eur:
400.09
usd:
362.14
bux:
73059.71
2024. október 3. csütörtök Helga

Félnek a sztrájkoló íróktól a Golden Globe-díjátadó szervezői

A január 13-i Golden Globe-díjátadót sem kímélnék a sztrájkoló forgatókönyvírók, és meg akarják zavarni a rendezvényt. Emellett nagy a félelem amiatt is, hogy a sztrájk miatt nem lesz, aki megírja a gálaműsor szövegét.

Lassan két hónapja tart a 12 ezer amerikai forgatókönyvírót tömörítő szakszervezet sztrájkja, és az álláspontok egyáltalán nem közelednek, sőt, a viszony talán még jobban elmérgesedett az írók és a stúdiók között.

Ilyen körülmények között tartják január 13-án az Oscar-díj után a másik legrangosabb filmes elismerés, a Golden Globe-díj átadását.

Hiába mutat szolidaritást némelyik színész az írók iránt, nyilván nem vennék szívesen, ha a táblákat tartó és kiabáló sztrájkolók megzavarnák, ahogy a vörös szőnyegen vonulnak.

A Hollywoodi Külföldi Tudósítók Szövetsége már bejelentette, hogy tárgyalni kezdett az írók szakszervezetével arról, ne zavarják meg az eseményt, és egy külön megállapodás keretében járuljanak hozzá a díjátadó megírásához.

Jorge Camara, a szervezet elnöke azt reméli, hogy sikerül megállapodni, ahogy az egyik legnépszerűbb talkshow műsorvezető, David Letterman cége is alkut kötött az írókkal, így a műsor újraindulhatott.

A sztrájk november 5-én kezdődött, miután a 12 ezer írót tömörítő szakszervezet, a Writers Guild of America nem tudott megegyezni a stúdiókkal a jogdíjak felosztásáról.

A szerzők azt követelik, hogy nagyobb arányban részesüljenek a produkciók DVD- és internetes értékesítéséből.

A szakszervezet legutóbb közel húsz éve, 1988-ban hirdetett munkabeszüntetést, ami akkor 22 hétig tartott.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.03. csütörtök, 18:00
Kovács Ákos
Kossuth-díjas zeneszerző, előadóművész
A közel-keleti feszültséget emésztették a piacok

A közel-keleti feszültséget emésztették a piacok

Elsősorban a tegnap esti közel-keleti eszkaláció nyomhatja rá a bélyegét a mai kereskedési hangulatra: Irán este rakétatámadást indított Izrael ellen, utóbbi pedig ma reggel újabb csapást mért Libanonra. A fejlemények tovább élezik a geopolitikai helyzetet a térségben, aminek hatására emelkedik az olaj ára, a tengerentúli tőzsdéken pedig nagy esést láttunk tegnap. Az európai piacokon vegyes mozgásokat láthattunk, és a délutáni amerikai munkaerőpiaci adat sem változtatott érdemben a hangulaton. Szektorszinten jól teljesítenek az olajipari és a védelmi cégek, míg a légitársaságok esnek. Amerikában óvatos emelkedést hozott a szerdai nap, érdemes azonban kiemelni a Teslát, melynek árfolyama közel 4 százalékos mínuszban zárt, miután a vállalat a vártnál kevesebb autót értékesített a harmadik negyedévben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×