Duplantis világcsúccsal nyert rúdugrásban, Kipyegont kizárták 5000-en
Remek döntőket hozott a párizsi olimpiai atlétikaversenyeinek hétfői napja, ám valamennyit elhomályosította a svéd Armand Duplantis rúdugrásban elért világcsúcsa. A döntő egészen magas színvonalú és kiélezett versengést hozott az ezüst- és bronzéremért, mert az aranyra ezúttal senkinek nem volt esélye a svédek 24 éves sztárja mellett, aki 5,70 méteren szállt be a versenybe és fél méterrel lendült át a léc felett, majd 5,85-n ugrott újra, hasonló magabiztosággal.
Ezzel a győzelme ugyanakkor még nem lett biztos, mivel riválisai közül hárman, az amerikai Sam Kendricks, a görög Emmanuil Karalisz és a fülöp-szigeteki Ernest John Obiena az 5,90-en is átjutottak, így Duplantis úgy veselkedett neki következő magasságának, az 5,95-nek, hogy a negyedik helyen állt. Ez az állapot azonban csak nagyon rövid idei tartott, Duplantisnak ugyanis újabb ugrása is tökéletes volt. Az aranyversenyben az 5,95 után már csak a kétszeres világbajnok Kendricks volt érdekelt, miután ő is elsőre ugrott az 5,95-t, a 31 éves amerikai aztán a 6 méterrel már nem bírt. A svéd azt is elsőre ugrotta, majd már kétszeres olimpiai bajnokként előbb 6,10-re emeltetett, s miután egyből megoldotta, következett a 6,25-ös világcsúcsmagasság. Ezen Duplantis elsőre és másodikra hibázott, hiába volt magasan a léc felett, lesodorta azt, harmadikra viszont gyönyörűen, tisztán átugrotta.
A férfi rúdugrás közben előbb az amerikai Valerie Allman 69,50 méterrel simán megvédte címét női diszkoszvetésben, melyben a szám legendája, a londoni és riói bajnok horvát Sandra Elkasovic (korábban Perkovic) úgy lett harmadik, hogy rosszabb második kísérletével szorult a kínai Pin Feng mögé, akihez hasonlóan 67,51-et ért el. A női 5000 méter döntője drámai véget ért. A favorit kenyai Faith Kipyegon, az 1500 méter kétszeres címvédője és a szám budapesti világbajnoka csak második helyen ért célba honfitársa, Beatrice Chebet mögött, ráadásul később kizárták, mivel a verseny közben lökdösődött egyik etióp riválisával. Az ezüstérmet így a hollandok klasszisa, Sifan Hassan, a bronzot pedig nagy meglepetésre az olasz Nadia Battocletti szerezte meg. Az utolsó futódöntő a női 800 méter volt, melyen a britek Eb-győztese, a tavalyi vb-n és a tokiói játékokon második Keely Hodgkinson imponáló futással, a második kört végig vezetve diadalmaskodott az etióp Tsige Duguma és a kenyai Mary Moora előtt.
Tizenhét gólt dobtak a férfi pólósok a szerbeknek – a magyarok hétfője az olimpián
A férfi vízilabda-válogatott magabiztosan legyőzte a szerbeket, s ezzel harmadik lett a csoportjában. Érdi Mária megnyerte a hétfőre kiírt első futamát, a másodikat felfüggesztették, s végül nem indították újra. Vadnai Jonatán futamait szintén lefújták. Három atlétánk nem jutott tovább.
Magyarok keddje az olimpián: kezdődnek a kajak-kenuversenyek, negyeddöntőt játszanak a női csapatok
Kezdődnek a kajak-kenuversenyek, az elődöntőbe jutásért játszik a női kézilabda-, majd vízilabda-válogatott is, éremfutamban indul Vadnai Jonatán. Sűrű napja lesz a magyaroknak.
