eur:
392.73
usd:
354
bux:
72274.85
2024. szeptember 5. csütörtök Lőrinc, Viktor

Megemlékezés Hirosimában

Az atomfegyverek megsemmisítését szorgalmazta Hirosima polgármestere az első atomtámadás 61. évfordulóján. Koidzumi Dzsunicsiro kormányfő hangsúlyozta: ragaszkodik az ország békepárti alkotmányához és atomfegyvermentes politikájához.

Japánban helyi idő szerint 8 óra 15 perckor megszólalt a harang, jelezve azt az időpontot, amikor az amerikai Enola Gay 1945. augusztus 6-án ledobta Hirosimára az atombombát. A mintegy 45 ezer túlélő hirosimai lakosok, látogatók és a világ minden részéből érkezett hivatalos személyek egy perces némasággal emlékeztek meg az első atomtámadás áldozatairól.

Becslések szerint 140 ezren haltak meg az atomtámadás után. Három nappal később egy másik amerikai harci gép plutóniumbombát dobott le Nagaszakira, ahol 80 ezren haltak meg. A támadás évfordulójáról szerdán emlékeznek meg.

Japán 1945. augusztus 15-én adta meg magát, és ezzel véget ért a második világháború.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.05. csütörtök, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
KT-elnök: az infláció hosszú árnyéka az államadósságnál is látszik

KT-elnök: az infláció hosszú árnyéka az államadósságnál is látszik

A gazdasági kihívásokkal küzdő magyar gazdaság egyik legfőbb problémája az államadósság, amely évtizedek óta meghatározza az ország gazdaságpolitikáját. Az adósság GDP-hez viszonyított aránya évtizedek óta a 70% körül mozog, és a jövőben is kulcskérdés lesz, hogy milyen mértékben sikerül csökkenteni ezt a mutatót. A magyar Alaptörvényben az államadósság kívánatos szintje 50%-ban van meghatározva, de a gazdasági helyzet és a globális környezet nem kedvez a cél elérésének – mondta el Horváth Gábor, a Költségvetési Tanács elnöke a 62. Közgazdász-vándorgyűlésen tartott előadásában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×