eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Szingapúr, 2018. június 11.Mike Pompeo amerikai külügyminiszter sajtótájékoztatót tart Szingapúrban 2018. június 11-én. Donald Trump amerikai elnök június 12-én találkozik Kim Dzsong Un elsőszámú észak-koreai vezetővel a szingapúri Sentosa szigetén található Capella Hotelben. A történelmi jelentőségű összejövetel során először ül tárgyalóasztalhoz hivatalban lévő amerikai elnök az észak-koreai vezetővel. (MTI/AP/Susan Walsh)
Nyitókép: Susan Walsh

Venezuelai válság: az amerikai külügyér körbenéz a környező országokban

Mike Pompeo Chilében kezdett. Rengeteg amerikai segélycsomag várja a bebocsátást Nicolas Maduro országába.

A venezuelai válságról szóló tárgyalási körútra indult pénteken Latin-Amerikába az Egyesült Államok külügyminisztere. Első állomásán, Chilében már tárgyalt, utána Paraguay, Peru és Kolumbia következik.

Mike Pompeo a chilei Moneda-palotában - az elnöki hivatalban - Sebastian Pinera chilei elnökkel és Robert Ampuero külügyminiszterrel folytatott megbeszéléseket. Megköszönte a mintegy 300 ezer venezuelai menekült befogadását, Maduro venezuelai elnökre utalva pedig elégedettségét fejezte ki, mondván, "Pinera elnök segített nekünk Nicolás Maduro elszigetelésében".

Santiagóban hétfőn tartják a Kanadát és 13 latin-amerikai országot tömörítő Limai Csoport ülését. A tagországok többsége elismerte Juan Guaidó venezuelai ellenzéki vezetőt átmeneti államfőnek.

Pompeo vasárnap már Kolumbiában lesz, ahol ellátogat a venezuelai határ mentén fekvő Cúcuta városába is. A Kolumbia északkeleti részén lévő nagyvárosban vesztegel február vége óta az amerikai segélyszállítmányok egy része. Mivel a szállítmányokat Guaidó megsegítésére hivatkozva küldte az Egyesült Államok, a Maduro-rendszer megtagadta beengedésüket.

Eközben

  • Az amerikai pénzügyminisztérium közben péntek óta szankciókkal sújt olyan hajózási vállalatokat, amelyek venezuelai nyersolajat szállítottak, vagy szállítanak Kubába.
  • Őrizetbe vették Hugo Carvajalt, a venezuelai katonai hírszerzés korábbi vezetőjét a spanyol hatóságok pénteken Madridban.
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×