Debreczeni-Klivinyi és Janurik is készülhet a női kézilabdaválogatott negyeddöntőjére
Debreczeni-Klivinyi Kinga és Janurik Kinga is visszakerült a párizsi olimpia negyeddöntőjére készülő női kézilabda-válogatott keretébe. A nemzetközi szövetség honlapja szerint a balátlövő Debreczeni-Klivinyi poszttársát, Kácsor Grétát váltotta, s Janurikkal is posztra cserélt Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány, ugyanis ő Szemerey Zsófi helyét vette át. A magyarok kedden 17.30-kor Lille-ben a svédekkel találkoznak a nyolc között.
Az olaszokkal játszik a férfi vízilabda-válogatott szerdán
A csoportjában a harmadik helyet megszerző férfi vízilabda-válogatott az olaszokkal játszik majd szerdán, a negyeddöntőben.
Hátrányból fordítva elődöntősök a spanyol a férfi futballtornán
Elsőként a Tokióban ezüstérmes Spanyolország válogatottja jutott döntőbe férfi labdarúgásban, miután hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a marokkói csapatot. Az észak-afrikaiak a 37. percben, büntetőből szerzett góllal kerültek előnybe, a spanyolok viszont a második félidőben az FC Barcelonában futballozó, friss Európa-bajnok Fermin Lopez góljának és gólpasszának is köszönhetően 19 perc alatt fordítottak.
Világcsúccsal brit csapatsprint arany a Velodromban
A britek világcsúccsal nyerték meg a női csapatsprint számot a pályakerékpáros versenyek nyitónapján. A Saint-Quentin-en-Yvelines-i Velodromban hétfőn egy számban, női csapatsprintben került sor éremosztásra. A britek már a selejtezőben világrekordot repesztettek, amely a nap során többször is megdőlt, végül az új-zélandiak elleni döntőben 45.186 másodperccel a valaha volt legjobb időt produkálták. A bronzérem a tavalyi világbajnok németeknek jutott.
Császár Gábor a férfi kézisek kieséséről: jár a kalapemelés a magyar csapatnak
Túl korán sikerült fordítani, mert az várható volt, hogy a házigazdák egészen a legvégéig bírni fogják a nyomást, és nem fognak kipukkadni – mondta a magyar–francia mérkőzésről a Veszprém és a PSG korábbi kézilabdázója. Császár Gábor hozzátette: a magyar csapat minden dicséretet megérdemel, mert csak egy hajszálon múlt a továbbjutása egy nagyon erős csoportból.
Halász Bence: a szülinapomra meg az ezüstérmemre is meg kellett inni egy pálinkát
Pálinkával ünnepelte olimpiai ezüstérmét a kalapácsvető Halász Bence. Az InfoRádióban azt is mondta, hogy nem volt rajta nyomás a szám magyar hagyományai miatt, de azt érezte, hogy fentről a nagy elődök figyelték.
Lévai Zoltán török világ- és Európa-bajnok ellen mutatkozik be
Nehéz ellenfelet kapott a hétfői sorsoláson a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájában Lévai Zoltán. A Budapesti Honvéd SE 2022-ben vb-ezüstérmes klasszisa a nyolcaddöntőben a török Burhan Akbudakkal találkozik. A rivális egy kategóriával feljebb (82 kg) 2022-ben vb-t, tavaly pedig Európa-bajnokságot nyert. Lévai a 10. mérkőzésen lép majd szőnyegre a 11 órakor kezdődő programban a Mars-mező Arénában.
Vadnai Jonatán két futamát is törölték, hatodik helyezettként várja az éremfutamot
A szélcsendes időjárás miatt törölték a kilencedik és a tizedik futamot az olimpia vitorlásversenyeinek ILCA-7-es kategóriájában. Ez azt jelenti, hogy Vadnai Jonatán ott lesz az éremfutamban.
Major Veronika: elérzékenyültem az olimpiai dobogón állva, Igaly Diánára gondoltam
A sportpszichológusa és edzője, Győrik Csaba szakmai észrevételei nagy segítséget jelentettek az olimpiai bronzérmes felkészülésében. Major Veronika az InfoRádióban elmondta: jól jött neki a kisebb pihenő a légpisztoly döntője után, mert így össze tudta szedni a gondolatait, és újult erővel vágott neki a pisztolyosok versenyének.
