eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Mennyit keres egy légiirányító?

A ferihegyi légiirányítók vasárnap délután sztrájkba lépnek, amennyiben nem teljesítik azt a követelésüket, hogy bérüket több mint duplájára emeljék, amelyet egyébként törvény rögzít. De mennyit is keres egy légiirányító?

Magyarországon a légiirányítók keresnek a legjobban: havi bruttó 763 ezer forintot.

Az adat az Állami Foglalkoztatási Szolgálat tavalyi, 630 szakmát felölelő felméréséből való. A listán utánuk következő szakmák dolgozói legalább 200 ezer forinttal kevesebbet kapnak, alapbért legalábbis. A második helyen a pilóták vannak, havi bruttó 551 ezer, az ügyészek 544 ezer és a bírók, 539 ezer forinttal.

A felmérés szerint 340 ezer forintot kapnak a meteorológusok, a mérnökök szakképzettségtől függően 240 és 294 ezer forint között keresnek, a szakorvosok pedig 277 ezer forintot vesznek fel.

Mint minden statisztikát, ezt is érdemes némi fenntartással kezelni, hiszen ugyanebből a felmérésből az is kiderül, hogy papíron az ügyvédek csupán havi bruttó 128 ezer forintot kapnak, a fogorvosok pedig 202 ezer forintot.

A pszichológusok szerint a légiirányítók munkájánál csak a berepülőpilótáké stresszesebb, ezzel is indokolhatók a kiemelkedően magas fizetések.

Ezt a szakmát a világ más részein is nagyon jól megfizetik. Az amerikai légiirányítók havi bruttó bére 1 millió 840 ezer forintnak megfelelő dollárt, brit társaik pedig havi 2 millió 200 ezer forint értékű fontot kapnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Megvan a Balaton idei egyik fő nyertese

Augusztus végén lezárult a balatoni hajózás főszezonja. Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak. Így idén a Bahart tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot – közölte a hajótársaság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

Az amerikai politika egyik örök érvényű bölcsessége, hogy az elnökjelöltek mérsékelni szokták programjukat az őszi választás előtt, azután, hogy a párton belüli előválasztáson jóval markánsabb álláspontokat fogalmaznak meg – valahogy mégis muszáj kitűnni az egymással nagyrészt egyetértő politikusok tömegéből. A jelöltek középre mozgása azzal az egyszerű okkal magyarázható, hogy az előválasztáson az inkább bal- vagy jobbra húzó szavazóbázisukat kell meggyőzniük, míg az általános választáson az ideológiai centrum és a pártfüggetlenek felé igyekeznek gesztusokat tenni az ott összeszedhető voksokért cserébe. Jóllehet a demokrata oldalon Kamala Harris nem az előválasztási győzelmének hála került fel a szavazólapra (hiszen azt a hivatalban lévő elnök, a jelöltségtől visszalépett Joe Biden nyerte), az alelnök így is számos kiigazítást tett a korábbi álláspontjait illetően. A republikánusok ezt fel is hánytorgatják neki nap mint nap, ám ettől függetlenül Donald Trumpot sem kell félteni ez ügyben, aki már-már hobbit űz abból, hogy egyik nap A-t, míg másik nap B-t mond.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. szeptember 6. 14:25
×
×
×
×