Póta Georgina 1:3-ról nyert kínai-német ellenfelével szemben
Póta Georgina a nap zárásaként játszott egykori klubtársával, a német színekben versenyző Shan Xiaonával. A tollszárfogással játszó, a kínai származású ellenfél négy szett után 3-1-re vezetett, de akkor az ötödik olimpiáján szereplő Póta Georgina elképesztően jól kezdett játszani, két szettet hatra, majd a döntőt nyolcra megnyerve fordított (7, -7, -10, -6, 6, 6, 8). A 39 éves, ötödik olimpiáján szereplő magyar játékos negyedszer jutott olimpián a legjobb 32 közé.
Muhari Eszter bronzérmes, Major Veronika megnyerte az alapversenyt – összefoglaló a magyarokról
A párizsi olimpia első versenynapján megszületett a magyar küldöttség első érme, Muhari Eszter harmadik lett párbajtőr női egyéniben. A nap másik bravúrja a sportlövő Major Veronikáé, aki a legjobb eredményt érte el a női légpisztolyosok alapversenyében. Megkezdődtek az úszóversenyek, nyolcadik helyezett lett a 4x100-as férfi gyorsváltó. Nem sikerült a nap a férfi kardvívóknak, s vereséget szenvedett mindkét magyar csapat, a férfi kézilabda- és a női vízilabda-csapat is.
Major Veronika és a férfi párbajtőrvívók éremért szállnak harcba – a magyarok vasárnapi programja
Major Veronika és a férfi párbajtőrvívók éremreményekkel várják a vasárnapot, bemutatkozik a férfi vízilabda-válogatott. Ha Rafa Nadal vállalja, létrejöhet a Fucsovics Márton elleni találkozója. Magyar szereplők vasárnap, az olimpián.
Muhari Eszter: Óriási hullámvasút volt ez az év
Egész nap higgadt és fókuszált, a döntő tusnál pedig bátor volt a magyar párbajtőröző, a párizsi olimpia bronzérmese, aki örül, hogy rábeszélte szüleit, hogy nézzék meg az ötkarikás játékokon.
Mészáros Krisztofer döntőbe jutott az egyéni összetettben
Mészáros Krisztofer a 14. helyen bejutott a férfi tornászok szerdai egyéni összetett döntőjébe a párizsi olimpián. Pályafutása első olimpiáján 82,798 ponttal zárta a selejtezőt. A szerenkénti döntőbe ugyanakkor nem jutott be. Az egyéni összetett döntőjét szerdán rendezik.
Nyolcadik a férfi 4x100-as gyorsváltó
Egyetlen számban szerepeltek magyarok a szombati úszódöntőkben, a 4x100 m-es férfi gyorsváltóban. A Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jászó Ádám és Kós Hubert összeállítású csapat a hetedik legjobb idővel került a döntőbe.
Muhari Eszter harmadik, megvan az első magyar érem Párizsban!
A 21 éves Muhari Eszter 15-14-re legyőzte az észt Nelli Differtet, s ezzel bronzérmes lett a párizsi olimpia női párbajtőr egyéni számában. A nap során öt asszójából négyet megnyert, élete eddigi legnagyobb sikerét érte el.
Meglepetésgyőzelem – a rendező Franciaország már az első napon megnyerte első aranyát
A házigazda francia küldöttség megszerezte első aranyérmét a párizsi olimpián – nagy meglepetésre a hetes rögbi válogatottja legyőzte a döntőben a Fidzsi-szigetek az olimpiák történetében eddig még veretlen, kétszeres címvédő csapatát.
A bronzéremért vívhat Muhari Eszter
Muhari Eszter a bronzéremért vívhat az észt Nelli Differt ellen a női párbajtőrvívók egyéni versenyében. A magyar vívónő a korábbiakban három ázsiai ellenfelet legyőzött, majd az elődöntőben 15-9-re kikapott a francia Auriane Mallótól.
Bojkottálja a párizsi olimpiát az orosz média
Az orosz-ukrán háború miatt az ötkarikás játékokon az orosz és fehérorsz sportolók nem képviselhetik hazájukat, ők semleges színekben indultak el. A Rosszija 24 állami hírtelevízió egy rövid riportot sugárzott a pénteki megnyitóról, és a hírügynökségek is csak röviden számoltak meg a nyitóünnepségről. Az orosz állami tévécsatornák azonban úgy döntöttek, egyetlen eseményt sem közvetítenek.