Noemie Fox is visz haza egy aranyat a családnak
Jessica Fox után húga, Noemie is aranyérmet nyert az ausztráloknak szlalom kajakban. A 27 éves Noemie Fox az ötkarikás programban most bemutatkozott krosszban bizonyult a legjobbnak a Vaires-sur-Marne-i pályán. A második a hazai közönség előtt szereplő Angele Hug, a harmadik a brit Kimberley Woods lett. Noemie három évvel idősebb nővére, a világbajnoki címvédő Jessica korábban a kajak és a kenu egyest is megnyerte az olimpián. A férfiaknál az új-zélandi Finn Butcher nyakába került krossz aranyérme. Második a brit Joseph Clarke, harmadik a német Noah Hegge.
Megdőlt a világcsúcs az első pályakerékpáros szám selejtezőjében
Megdőlt a világcsúcs az első pályakerékpáros számában, a női csapatsprint selejtezőjében. A Saint-Quentin-en-Yvelines-i Velodromban a szakági versenyek nyitónapján, hétfőn egy számban, női csapatsprintben osztanak érmet.Az első kör párosításáról határozó selejtezőben a brit Katy Marchant, Sophie Capewell és Emma Finucane 45.472 másodperccel bizonyult a leggyorsabbnak. Ezzel átadták a múltnak a kínai hármas június 26-án felállított 45.487 másodperces rekordját.
Boczkó Gábor a vívók érmeiről: ebben a csapatban még akár két olimpia is benne van
Az elmúlt évtizedekben nagyon megváltozott a vívás, már nem egy szövetségi kapitány rakja össze a csapatokat, de a nemzeti hagyomány még mindig eredményekre vezet a vívók felelős szakmai vezetője szerint. A mostani válogatott még akár két olimpiai ciklust is végigvihet, ám intő jel, hogy míg egy amerikai válogatón 400 fiatal jelenik meg a páston, itthon ennek tizede-huszada.
Faragó Tamás: a szerbek ellen nyerni mindig dicsőség, az majd kiderül, mit ér ez a győzelem
Faragó Tamás olimpiai bajnok vízilabdázó, a Nemzet Sportolója az InfoRádióban azt mondta, igazából az ötkarikás játékok a kieséses szakasszal kezdődnek és kiváló támadójátékkal érmes lehet Varga Zsolt együttese.
Chema Rodriguez: ha jól dolgoztál, de mégis üres kézzel távozol, az nehéz
A férfi kézilabda-válogatott számára véget ért a párizsi olimpia a franciák elleni 24-20-as vereséggel. A játékosok úgy érzik, leginkább az első körben, Egyiptom ellen ment el a továbbjutás.
Olasz aranyéremmel zárultak a sportlövők versenyei
Olasz kettős nyert a skeet vegyes csapatok versenyében, amely az utolsó sportlövő-esemény volt a párizsi olimpián. Diana Bacosi és Gabriele Rossetti a döntőben 45-44-re győzte le a világbajnoki címvédő amerikai Vincent Hancockot és Austen Jewell Smith-t. A harmadik helyen a kínai Csiang Ji-ting, Liu Csien-lin duó zárt.
Érdi Mária újabb etapot nyert, 14. a zárófutam előtt
Érdi Mária megnyerte a kilencedik futamot a párizsi olimpia vitorlásversenyeiben, az ILCA-6-os kategóriában.
Rebeca Andrade legyőzte Simone Bilest
A jelenlegi női tornászmezőny Simone Bileson kívüli világának legsikeresebb szereplője, a brazil Rebeca Andrade nyerte meg a szerenkénti döntőkben a talajt. Mögötte éppen Biles lett a második, az ugyancsak amerikai Jordan Chiles pedig a harmadik. Andradénak ez a hatodik olimpiai érme pályafutása során, a második arany. Eddigi párizsi mérlege egy arany-, két ezüst- és egy bronzérem.
