eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 14. szombat Roxána, Szeréna

Navracsics: Ez lenne a lehető legrosszabb forgatókönyv

A lehető legrosszabb forgatókönyvnek tartja a Fidesz frakcióvezetője azt a lehetőséget, ha az állam a magánbiztosítók veszteségeit kompenzálni akarja. Navracsics Tibor erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt.

A politikus meghökkentőnek tartotta a miniszterelnök biztosítóknak tett ígéretét, amely szerint, ha a több-biztosítós modellre való átállás után az egész piac veszteséges lenne, akkor az állam támogatást nyújtana a biztosítóknak.

A miniszterelnök szerdán találkozott a biztosítótársaságok képviselőivel. A megbeszélés után Paál Zoltán, a Generali-Providencia Biztosító Zrt. ügyvezető igazgatója elmondta: egyelőre csak szóbeli ígéretet kaptak arra vonatkozólag, ha az egész piac veszteséges lenne a több biztosítós rendszer bevezetése után, akkor az állam támogatást nyújtana a biztosítóknak.

Navracsics Tibor szerint a legrosszabb megoldás lenne, ha az állam még el is tartaná a biztosítókat, ha azok rosszul működnek. Hozzátette: a modell bevezetése az ország kettészakadásához vezetne.

Az ellenzéki frakcióvezető szólt arról is, hogy nemcsak politikailag, hanem szakmailag is az eddigi leggyengébbnek tartja a jelenlegi Országos Választási Bizottságot.

Azt is közölte: a Fidesz és a KDNP szeretné a hat kérdésről egyidőben megkérdezni az emberek véleményét, az viszont csak később dől el, hogy a hetedik kérdés, amelyet magánszemélyek nyújtottak be a több-biztosítós rendszerről, belekerül-e a referendumba.

Az ellenzéki politikus szerint a népszavazás legkorábbi időpontja késő ősszel lehet, de nagyobb a valószínűsége egy 2008. tavaszi referendumnak.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
Pusztító katasztrófa zajlik az orrunk előtt, mégis sokan kételkednek benne

Pusztító katasztrófa zajlik az orrunk előtt, mégis sokan kételkednek benne

Idén nyáron 15 ország abszolút melegrekordja dőlt meg világszerte és nagy esély van arra, hogy 2024 lesz a legmelegebb év, túlszárnyalva az eddigi rekorder 2023-as évet. Ezen adatok tudatában, érzékelve a Magyarországot is sújtó nyári hőhullámokat, meglepőnek tűnhet, hogy vannak még olyanok, akik kételkednek a globális felmelegedésben. Pedig a kutatások szerint a tudósok 97%-a egyetért abban, az emberiség károsanyag-kibocsátása felelős a klímaváltozásért, tehát nem egy természetes folyamat zajlik jelenleg a bolygón. Ugyan a nyár csak most ért véget, ezért azt még nem látjuk, hogy a hőhullámok hogyan hatottak az emberek klímaváltozással kapcsolatos vélekedéseire, megnéztük a lehető legfrissebb kutatásokat, hogy vajon mennyire lehet jellemző még a klímaszkepticizmus és mivel győzhetőek meg leginkább az emberek a jelenleg zajló pusztító folyamat komolyságáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×