eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 14. szombat Roxána, Szeréna
Young girl with a backpack holding a smartphone. Back to school concept showcasing technology and education.
Nyitókép: FreshSplash/Getty Images

A PSZ egyetért az iskolai mobilhasználat betiltásával, csak a módszerrel nem

Nagyon tarka a kép, mi sem tudjuk pontosan eldönteni, hogy mi az igazán jó megoldás az intézmények számára – mondta Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke.

Nagy zavar van az oktatási intézményekben, hiszen még a szervezeti és működési szabályzatokat, valamint a házirendjüket sem tudták módosítani. Ezekben kellene ugyanis rögzíteni a diákok mobileszközeinek leadási körülményeit és felelőseit – mondta az InfoRádióban Totyik Tamás.

A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke beszámolt arról, hogy az iskolák különböző megoldásokat alkalmaznak, van, ahol zokniba kell tenni a telefont, hogy ne sérüljön meg, máshol borítékot kell küldeniük a szülőknek, és vannak olyan intézmények, ahol elkezdték a zárható szekrények kiépítését úgy, hogy a tankerület egy részét fizeti, a másik részét pedig az iskolai alapítvány.

"Nagyon tarka a kép, mi sem tudjuk pontosan eldönteni, hogy mi az igazán jó megoldás az intézmények számára" – mondta az elnök, és gondként említette, hogy a telefonok leadásánál van némi tumultus, és az órából kell lecsípni a pedagógusoknak azért, hogy pontosan megtörténjen a készülékek begyűjtése.

Bár a közösségi médiában már lehetett olvasni arról, hogy eltűntek leadott telefonok, a szakszervezethez erről nem érkezett bejelentés. Totyik Tamás szerint ugyanakkor még nem világos, hogy ilyen esetben kit terhel a felelősség.

A szakszervezeti vezető az európai tapasztalatokról is beszámolt, és kiderült, hogy ott, ahol már a tiltást bevezették, nem csökkent a gyerekeknek a számítógép-, illetve internetfüggősége, sőt a figyelmük sem növekedett meg, viszont annyi előnye volt, hogy a társas kapcsolatok megerősödtek. Szeptember 20-án újabb online megbeszélést tartanak a francia, szlovák és a belga szakszervezeti vezetőkkel, akik beszámolnak arról, hogy milyen módon történik náluk a mobiltelefonok használatának korlátozását.

Totyik Tamás megismételte, hogy a mobiltelefonok használatának iskolán belüli tiltásával egyetértenek, de továbbra is kifogásolják a begyűjtés módját.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A hatalmi versengés színtere lett a mélytengeri bányászat, felforgathatja a világot

A hatalmi versengés színtere lett a mélytengeri bányászat, felforgathatja a világot

Ahogy a világban terjednek a szén-dioxid-kibocsátást csökkenteni hivatott zöld technológiák, az előállításukhoz szükséges kritikus fontosságú ásványok iránti igény is nő. Bányászatuk egyre drágább, lelőhelyeik pedig néhány országban koncentrálódnak, ami kockázatot jelent a globális ellátás szempontjából. Sokak szerint a megoldás a tengerek mélyén keresendő, a világ óceánjainak és tengereinek fenekén ugyanis nagy mennyiségben találhatók kritikus ásványok. A formálódó mélytengeri bányászat ezen ásványkincsek kiaknázását célozza, azonban e tevékenység megítélése – noha még el sem kezdődött – rendkívül ellentmondásos.

Romániában már több halálos áldozata van az esőzéseknek

Az ítéletidő Galac megye 19 települését érintette.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
Lesújtó képet festettek a magyar oktatási rendszerről

Lesújtó képet festettek a magyar oktatási rendszerről

Az OECD friss "Education at a Glance" jelentése részletes áttekintést nyújt a tagországok oktatási rendszereiről. A jelentés szerint Magyarországon a középfokú végzettség nélküli felnőttek jelentős hátrányban vannak a munkaerőpiacon. Ráadásul akiknek a szülei nem rendelkeznek középfokú végzettséggel, nagyon kis eséllyel szereznek diplomát. A jelentés rávilágít, hogy az oktatási rendszer finanszírozása Magyarországon alacsonyabb szinten áll az OECD átlagához képest. Megállapítják, hogy itthon – csakúgy mint sok más országban – komoly pedagógushiány van.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×