Sleisz Gabriella: annyian kérdezték, hogy most már izgulok
Bár a magyar birkózóválogatott versenyzői csak kedden kezdik meg szereplésüket a párizsi olimpián, de hétfőtől Sleisz Gabriella révén – az ötkarikás játékok történetében először – magyar női bíró lép szőnyegre a Mars-mező Arénában.
Manhercz Krisztián: két nap múlva jön egy döntő
A szerbek elleni négygólos diadal után is a földön kell maradni és dolgozni tovább – mondta a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Varga Zsolt.
Miroslaw kétszer is felülmúlta világcsúcsát
A gyorsasági mászás női selejtezőjében a lengyel Aleksandra Miroslaw kétszer is megdöntötte a szakági világrekordot a párizsi olimpián.
Hétfőn kezdődtek meg a sportmászás küzdelmei a Le Bourget-i Sportmászó Központban. A gyorsasági mászás kvalifikációjában mind a 14 versenyző felmászott a 15 méter magas, előre ismert fal bal és jobb oldalán (A és B út) egyaránt. A jobb időket figyelembe vevő rangsor alapján kieséses párharcok következtek, amelyből a győztesek, illetve a vesztesek közül a selejtezőben a leggyorsabb időt teljesítő került a nyolcas döntőbe.
A selejtezőben a kétszeres világbajnok Miroslaw saját, tavaly felállított 6.24-es világcsúcsát múlta felül kétszer is: előbb 6.21 másodperc, majd 6.06 másodperc alatt érte el a fal tetejét, és még a kieséses párharcában is bőven a régi rekordon belül mászott (6.10 mp).
A fináléban ott lesz a világbajnoki címvédő indonéz Desak Made Rita Kusuma Dewi is.
Hosszú Katinka: nem volt még olyan MÚSZ-vezetés, amely ennyire károsította volna a legjobb versenyzője felkészülését
A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka – aki már az elmúlt napokban többször is bírálta a magyar úszósport vezetői, edzőit – hosszú bejegyzésben írt súlyos kritikát az érintettekről.
Az utolsó simításokat végzik a kajakosok és a kenusok a versenyhelyszínen
Hétfő délelőtt nagyüzem volt a szépen kialakított vizes központban, számos versenyző ismerkedett a körülményekkel. Tehették ezt napos, szinte szélcsendes időben, olyanban, amilyenre az előrejelzések szerint többnyire számítani lehet majd a következő napokban.
A rajtgéptesztelés lehetőséget teremtett az elindulások gyakorlására. Kétszáz méternél volt rendszeresen indítás, amit a partról vezényeltek, mintha verseny lett volna. Bárki beállhatott a rajtgépbe, így egyszerre többféle hajó startolt el, és tett meg legfeljebb száz métert. Gyakorolt többek között a Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású kajak négyes, de ott volt az egyesre készülő kenus Takács Kincső is. Utóbbi edzője, Szabados Krisztián az MTI-nek elmondta, hogy a körülményekkel elégedettek, nagy szélre nem is számítanak, de ha véletlenül jobbos hátszél jönne - ami itt az uralkodó széljárás -, akkor az versenyzőjének kedvező lenne.
A négyes százmétereit edzőjük, Hüvös Viktor kísérte kerékpáron, majd a stégnél rendszeresen megbeszélték a tapasztaltakat.
Az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán kenus páros pedig a célba érkezést gyakorolta, elemezte. Edzőjükkel, Németh Szabolccsal azt próbálták belőni, hogy az utolsó bójasortól még mennyit kell majd húzni, honnan lehet berúgni a hajót.
A tréner az MTI érdeklődésére azt mondta, nagyon is lehet jelentősége ennek, főleg a verseny élesebb szakaszában, de akár már előbb is. Felvette a célba érést, azután pedig megvitatták, mi lenne a helyes taktika, mire lehet számítani egy erős futam végén.
A többi magyar is vízre szállt - ki előbb, ki később -, a hajótárolóknál pedig zajlottak az utolsó simítások, többek között Csipes Ferenc szerelgette a női négyes hajóját és ellenőrizte a részleteket.