Japán és kazah arannyal kezdődtek a cselgáncsversenyek
A nők 48 kg-os súlycsoportjában a japán Cunoda Nacumi nyert, 31 évesen. Az utóbbi években vitathatatlanul ő volt a súlycsoport (egyik) legjobbja, 2021-ben, 2022-ben és 2023-ban is világbajnok lett. Az első négy meccsét nagyon fölényesen nyerte meg, de a döntőben csak óriási csatában gyűrte le a mongol Bavuudorjiin Baasankhüüt, aki viszont idén megnyerte az Ázsia-bajnokságot és a világbajnokságot is. A harmadik helyen a francia Shirine Boukli és a svéd Tara Babulfath végzett.
A férfiaknál nagyon közel álltak a franciák, hogy megszerezzék első aranyukat. Ám egy perccel a döntő vége előtt a kazah Jeldosz Szmetov dobott egy vazaarit érőt és elég volt ahhoz, hogy a riói ezüst és a tokiói bronz után olimpiai bajnok legyen. A franciáknak a Tbilisziben született, georgiai származású Luka Mkheidze szállította az ezüstöt. A két harmadik a japán Nagajama Rjuju és a spanyol Francisco Garrigós.
Tragédia a párizsi olimpiai faluban
Elhunyt a párizsi olimpiai faluban Lionel Elika Fatupaito, a szamoai ökölvívó-válogatott edzője.
Az ötödik szettben már 5-0-ra vezetett, de végül kikapott az Ecseki, Madarász kettős
Vereséget szenvedett, s ezzel nem jutott a legjobb nyolc közé az asztalitenisz vegyes párosok versenyében a Madarász Dóra, Ecseki Nándor kettős. A negyedik helyen kiemelt hongkongi kettős, Vong Csun-ting, Tu Hoj-kem az első két szettet 11-9-re és 11-8-ra megnyerte. A harmadikban a magyar kettős feltámadt és 11-4-re nyert, szépített. A negyedik újra az ázsiai kettősé volt, simán, 11-6-ra. A madarász, Ecseki kettős az ötödik szettben jól kezdett, 5-0-val indított, hétig vezetett, de a szett második felében a hongkongiak pontosabban játszottak és nyertek.
Valter Attila 22., két belga is a dobogón
Valter Attila a 22. helyen végzett gyengébb számában, az országúti kerékpározók férfi egyéni időfutamában. A Visma-Lease a Bike versenyzője 32,4 kilométeres, szinte teljesen sík viadalt a 38:45.68 perces eredménnyel zárta, amivel 12 riválisát utasította maga mögé. A viadalt az egyik legnagyobb esélyes, a Tour de France-on hat napja harmadik helyen zárt, világbajnoki címvédő belga Remco Evenepoel nyerte meg közel 15 másodperccel Filippo Ganna, az olaszok kétszeres világbajnoka előtt. A bronzérmet Valter Attila klubtársa, a szintén belga Wout van Aert szerezte meg. Ez volt az első szám az idei olimpián, amelyben egy ország két érmet is szerzett.
A nők hasonló számában ausztrál siker született, Grace Brown nyert a brit Anna Henderson és az amerikai Chloé Dygert előtt.
Norvég siker a magyar férfi kézilabdázók csoportjában
A legutóbbi két világbajnokságon hatodik helyezett norvég válogatott a papírformának megfelelően 36-31-re diadalmaskodott Argentína legjobbjai felett a magyar érdekeltségű csoportban a párizsi olimpia férfi kézilabdatornájának első, szombati játéknapján.
Az ötkarikás szereplését a magyar válogatottat megelőzve a tatabányai selejtezőtornán kiharcoló skandinávokkal szerdán, az amerikai kontinens legjobbjával, az argentin együttessel hétfőn találkozik Chema Rodríguez szövetségi kapitány együttese.
