A szűkszavú közlemény szerint a két katonai vezető megvitatta "a nemzetközi biztonság aktuális kérdéseit".
Amerikai részről az elmúlt hetekben többször is elhangozott az a vád, hogy Oroszország Ukrajna megtámadására készül, amit Moszkva rendszeresen valótlanságnak minősített.
Wallace: Sojguval nem voltunk sem süketek, sem vakok a tárgyaláson
Sem süketek, sem vakok nem voltak a felek a brit és az orosz védelmi miniszter pénteki moszkvai tárgyalásán - jelentette ki Ben Wallace, a londoni védelmi tárca vezetője a moszkvai brit nagykövetségen tartott sajtótájékoztatóján.
Wallace arra reagált, hogy előző nap Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a "süketek párbeszédéhez" hasonlította a brit hivatali partnerével, Liz Truss-szal folytatott tárgyalását.
A brit védelmi miniszter olyan konstruktívnak, őszintének és tárgyszerűnek minősítette a Szergej Sojguval folytatott tárgyalását, amilyet el lehet várni a katonáktól.
Kijelentette, hogy mind orosz kollégája, mind Valerij Geraszimov vezérkari főnök arról biztosította őt, hogy Moszkva nem szándékozik megtámadni Ukrajnát.
Norvég hírszerzés: Oroszország mindent előkészített egy nagyszabású hadművelethez
Hadműveleti szempontból minden kész egy nagyszabású orosz hadművelethez Ukrajnában - vélte pénteken a norvég katonai hírszerzés vezetője, aki szerint a döntés már csak a Kremltől függ.
Az oroszoknak "mindenük megvan, amire szükségük van, kezdve egy kisebb kelet-ukrajnai inváziótól Ukrajna-szerte végrehajtandó kisebb támadásokon át egy teljes ukrajnai invázióig, esetlegesen egész Ukrajna, illetve az ország bizonyos részeinek elfoglalásáig" - jelentette ki Nils Adreas Stensones altengernagy.
"Most már elsősorban (Vlagyimir) Putyin elnök dönti el, hogy megtegye-e vagy sem" - tette hozzá.
Az altengernagy a NATO-tagállam skandináv országgal kapcsolatos kockázatoknak a norvég biztonsági szolgálatok által tartott éves értékelésén beszélt erről.
Stensones szerint több mint 150 ezer orosz katonát vonultatták fel Ukrajna határai mentén, Oroszország legfejlettebb fegyvereivel és minden szükséges logisztikával.
"Nagyon nehéz megmondani, hogy valószínű vagy valószínűtlen (egy offenzíva), mert kizárólag az orosz elnöktől függ a döntés" - hangsúlyozta a hírszerzési vezető.
A nyugati országok szerint Oroszország inváziója küszöbön áll a szomszéd ország ellen, amit Moszkva tagad.
Kelet-Ukrajnában 2014 óta dúl háború a kijevi hadsereg és az oroszbarát szakadárok között, akiket a közvélekedés szerint Moszkva támogat katonailag és pénzügyileg.
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár pénteken ismét figyelmeztetett egy fegyveres konfliktus valódi veszélyére, míg Antony Blinken amerikai külügyminiszter friss nyilatkozata szerint Oroszország "bármelyik pillanatban" lerohanhatja Ukrajnát.