Hüttner Csaba szövetségi kapitány az M4 Sportnak elmondta, hogy most tesztelik a pályát, próbálják a parton úgy alakítani a körülményeket, hogy azok minél komfortosabbak legyenek a versenyzőknek. Eztán jön a hajók hitelesítése, de jól állnak az előkészületekkel.
A szakember szerint most még sokan vannak a pályán, de amikor nincs nagy forgalom, akkor sokkal jobb a víz, mint a tavalyi előolimpián, mert a házigazdák csináltak egy felevező sávot egy elválasztó bójasorral, amelyen kevésbé jönnek át a hullámok.
A csapat hagyományosan nem az olimpiai faluban lakik, hanem egy pályához közeli szálláson, ahol Hüttner Csaba szerint minden rendben, "teljes nyugalomban vannak". Hozzátette: a felkészülés során előfordultak kisebb betegségek, de jelen pillanatban mindenki egészséges.
"Azt várom az első naptól, hogy tisztuljon a kép, nem a mi szempontunkból, hanem hogy lássuk, a nemzetközi mezőny hogy áll. Mi mindent megtettünk annak érdekében, hogy a legjobb formát hozzák a versenyzőink. Ők is és én is nagyon várjuk már a kezdést" - mondta.
A szövetségi kapitány hangsúlyozta: minden egység számára az a cél, hogy egyenes ágon továbbjusson az előfutamából.
A magyar kajakosok és kenusok számára egyébként nem ismeretlen a Párizs belvárosától 25-30 kilométerre fekvő pálya, mivel 2022-ben egy kisebb csoport már ismerkedett a körülményekkel, tavaly pedig, augusztus és szeptember fordulóján olimpiai tesztversenyt rendeztek itt.
A sportági versengések kedden kezdődnek, az első döntőket csütörtökön rendezik, majd pénteken és szombaton is lesznek finálék.
Schmidt Ádám elárulta, melyik volt a számára a legmeghatóbb pillanat
Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár szerint minden elismerést megérdemel, hogy Magyarország az éremtáblázat 12. helyét foglalja el a párizsi olimpián.
Klekner Hanga és Takács Boglárka is búcsúzott
Klekner Hanga 4,40 métert ért el a női rúdugrás selejtezőjében, így nem jutott fináléba. A debreceniek atlétája június végén 4,57 méterre javította az országos csúcsot, hétfőn pedig második próbálkozására ugrotta át a 4,20-as kezdőmagasságot, majd szintén másodikra a 4,40-et. A következő emelés után, 4,55 méteren aztán már nem járt sikerrel, és a 25. helyen végzett. A fináléhoz 4,70 méteres selejtezőmagasságot állapítottak meg, ám ezúttal a 4,55-t is csupán 11-en teljesítették, így a fináléba azok is bejutottak, akik a 4,55-ön úgy estek ki, hogy előtte nem rontottak ugrást. Mindez azt jelenti, hogy 20 sportoló szerepelhet a döntőben, amiről Klekner két rontása miatt maradt le.
Takács Boglárka javított vasárnapi idején és reményfutamában második lett, ám így sem jutott elődöntőbe női 200 méteren. A nyolcas pályáján kiválóan futott, és 23.05 másodperccel lett második. Ebből a körből csak a futamgyőztesek és a további két legjobb idő birtokosa lép az esti elődöntőbe, Takács idejénél pedig az első futamban a második és a harmadik is kevéssel jobb volt, így már ekkor biztossá vált búcsúja.
Továbbra is csak ázsiaiak szereztek érmet tollaslabdában
A női egyes döntőjében a világbajnok An Szejang simán, 21-13, 21-16-ra megverte a kínai He Ping-csiaót. Az eddigi négy aranyból kettőt a Kínai Népköztársaság versenyzői, egyet tajvaniak, egyet pedig a dél-koreaiak nyertek. E három országon kívül Kapán, Indonézia és Malajzia szerzett még érmet.