A másik csoportban a horvátok hatgólos hátrányból, 16-22-ről fordítottak Japán ellen. A Szeged horvát jobbszélsője, Mario Sostaric hatszor volt eredményes, míg veszprémi honfitársai közül az irányító Luka Cindric kétszer talált be, a beálló Nikola Grahovac nem szerzett gólt.
Bánhidi Bence: a lecke fel van adva
A magyar férfi kézilabda-válogatott tagjai szerint a rossz kezdés volt az Egyiptom elleni vereség oka, de arra lehet építeni, hogy nyolcgólos hátrányból is felállt a csapat.
A NOB bocsánatot kért a dél-koreaiaktól
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) bocsánatot kért a Koreai Köztársaságtól, miután a párizsi olimpia pénteki megnyitóján Észak-Koreaként mutatták be a küldöttségét.
A dél-koreai sportért és kultúráért felelős miniszter helyettese, a francia fővárosban tartózkodó Jang Mi Ran elmondása szerint Thomas Bach NOB-elnök azt tervezi, hogy bocsánatot kér Jun Szuk Jol államelnöktől.
"Egyértelműen nagyon sajnálatos eset volt, tiszta szívből elnézést kérünk" - mondta szombati sajtótájékoztatóján Mark Adams, a NOB szóvivője.
A Koreai Köztársaság olimpiai bizottsága azt kérte, hogy a hiba ne ismétlődjön meg.
Muhari Eszter: a francia közönséget kell legyőznöm fejben
A magyar párbajtőröző bejutott a legjobb négy közé a párizsi olimpián.
Muhari Eszter harmadszor is legyőzött egy ázsiai vívót – jöhet az elődöntő!
Muhari Eszter újabb asszót nyert meg, csodálatos vívással. A kínai Ju Szi Han ellen 15-10-re nyert a negyeddöntőbe, s immár a legjobb négy között jár.
Gémesi Csanád a bravúr után a nyolcaddöntőben búcsúzott
A kardozó Gémesi Csanád kikapott a második mérkőzésén szombaton a párizsi olimpia vívóversenyén, így nem jutott negyeddöntőbe.
A női vízilabda-válogatott kétgólos vereséget szenvedett a hollandoktól
A magyar női vízilabda-válogatott, a torna első mérkőzésén, 10-8-as vereséget szenvedett a hollandoktól. Rosszul kezdődött a meccs, 3-0-ra vezettek a hollandok, de 4-4 után többször is lehetőség nyílt átvenni a vezetést. Nem sikerült, ráadásul az utolsó egy perc is az ellenfélnek sikerült jobban.
Major Veronika a selejtezőt megnyerve került a nyolcas döntőbe
Major Veronika az első helyen zárta a női légpisztolyosok alapversenyét, ezzel bejutott a vasárnapi nyolcas döntőbe. Fábián Sára Ráhel a 33. helyen zárta a számot.
Muhari Eszter már a legjobb nyolc között
Muhari Eszter, szenzációs vívással, bekerült a legjobb nyolc közé a párizsi olimpián, a párbajtőr női egyéniben. A nyolcaddöntőben végig vezetett a dél-koreai, 2022-ben, Kairóban egyéniben és csapatban is világbajnok Szong Szera ellen. Így alakult az asszó: 1-0, 2-0, 2-1, aztán a második három perc végén 7-5, majd 15-6. A tatabányai vívónő következő ellenfele a franciák egyik ászát, a 2023-as egyéni világbajnok Marie-Florence Candassamyt legyőző, kínai Ju Szi-han.
Szilágyi Áron és Szatmári András kiesett, Gémesi Csanád csodát tett
Szatmári András a francia Apitytól, a háromszoros olimpiai bajnok a kanadai Arfától szenvedett vereséget a legjobb 16 közé jutásért a férfi kardvívók egyéni versenyében. Gémesi csanád ellenben, szenzációs vívással, 15-10-re verte az amerikei Derschwitzet.
