eur:
409.85
usd:
389.41
bux:
79655.13
2024. november 25. hétfő Katalin
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök (a kivetítőn) beszél a lengyel parlament két házának együttes ülésén, Lengyelország NATO-csatlakozásának 23. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen 2022. március 11-én, az évforduló előtt egy nappal.
Nyitókép: MTI/EPA/PAP/Marcin Obara

Magyar Nemzet: Márky-Zay Péter stábja és Volodimir Zelenszkij között megtörtént a kapcsolatfelvétel

A lap értesülései szerint Dmitro Kuleba külügyminiszter felhívta a budapesti ukrán nagykövetet, és arról érdeklődött, hogy miként lehetne elősegíteni a baloldali ellenzék választási győzelmét. Az ukrán nagykövetség provokációnak tartja a cikket.

A Magyar Nemzet nemzetbiztonsági forrásból úgy értesült, hogy Márki-Zay Péter baloldali miniszterelnök-jelölt stábja és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök között meg is történt a kapcsolatfelvétel.

A lap online kiadása szerint az ukrán külügyminiszter egyeztetett Márki-Zay Péter stábjával az ukrán elnök brüsszeli beszéde előtt. Mindezt annak kapcsán közölték, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter keddi videónyilatkozatában azzal vádolta meg az ellenzék miniszterelnök-jelöltjét, hogy fegyvereket szállítana az orosz invázió ellen harcoló ukránoknak.

"Márki-Zay Péter Twitter-bejegyzésben üzent Zelenszkij ukrán elnöknek. Ez az üzenet is bizonyítja az összes korábbi információt, hogy megegyeztek abban, ha a baloldal jut hatalomra Magyarországon, akkor azonnal megszavaznák a gáz-és olajszállításra vonatkozó szankciókat, és rögtön megkezdenék a fegyverszállításokat Ukrajnába" – idézi az újság Szijjártó Pétert.

Ha ezt a megegyezést végrehajtják, ha megkezdik a fegyverszállítást Ukrajnába és megszavazzák a földgáz- és kőolajszállításra vonatkozó szankciókat, akkor annak azonnali és rendkívül súlyos következményei lesznek Magyarországra nézve is – mondta a politikus.

"A külgazdasági és külügyminiszter kifejtette: a fegyverszállítások azonnal háborúba sodornák Magyarországot, hiszen azok katonai célpontot jelentenek. A kőolaj- és földgázszállításra vonatkozó szankciók megszavazásával pedig az üzemanyag-ellátást és a fűtést veszélyeztetnék, illetve azt kockáztatnák, hogy Magyarország gazdasága leáll" – írta a Magyar Nemzet.

"Ez a megegyezés rendkívüli veszéllyel járna Magyarországra nézve, ezért április 3-án világos döntés előtt áll minden magyar ember: aki a Fideszre szavaz, a békére és a biztonságra szavaz, aki a baloldalra szavaz, az a háborúba történő azonnali belesodródást kockáztatja. Jól gondolják meg a döntést!" – idézte a minisztert a lap.

Az újság közölte, Márki-Zay Péter a közösségi oldalán minderre úgy reagált, hogy Szijjártó Péter is "beállt orosz ügynöknek: megint a fegyverszállításról hazudozik. A lemondását kellett volna bejelentenie ahelyett, hogy megint álhírt terjeszt."

"A baloldal miniszterelnök-jelöltje azonban hiába próbálta tagadni Szijjártó állításait" – vonta le következtetését a Magyar Nemzet, amelyet azzal támasztott alá, hogy Záránd Péter, Márki-Zay kampányfőnöke a Telex.hu-nak azt mondta: "a baloldal megbeszéléseket folytat az ukránokkal".

"Márki-Zay Péter számos alkalommal egyértelműen kiállt amellett, hogy az Európai Unió szállítson fegyvereket Ukrajnának, de nem zárkózott el attól sem, hogy magyar katonákat küldjenek a háborúba. Legutóbb a JelenValónak adott interjúban mondta azt: "Mi is megszavaztuk volna az Európai Unióban azt, hogy az Európai Unió fegyvereket szállít Ukrajnának."

A Magyar Nemzet azt is felidézi, hogy az ukrán külügyi tárca nemtetszését váltotta ki Szijjártó Péter március 21-én a külügyminiszteri tanácson, Brüsszelben tett kijelentése, amely szerint Magyarország ellenzi a repüléstilalmi övezetet Ukrajna felett és a békefenntartónak minősített szárazföldi alakulatok küldését.

Szijjártó Péter az ülésen egyértelművé tette, hogy hazánk nem fog fegyvereket szállítani Ukrajnába, és nem is engedi át a fegyverszállítmányokat Magyarország területén.

A Magyar Nemzet úgy tudja, a magyar diplomácia vezetőjének állásfoglalása után Dmitro Kuleba külügyminiszter felhívta a budapesti ukrán nagykövetet és Ljubov Nepopnál arról érdeklődött, hogy miként lehetne elősegíteni a baloldali ellenzék választási győzelmét.

Ukrán nagykövetség: ez provokáció

„Ukrajna nem avatkozott be és nem is fog beleszólni Magyarország belügyeibe” – írja Facebook-posztjában Ukrajna Magyarorszégi Nagykövetsége a cikk kapcsán. Az állítják, hogy a Magyar Nemzet és hasonló kiadványok próbálják a magyar belpolitikába belerángatni Ukrajnát, de ők nem ülnek fel a provokációnak.

Ezzel zárják a posztot: „A kiadó hagyjon fel az ukránellenes pánikkeltéssel, Magyarország ellenségeit máshol kell keresni.”

Címlapról ajánljuk
Szakértő a romániai elnökválasztásról: előretört a szélsőjobb, ébresztőt kapott a magyar közösség

Szakértő a romániai elnökválasztásról: előretört a szélsőjobb, ébresztőt kapott a magyar közösség

Hatalmas meglepetés született a romániai államfőválasztás első fordulójában, melynek győztese „meglehetősen nemzetieskedő, szélsőséges, szektásnak tűnő hitvilággal kampányolt” – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója. Szakáli István Loránd arról is beszélt, hogy bár az RMDSZ jelöltje, Kelemen Hunor több szavazatot kapott, mint négy éve, a december 1-jére kiírt parlamenti választáson nem mehet biztosra a párt, nagy mozgósításra lesz szükség az utolsó napokban.

Kóka János: ha a magyar egészségügy továbbra is betegségügy marad, akkor megnyerhetetlen a csata

Ebből a kevés pénzből is sokkal többet ki lehetne hozni, de ettől még igaz az, hogy a magyar egészségügyi ellátórendszer finanszírozásában minden évben körülbelül kétezer milliárd forint hiányzik” – mondta Kóka János, a Doktor24 csoport alapító-tulajdonosa az InfoRádió Aréna című műsorában. Azt is állította, hogy nem több, hanem jobb minőségű egészségügyi ellátó centrumra volna szükség.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×