Molnár Attila nem jutott tovább a reményfutamból
Molnár Attila nem jutott a férfi 400 méter elődöntőjébe, miután reményfutamában harmadik lett és ideje sem volt elég a keddi folytatáshoz. A Ferencváros futója vasárnapi előfutamában 45.24 másodperccel a hatodik helyen ért célba, így a mostani játékokra bevezetett új rendszer szerint a hétfői vigaszági folytatás várt rá, melyből a futamgyőztesek és a további két legjobb idő birtokosa került az elődöntőbe. Molnár a harmadik futamban kapott helyet, melyet a harmadik helyen zárt és 45.45 másodperces eredményével éppen lecsúszott az elődöntőről.
Erődemonstráció: magabiztosan verte a szerbeket a pólóválogatott
A magyar férfi vízilabda-válogatott már biztosan továbbjutott, és a szerbek elleni 17-13-as győzelemmel zárta a csoportkört a párizsi olimpián.
Novak Djokovics: ez a legnagyobb sportsiker, amit elértem
A párizsi olimpián férfi egyesben vasárnap aranyérmet szerző teniszező, Novak Djokovics azt mondta: egyértelműen ez a legnagyobb sportsiker, amit pályafutása során elért. A szerb sztár a jövőjével kapcsolatban nem jelentett ki semmit, annyit azonban elárult, hogy néhány családtagja megkérdezte, ennyi volt-e. "Most egyelőre ünneplek és élvezem a pillanatot" - reagált a játékos. - "Őszintén szólva, nem tudom, mit hoz a jövő." Annyit azonban hozzátett, hogy nagyon élvezi, amikor a hazájáért játszhat, így akár a 2028-as, Los Angeles-i olimpián is ott lehet, 41 évesen. "Ez egyértelműen a legnagyobb sportsiker, amit elértem" - fogalmazott Djokovics, aki 24 Grand Slam-tornát is nyert pályafutása során.
Megbukott a doppingvizsgálaton, mégis versenyezhet a lengyel kenus
A lengyel kenus, Dorota Borowska doppingtesztjének pozitív eredménye ellenére indulhat a párizsi olimpián. Az ötkarikás játékokon az ellenőrzést végző ITA, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megbízásából eljáró Nemzetközi Tesztelő Ügynökség közlése szerint a sportoló bizonyítani tudta, hogy véletlenül került érintkezésbe tiltott anyaggal, amelyet a kutyája sérüléseinek kezelésére használt gyógyszer tartalmazott. Borowska még júniusban szolgáltatott olyan mintát, amelynek elemzése az anabolikus szteroidok közé tartozó klosztebol nyomait mutatta ki.
Az ITA felmentő határozatában a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) megállapítására hivatkozott, amely szerint a lengyel sportoló doppingvétséget követett el ugyan, de a szervezetébe "véletlenül bevitt szer nagyon alacsony szintje miatt nem kapott előnyt". A 28 éves Borowska két ezüstöt (2018, 2021) és két bronzot (2018, 2021) nyert világbajnokságokon, Európa-bajnokságról két arany- (2021, 2024) és két ezüstérme (2018, 2024) van.
A 2023-as Európa Játékokon győztes lengyel a tokiói olimpián egyesben a negyedik helyet szerezte meg a 200 méteres távon. Borowska a júniusi, szegedi Eb-n 200 méter egyesben nyert, C-2 500-on pedig második lett Sylwia Szczerbinskával a győztes magyar egység, Kiss Ágnes és Nagy Bianka mögött. A lengyel duó most is az éremre hajtó magyarok egyik nagy ellenfele lehet.
