eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 14. szombat Roxána, Szeréna

Még több hónapig maradhat a bizonytalanság az egészségügyben

Csak jövő év januárjában dől el, hány biztosító lép be az egészségbiztosítási piacra. A javaslat pontos részleteit 4-5 hónapon belül dolgozzák ki az Egészségügyi Minisztérium munkacsoportjai. A tárca szakemberei a biztosítók képviselőivel tárgyaltak, utóbbiak a rendszer kidolgozásában is részt vehetnek.

Az egyik nagy magyarországi biztosítótársaság igazgatósági tagja, aki részt vett a találkozón, az InfoRádiónak elmondta: olyan jogalkotási munkába fognak bele a minisztériummal, amelyre szükség van a rendszer részleteinek kidolgozásához.

Véleményezési szinten vonnak be minket bizonyos jogszabályok megalkotásába - tette hozzá Pál Zoltán.

Az igazgatósági tag kifejtette: a biztosítóknak számos kérdésük és kételyük van, amelyekre a minisztérium mielőbbi választ ígért. Pál Zoltán szerint a részletek kidolgozása 4-5 hónapot vehet igénybe.

A biztosítók kétségeiről az üzletember azt mondta: jó lenne valamilyen garanciát kapni a rendszer stabilitására, hogy két év múlva nem alakul minden vissza.

Arra is szeretnének biztosítékot látni, hogy a biztosítók érdemben beleszólhatnak a rendszer működésébe, nem a fejük fölött dőlnek el a dolgok.

Pál Zoltán úgy vélte: az államnak olyan feltételeket kellene kínálnia, hogy a magáncégeknek érdemes legyen beszállniuk az egészségügybe, pénzt és energiát fektessenek bele.

Hanganyag: Seres Gerda

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
Pusztító katasztrófa zajlik az orrunk előtt, mégis sokan kételkednek benne

Pusztító katasztrófa zajlik az orrunk előtt, mégis sokan kételkednek benne

Idén nyáron 15 ország abszolút melegrekordja dőlt meg világszerte és nagy esély van arra, hogy 2024 lesz a legmelegebb év, túlszárnyalva az eddigi rekorder 2023-as évet. Ezen adatok tudatában, érzékelve a Magyarországot is sújtó nyári hőhullámokat, meglepőnek tűnhet, hogy vannak még olyanok, akik kételkednek a globális felmelegedésben. Pedig a kutatások szerint a tudósok 97%-a egyetért abban, az emberiség károsanyag-kibocsátása felelős a klímaváltozásért, tehát nem egy természetes folyamat zajlik jelenleg a bolygón. Ugyan a nyár csak most ért véget, ezért azt még nem látjuk, hogy a hőhullámok hogyan hatottak az emberek klímaváltozással kapcsolatos vélekedéseire, megnéztük a lehető legfrissebb kutatásokat, hogy vajon mennyire lehet jellemző még a klímaszkepticizmus és mivel győzhetőek meg leginkább az emberek a jelenleg zajló pusztító folyamat komolyságáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×