Jevgenyij Prigozsin Telegram csatornáján pénteken azt állította, hogy egységeit állítólag az oroz hadsereg megtámadta, lőtte, és ezért az ország katonai vezetését okolta és bejelentette, hogy "25 ezer embere megy tisztázni a dolgot". A kijelentés után az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) büntetőeljárást indított fegyveres lázadásra való felbujtás alapján.
A védelmi minisztérium hamis információnak nevezte a Wagnert ért állítólagos csapást. Az FSZB Közkapcsolati Központja (DSP) felszólította a katonai magáncég harcosait, hogy ne kövessék Prigozsin parancsait, és vegyék őrizetbe. Szergej Szurovikin, az Ukrajna területén harcoló orosz csapatok közös csoportjának parancsnok-helyettese pedig felszólította a Wagnert, hogy az orosz elnök parancsának engedelmeskedjen.
A péntek esti és szombat reggeli események után megszólalt Vlagyimir Putyin is, közölve, hogy a Wagner-harcosok és fegyveres társaik hazaárulást követnek el, a büntetés pedig nem várat majd magára. Úgy fogalmazott ugyanakkor, hogy a fegyveres lázadás szervezőit megbüntetik, a csatlakozók és a résztvevők viszont "ne kövessenek el végzetes hibát".
Sajtóhírek szerint
Prigozsint fegyveres lázadással vádolják és elfogatóparancsot adtak ki ellene. Akár 20 év börtönbüntetést is kaphat.
Prigozsinék a déli Don menti Rosztov városáig meneteltek (egyes jelentések szerint a csapataik még tovább), ahol a Wagner-vezér tárgyalt az orosz katonai vezetéssel. A város katonai és adminisztrációs épületeit elfoglalták a Wagner-katonák, akik azt közölték, hogy jelen vannak ugyan az épületekben, ám az ott dolgozók munkáját nem zavarják. Az orosz elnök szerint leállt a munka ezeken a helyeken.
A rosztovi régió kormányzója, Vaszilij Golubev azt javasolta a Don menti Rosztov lakosainak, hogy ne hagyják el otthonaikat, másoknak pedig azt, hogy ne utazzanak a városba. Mindenkit biztosított arról, hogy a rendvédelmi szervek mindent megtesznek az állampolgárok biztonsága érdekében. Eközben a városi hatóságok töröltek minden hétvégi nyilvános rendezvényt.