eur:
402.22
usd:
371.69
bux:
90508.42
2025. március 31. hétfő Árpád
Cristian Bolton chilei pilóta Edge 540 típusú gépével repül a Duna felett a Red Bull Air Race budapesti futama Master Class kategóriájának selejtezőjén 2017. július 1-jén.
Nyitókép: Kovács Tamás

A Balatonig menekülhet a budapesti Red Bull Air Race

Gyulay Zsolt, a repülőverseny megszervezéséért felelős Hungaroring Sport Zrt. elnöke szerint tolonganak a helyettesítők, kérdés, elfogadja-e valamelyiküket a jogtulajdonos, avagy fizetni kell.

Azok után, hogy Tarlós István budapesti főpolgármester a kiírt versenynaptárra reagálva kijelentette, a fővárosban biztosan nem lesz nyáron Red Bull Air Race repülőverseny, az érintettek élénk megoldáskeresésbe kezdtek, mivel 2020-ig kormánygarancia van a légi show-ra.

Gyulay Zsolt, a történetben a verseny gazdájaként szereplő Hungaroring Sport Zrt. elnöke a Digisport tévének elmondta, az ő feladatuk, hogy megoldják a műrepülő-vb futamaként szereplő magyarországi verseny megtartását.

"A főpolgármester úr teljesen korrekt volt ebben a történetben, megértjük az érveit, ugyanakkor nehéz a helyzetünk, mert Budapest tizenöt éve bejáratott helyszín volt" - mondta el Gyulay Zsolt, aki a budapesti futamot olyannak tartja, mint a Formula-1-ben Monte-Carlót, ahol az összes üzletember és VIP-vendég ott van.

Azt ugyanakkor jelezte, hogy

"rengetegen jelentkeztek" helyszínül Budapestet váltandó; a Velencei-tó, a Balaton egyes részei, városok és polgármesterek (Hévíz, Keszthely), valamint a Duna-kanyar is felmerült helyszínötletként.

Tisztázta, két futamnak még mindenképpen lehetősége van Magyarországon, ugyanakkor a jogtulajdonosnak még el kell fogadnia, ha a Hungaroring Sport új helyszínt ajánl. Ha erre nem kerül sor, a magyar félnek ki kell fizetnie a jogdíj egy részét.

Az új helyszínt egy-két héten belül ki kell választani. Félmillió nézőt várnak, ha lesz futam a nyár elején.

Gyulay Zsolt véleménye szerint a Balaton esélyesebb helyszínnek tűnik; közel van a sármelléki reptér, és van megfelelő mennyiségű szállodai kapacitás is a térségben.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Európa a mozgósítható haderő és bizonyos katonai eszközök tekintetében jelentős mértékben függ az Egyesült Államoktól, a teljes leválás rövid távon nem lehet reális cél – mondta az InfoRádióban Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány junior kutatója. A biztonságpolitikai szakértő hozzátette: a legnagyobb amerikai függés a kiegészítő eszközöknél figyelhető meg, a logisztikában óriási a lemaradása Európának.

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
A magyar tőzsde sem úszta meg az esést

A magyar tőzsde sem úszta meg az esést

Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették  az irányt a részvényindexek, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el. Gazdasági események szempontjából a német kiskereskedelmi forgalom, valamint olasz és német inflációs adatokra ajánlott figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×