Kínai lövések
A kínai Li Jüe-hung fölényes sikerével ért véget a férfi gyorstüzelő pisztolyosok döntője a párizsi olimpia sportlövőversenyeinek hétfői zárónapján. A hatfős fináléban nem volt olyan ötös sorozat, amely után ne a világcsúcstartó állt volna az élen legalább holtversenyben, végül 32 ponttal diadalmaskodott, héttel megelőzve a dél-koreai Cso Jongdzsét. A bronzérmet az ugyancsak kínai Vang Hszin-csie szerezte meg, miután szétlövésben felülmúlta német riválisát. A sportág Chateauroux-ban zajló eseményei 15 órakor a skeet vegyes csapat döntőjével zárulnak. (MTI)
Stieber Mercédesz: nincs miért félni az USA-tól, csak bátrabb és felelősségteljesebb játék kell
Az egyes meccseken belül is felemás volt a magyar női vízilabda-válogatott játéka az olimpia csoportkörében – mondta az InfoRádióban a világ- és Európa-bajnok vízilabdázó. A BVSC vezetőedzője hozzátette: tanulni kell a hibákból, az Egyesült Államok elleni negyeddöntőben pedig kulcskérdés lesz, hogy a legkiélezettebb helyzetekben jó döntéseket hoznak-e a magyar játékosok.
Meglepő németek
Meglepetésre a németek négyese, Tim Hellwig, Lisa Tertsch, Lasse Lührs és Laura Lindemann nyerte a vegyes váltók hétfői versenyét, egyben a triatlonosok utolsó számát a párizsi olimpián. A szoros befutó után a második helyen - célfotóval - az amerikaiak, a harmadikon a britek végeztek. A verseny lebonyolítása sokáig kérdéses volt a Szajna nem megfelelő vízminősége miatt, de aztán végül - hétfőn hajnalban - zöld jelzést kapott a rajt. Németország mindössze története harmadik érmét nyerte triatlonban, 2000-ben, Sydneyben egy ezüstöt, 2008-ban, Pekingben pedig szintén aranyat gyűjtött. A vegyes váltó három éve, Tokióban debütált a programban. A csapatok két-két férfi és női versenyzőből állnak, mindegyikük 300 métert úszik, 7 kilométert kerékpározik és 1,8 kilométert fut. A hétfői versenyben 15 nemzet indult, megbetegedés miatt a belgák visszaléptek és a svájciak is cseréltek egy versenyzőt. (MTI)
"Észreveszem, ha nincs szükség rám" - Elköszönt edzője Milák Kristóftól
Interjút adott a hazai sportnapilap online kiadásának Virth Balázs, aki hivatalosan az immár kétszeres olimpiai bajnok és kétszeres ezüstérmes Milák Kristóf edzője.
Arany a cél - Indulnak a kajak-kenu küzdelmei
Kedden kezdődnek a gyorsasági kajak-kenu küzdelmei a párizsi olimpián, a 16 fős magyar válogatott célja, hogy legalább négy érmet, közte egy aranyat szerezzen.
Halász Bence: nagy kő esett le rólam, szerintem hallani lehetett, hogy koppan
Első dobása után megijedt, utána viszont stabilan teljesített a magyar kalapácsvető a döntőben, és ennek ezüstérem lett a jutalma. Halász Bence 82 méteres dobásra készült, de természetesen elégedett, hiszen egy olimpián a helyezések, nem a méterek számítanak.
Mi lesz a nyílt vízi úszással? - Több sportoló is lebetegedett, miután úszott a Szajnában
Egy belga és egy svájci triatlonistának kellett visszalépnie a versenyzéstől a jelentkező egészségügyi problémák miatt.
9,78 mp, célfotó - A budapesti világbajnok lett az olimpiai bajnok is 100-on
A budapesti világbajnok amerikai Noah Lyles nyerte meg az atlétikaversenyek csúcsszámát, a férfi 100 métert vasárnap a párizsi olimpián.
Hosszú Katinka: össze kellett volna zárnia az úszósportnak Milák Kristóf mögött
A háromszoros olimpiai bajnok szerint Milák Kristóf valószínűleg eldöntötte, hogy az úszással ad feleletet mindenre. Pásztory Dóra kétszeres paralimpiai aranyérmes úszó szerint viszont azért kellene többet kommunikálni, hogy az ember kézben tartsa a róla szóló közbeszédet.
Csak három sportágban versenyeznek magyarok hétfőn
Atlétikában, vitorlázásban és vízilabdában versenyeznek magyarok az olimpia (számunkra) legcsendesebb napján. Az eddigi napokhoz képest kevesebb magyar szerepel a párizsi olimpia tizedik versenynapján.