Mészáros Krisztofer talajon rontott, de összetettben döntőre esélyes
Mészáros Krisztofer legjobb szerén, talajon hibázott, korláton viszont remekelt, összességében pedig jól tornázott, így összetettben az ötödik helyen áll a férfi egyéni selejtező első körét követően. A győriek 22 éves versenyzője remekül kezdett, korláton kiváló gyakorlattal 14,733 pontot szerzett, amellyel jelenleg a harmadik helyen áll. Később kedvenc szerén, talajon - amelyen idén Európa-bajnoki bronzérmes volt - több nagyobb hiba is becsúszott és 12,900 pontszámával nem maradt esélye a szerenkénti fináléba kerülni. Összetettben végül 82,798 ponttal zárt, így jó helyzetből várhatja a selejtező folytatását. A kvalifikáció késő este ér véget. A szerenkénti döntőkbe a legjobb nyolc versenyző jut be, de egy nemzetből maximum kettő, míg az egyéni összetett fináléjában 24-en lesznek érdekeltek, ugyanakkor nemzetenként itt is maximum ketten.
Szatmári András nem bírt a „hazai pályával”
Szatmári András a francia Boladé Apithy ellen kezdett a férfi kard egyéniben. A magyar egyéni világbajnok két tussal kezdett, a francia egyenlített, 2-2. Parádriposzttal újra Szatmári került előnybe, 3-2., majd 4-2. Apithy egy közbevágással szépített, 4-3, majd ki is egyenlített, 4-4. Aztán át is vette a vezetést, 4-5. Rögtön jött az egyenlítés, 5-5.
Apithy újra vezetést szerzett, 5-6, majd egy vitatott tus után 5-7. Nincs még semmi veszve, 6-7. András kiegyenlített, de a tust a franciának adták, 6-8. A pihenő után Szatmári jól indult, 7-8. De megint a francia talált, 7-9. Most 8-9, de a francia megint rögtön talált, tartja a kéttusos előnyt, 8-10. Magyar találat, 9-10. Meg még egy, 10-10. Most ellenben a francia talált, 10-11. Védés után visszavágás, 11-11. Szatmári vezet, 12-11. Gyönyörű találattal egyenlített Boladé Apithy, 12-12.
Mintha új asszó kezdődne. Rosszul, 12-13. Aztán 12-14. Szatmári nem adja fel, 13-14. De a következő tust Apithy vitte be, 15-13-ra nyert, s továbbjutott. Ő vívhat majd a nyolc közé kerülésért Szilágyi Áronnal vagy a kanadai Fares Arfával.
Az eső eláztatta minden idők legegyedibb olimpiai megnyitóját
Szigorú ellenőrzések, a szakadó eső ellenére kitartó drukkerek és különleges látvány – ilyen volt a Szajnán megrendezett ceremónia. Helyszíni tudósítás.
Milák Kristóf nélkül is döntős a 4x100-as férfi gyorsváltó
A hetedik idővel döntős a Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jászó Ádám, Kós Hubert összeállítású, Milák Kristóf nélkül vízbe szálló férfi 4x100-as gyorsváltó a párizsi olimpián.
Kínaiak nyerték az első párizsi aranyérmeket
A kínai Huang Jü-ting, Seng Li-hao kettős nyerte meg a párizsi játékok első döntőjét.
A párizsi olimpia érmesei
A párizsi olimpián 32 sportágban 329 éremosztásra kerül sor, ebből 157 a férfi, 151 a női szám, 21-szer pedig vegyes csapatoknál hirdetnek bajnokot.
Tizedik lett a női 4x100-as női gyorsváltó
A második futamban úszva a hatodik helyen végzett, összesítésben pedig tizedik lett, s ezzel nem jutott az esti döntőbe a Senyánszky Petra, Ábrahám Minna, Ugrai Panna, Pádár Nikolett összeállítású magyar négyes. A döntőhöz legalább egy másodperccel jobb idő kellett volna.
A második aranyat is elvitték a kínaiak
Egy hagyományosan a kínaiak által uralt számban, a 3 méteres szinkronugrásban is győztest hirdettek már, ez volt az első műugrószám. A győzelmet, nagy fölénnyel, a Cseng Ja-ni, Csen Ji-ven ketős szerezte meg, megelőzve az amerikai Sarah Bacon, Kassidy Cook és a brit Yasmin Harper, Scarlett Mew Jensen kettőst. A legutóbbi három (!) világbajnokságot, Budapesten, Fukuokában és Dohában ez a kínai kettős nyerte meg.
