítani, ők versenyeznek a megszerezhető 28 területi listás mandátumért.

Közös területi listán 84 egyéni jelöltje van a fővárosban a Fidesznek és a Kereszténydemokrata Néppártnak. Önálló listát állított az SZDSZ, ugyancsak 84 egyéni jelölttel.

Az MSZP-nek 83, a MIÉP-Jobbik - a Harmadik Útnak 32, az MDF-nek 56, a Magyar Kommunista Munkáspártnak pedig 29 egyéni jelöltje van.

A fővárosban az a párt vagy jelölő szervezet állíthatott területi listát, amelyik a 32 egyéni választókerületből nyolcban képes volt jelöltet állítani.

Rytkó Emília szólt arról is, hogy rendkívül kevés tagot delegáltak eddig a pártok a szavazatszámláló bizottságokba.

Hangsúlyozta: a testületek munkájában a jelöltek és a jelölőszervezetek összesen mintegy 70 ezer delegáltja vehet részt, de eddig csak 3 ezer küldöttre érkezett javaslat.

Az Országos Választási Iroda vezetője szólt arról is, hogy a külképviseleteken több mint 8 ezren szavaznak majd, Londonban 1.200-nál többen jelentkeztek.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

Az amerikai politika egyik örök érvényű bölcsessége, hogy az elnökjelöltek mérsékelni szokták programjukat az őszi választás előtt, azután, hogy a párton belüli előválasztáson jóval markánsabb álláspontokat fogalmaznak meg – valahogy mégis muszáj kitűnni az egymással nagyrészt egyetértő politikusok tömegéből. A jelöltek középre mozgása azzal az egyszerű okkal magyarázható, hogy az előválasztáson az inkább bal- vagy jobbra húzó szavazóbázisukat kell meggyőzniük, míg az általános választáson az ideológiai centrum és a pártfüggetlenek felé igyekeznek gesztusokat tenni az ott összeszedhető voksokért cserébe. Jóllehet a demokrata oldalon Kamala Harris nem az előválasztási győzelmének hála került fel a szavazólapra (hiszen azt a hivatalban lévő elnök, a jelöltségtől visszalépett Joe Biden nyerte), az alelnök így is számos kiigazítást tett a korábbi álláspontjait illetően. A republikánusok ezt fel is hánytorgatják neki nap mint nap, ám ettől függetlenül Donald Trumpot sem kell félteni ez ügyben, aki már-már hobbit űz abból, hogy egyik nap A-t, míg másik nap B-t mond.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×