eur:
409.78
usd:
360.71
bux:
84947.5
2025. április 12. szombat Gyula

Washington kemény bírálatot küldött a kormánynak

Az Egyesült Államok magyarországi nagykövetsége után a washingtoni külügyminisztérium bírálta a magyar civiltörvényt. A kormányszóvivő visszautasította a vádakat.

Az amerikai külügyminisztérium honlapján állásfoglalás jelent meg a múlt héten elfogadott civiltörvényről.

„Az Egyesült Államokat nyugtalanítja, hogy a magyar parlament olyan törvényt fogadott el, amely

igazságtalan módon terheli és célozza a magyar civil társadalmat,

amely a korrupció ellen harcol és védi a szabadságjogokat. Azzal, hogy a külföldről támogatott szervezeteket olyan színben tünteti fel, mint amelyek a magyar társadalom ellen cselekszenek, a törvény gyengíti a magyarok képességét arra, hogy szerveződjenek, aggályaikat legitim és demokratikus formában fogalmazzák meg. Ha a törvény hatályba lép, azzal

Magyarország újabb lépéssel távolodik el az Európai Unió és a NATO központi értékei melletti elkötelezettségtől”

- írták.

A jogszabály szerint a civil szervezeteknek regisztráltatniuk kell magukat, ha legalább 7,2 millió forintot kapnak külföldről. A törvény jövő kedden lép hatályba.

A kormányszóvivői iroda reagálásában azt írta: „az amerikai külügyminisztérium nyilatkozata újabb éles példája a kettős mércének, hiszen

Amerikában sokkal szigorúbb törvény van érvényben,

mint Magyarországon. Az USA-ban a Soros-szervezetek soha nem csinálhatnák azt, amit Európában.”

A közlemény szerint a „külföldről finanszírozott szervezetek átláthatóságáról szóló törvény kapcsán kezdettől zajlik a Soros-szervezetek hathatós közreműködésével egy hazug, dezinformációs kampány a nemzetközi médiában. Sajnálattal látjuk, hogy még az amerikai Külügyminisztériumot is sikerült megtéveszteni. Ha hiteles képpel rendelkeznének a már kihirdetett törvényről, akkor tudnák, hogy a magyar törvény éppen amerikai mintára – a Fara-törvény, azaz a külföldi ügynökök regisztrációjáról szóló törvény (Foreign Agents Registration Act) alapján – született, de jóval enyhébb annál.”


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Szakértő: fordított Nixon-stratégiával választaná le Donald Trump Moszkvát Pekingről

Szakértő: fordított Nixon-stratégiával választaná le Donald Trump Moszkvát Pekingről

Donald Trump egyfajta „fordított Nixon-stratégiával” próbálkozik, igyekszik Oroszországgal jobb kapcsolatot kialakítani, hogy így eltávolítsa Kínától – fogalmazott az InfoRádióban Eszterhai Viktor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa. Szerinte ennek a taktikának a része a Kínára kivetett hatalmas vám, de a cél érdekében feloldhatják az Oroszország elleni szankciókat is.

Kemenesi Gábor a száj- és körömfájás vírus eredetéről: nem kell előállítani, ott van a réten

A virológus szerint a ragadós száj- és körömfájás vírusa valóban előállítható kémcsőben, de nincs sok értelme, mert több ázsiai országban begyűjthető a réteken, hiszen ott folyamatosan jelen van és fertőz. Kemenesi Gábor arról is beszélt az InfoRádióban, hogy mi utalhat mesterséges előállításra egy vírusnál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.14. hétfő, 18:00
Magyar Levente
a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. április 12. 07:15
2025. április 12. 07:00
×
×
×
×