Sárkány Zalán egyéni csúcsot úszott 400 gyorson
Nem a fő számában, 400 férfi gyorson mutatkozott be Sárkány Zalán a párizsi olimpián. Száz méternél a hatodik helyen fordult, a futamban a kínai Fej Li-vej világcsúcsrészidővel vezetett még 200-nál is. Féltávnál Sárkány visszacsúszott a nyolcadik helyre, egyébként a nyolcadik idő volt az övé a futamban előzetesen. Maradt a nyolcadik helyen 300-nál is. Fej végül, ha nem is világcsúccsal, de fölényesen megnyerte a futamot. Sárkány Zalán szenzációsan úszott az utolsó százon, s különösen az utolsó ötvenen. Futamharmadik lett, 3:47.33-mal. Az utolsó hosszt 28-on belül, 27.80-ra úszta. Egyéni csúccsal ért célba. Összesítésben a 14. helyet szerezte meg. Mint mondta, a mentáltrénerével egy ilyen hajrára készültek, elégedett volt az eredményével. Azt is elárulta, hogy ez egy edzésverseny volt a számára, még nem könnyítettek az edzésmunkán, a fő cél az 1500.
Kaizinger Balázs túl van a bemutatkozáson
Kaizinger Balázs bemutatta kűrjét Herr Cooles Classico nyergében az olimpia lovastusa egyéni versenyének díjlovagló számában. Az első számban a 62. helyen végzett, összesen 64-en indulnak.
Muhari Eszter magabiztos győzelemmel került a legjobb 16 közé
Muhari Eszter a kínai Tang Jün Jao ellen vívott a női párbajtőr egyéni versenyében, a legjobb 16 közé jutásért. Az első tust a kínai vitte be, majd kétszer Eszter talált, aztán a kínai egyenlített, 2-2. Az első három perc végén a kínai talált, 2-3. A második három percben már érvényesült a magyar vívónő nagyobb tudása, 3-4-ről 10-5-re fordított. Elkapta a ritmust, felszabadultan vívott, miközben, persze, nyilván nagyon izgult.
A harmadik harmadban a kínai rivális csinált gyorsan három találatot, de Muhari Eszter újítani tudott. 14-8-ra elhúzott, s bár kapott még két tust, 42 másodperccel a vívóidő lejárta előtt bevitte a győzelmet és a továbbjutást jelentő, tizenötödik találatot. Következő ellenfele a dél-koreai Son Szera lesz.
Késely Ajna a 13. időt úszta, nem jutott döntőbe
Késely Ajna mutatkozott be elsőként a magyar úszók közül a párizsi olimpián. Az 1-es pályán ugrott a vízbe a 400 méteres női gyorsúszás harmadik előfutamában. Akadt két verhetetlen ellenfele, az amerikai Katie Ledecky és az olimpiai címvédő, világbajnok, ausztrál Ariarne Titmus, de a többiekkel sem bírt. Ajna a táv felénél a nyolcadik helyen fordult, reménykedtünk a jó hajrájában, de hiába. Csak hetedik lett, 4:08.90-es eredménnyel. (Júniusban 4:06-56-tal lett Európa-bajnok.) Nem jutott döntőbe, a 13. időt úszta a mezőnyből. Ledecky nyerte a futamot, s övé a legjobb idő az előfutamokban. A nyolcba egyetlen európai „fért be”, a német Isabel Gose. „Egy kicsivel jobbra számítottam” – mondta Ajna az M4 Sport kamerája előtt, majd azt is elárulta, elsősorban a 4x200-as váltóra készültek. Hozzátette: a döntő esélytelen volt, öt éve úszott olyan időt, ami a döntőhöz elég lett volna.
Kínáé a párizsi olimpia első aranyérme
Az alapversenyt is megnyerő kínai Huang Jü-ting, Seng Li-hao kettős szerezte meg az aranyérmet a sportlövők a légpuskás vegyes csapatoknak kiírt versenyében. A döntőben 16-12-re verték a dél-koreai Keum Dzsihjon, Pak Hadzsun kettőst. A bronzérmes a kazah Alekszandra Le, Iszlam Szatpajev duó. A győztes kínai Huang Jü-ting mindössze 17 éves, pályafutása első olimpiáján rögtön nyert. A 19 éves Seng Li-hao második lett Tokióban.
