A hódmezővásárhelyi Szent István téren álló klasszicista iskolaépület eredetileg a Károlyi uradalom présháza volt, de a szőlők kipusztulása után, 1873-ban a város megvásárolta, és szeszfőzőt, illetve mértékhitelesítőt működtetett benne.
1892-ben átépítették és beköltözött az Állami Óvónőképző Intézet. 1930-tól a Református Leánylíceum, 1948-tól a Tanítóképző Intézet, 1957-től pedig a Kossuth Zsuzsanna Finommechanikai Műszaki Szakközépiskola működött benne. 1978-tól a Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskolának ad otthont, jelenleg a Domonkos Nővérek irányítása alatt.
Az iskola udvarának közepén álló – és emiatt száz éve minden ott készült fotón szereplő - hatalmas tölgyfa a becslések szerint legalább 130 éves. 1948. december 6-án – utolsó, tanárként a városban töltött napján – Németh László Kossuth-, és József Attila-díjas író is lefényképezkedett előtte (lásd alább).
A világháborúkat túlélt famatuzsálemmel a hétvégi vihar végzett: tövestül kicsavarta, kettétörte és a történelmi épület téri felőli szárnyára döntötte.
A tűzoltók szerdán láttak hozzá az eltávolításához, amely után statikus vizsgálja meg a tetőszerkezetet.
A helyi sajtó értesülése szerint most úgy tűnik, hogy a tanév rendben megkezdődhet szeptember elsején az iskolában – de immár a szimbólumává emelkedett fa nélkül.