eur:
413.98
usd:
396.34
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Üres tanterem a miskolci Herman Ottó Gimnáziumban a pedagógusok egész napos, országos sztrájkjának napján, 2016. április 20-án.
Nyitókép: MTI Fotó: Vajda János

Pedagógussztrájk - Új vitatéma keletkezett a tanárok és a kormány között

A Fővárosi Ítélőtábla sztrájktörvénytelenséget megállapító másodfokú döntését követően a kormány jövő szerdára tolná a még elégséges szolgáltatásról szóló megbeszélést, az érdekképviseletek azonban ragaszkodnak ahhoz, hogy péntek 10 órakor, az eredeti időpontban fogadják őket.

"Zajlik az élet" - írta péntek hajnali sajtóközleményében a tanársztrájk mögött álló egyik szakszervezet, a PDSZ, utalva arra, hogy újabb témában támadt vita a sztrájk után és előtt (március 16.) is álló pedagógusok és a kormány között.

Ismert, csütörtökön a Fővárosi Ítélőtábla a még elégséges szolgáltatásokról szóló előzetes hiányában törvénytelennek ítélte másodfokon a pedagógusok múlt hétfői munkabeszüntetését, azonban az ítéletet másképp olvasta a PDSZ, állítva, hogy 95 százalékban nekik adott igazat a tábla.

Most azonban új vitatéma van már, péntek 10 órára ugyanis épp a még elégséges szolgáltatásról egyeztettek volna a felek, ám ebből a kormány egy friss levéllel kihátrált, új időpontként február 16-át javasolva - ezt azonban a pedagógusok nem fogadják el, hisz épp az erről szóló gyors megállapodás tenné lehetővé a pedagógussztrájk törvényességét.

"Elutasítjuk az időhúzást, melynek nyilvánvaló célja, hogy megismétlődjön az a helyzet, melyre a határozat hivatkozik, nevezetesen a sztrájk időpontjában ne legyen jogerőre emelkedett végzés a még elégséges szolgáltatásról" - olvasható a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×