Sok múlhat a férfi kézilabdázók első olimpiai meccsén - élőben
Chema Rodriguez együttese Egyiptom ellen kezdi meg szereplését a párizsi olimpián. Kövesse velünk az eseményeket!
Versenyt halasztottak Párizsban a borzalmas időjárás miatt
A kedvezőtlen időjárási körülmények miatt elhalasztották a férfi gördeszkások versenyét. A sportág nemzetközi szövetségének tájékoztatása szerint az utcai versenyt szombat helyett hétfőn rendezik meg. A selejtezőre 12 órától, a döntőre pedig 17 órától kerül sor, írta az MTI.
La pluie a provoqué le report des épreuves masculines de skateboard street, qui devaient se dérouler ce samedi place de la Concorde. Aurélien Giraud et Vincent Milou skateront pour une médaille lundi > https://t.co/svXsqYh5vB#Paris2024 pic.twitter.com/BRJrGIIGbw
— L'ÉQUIPE (@lequipe) July 27, 2024
Így értékelte a szakágvezető a puskás vegyes csapat teljesítményét
„Mindketten szerencsére már jobban vannak és a képességeik alapján egyértelműen bíztunk benne, hogy legalább a nyolcba kerülnek, de most sajnos ez nem sikerült” –- nyilatkozta az MTI-nek Kissné Oroszi Edit szakágvezető. – „Istók összességében jól, biztatóan lőtt, csak egy-két lövése csúszott el, Eszter viszont arra panaszkodott a verseny után, hogy nagyon mozgott a fegyvere és nem tudta felvenni azt a ritmust, amit szeret. Délután mindenesetre még edzünk egyet és megpróbáljuk kijavítani a hibákat, készülünk a vasárnapi egyéni 10 méteres versenyre." Mészáros Eszter és Péni István a 28-as mezőnyben a 20. helyen végzett.
2024.07.27. 10:26
Egy cselgáncsozó az első, akit doppingoláson fogtak az olimpián
Szajjad Szehen iraki cselgáncsozó az első olyan sportoló, aki fennakadt a párizsi olimpián elvégzett doppingvizsgálatokon.
Pétervári-Molnár Bendegúz továbbjutott futamából
A harmadik olimpiáján szereplő Pétervári-Molnár Bendegúz az egyes pályán indult a férfi egypárevezősök hatodik futamában. A 2000 méteres távon négy riválist kapott, az első három hely egyikét kellett megcsípni.
A magyar evezős nem kezdett jól, a dán (feröeri) Sverri Nielsen nagyon elhúzott, a bolgár Krisztian Vaszilev és a hongkongi Csiu Hin Csun próbált vele tartani. Pétervári-Molnár negyedikként ment át az ezerméteres jelzésen, féltávnál.
1500 méternél még mindig negyedik volt. A vége előtt 180 méterről aztán elindult, s megszerezte a dán és a bolgár rivális mögött a sima továbbjutást jelentő harmadik helyet. Ott lesz a negyeddöntőben.
Milák Kristóf a budapesti repülőtéren
A korábbi terveinek megfelelően Milák Kristóf ma elindul Párizsba. Már kint van a Liszt Ferenc repülőtéren, a járat menetrend szerint 10.05-kor száll fel, s indul Párizs Orly repülőterére.
Huszadik lett a Mészáros, Péni kettős
Nem sikerült jól a selejtező a sportövők 10 méteres légpuska vegyes csapat számában a Mészáros Eszter, Péni István kettősnek. A jelek szerint visszavetette őket a hét elején összeszedett betegség. Az első húsz lövés után még a 15. helyen álltak, Mészáros Eszter 103,6, Péni István 105,3 kört lőtt. A második sorozatban Mészáros megismételte a teljesítményét, Péni 104,4-et ért el.
Ezzel kicsit hátrább csúsztak. A harmadik sorozatban Mészáros Eszter 103,2-t teljesített, ezzel 310,4 körrel zárt. Péni István 104,8-csal fejezte be a selejtezőt, összesen 314,3 kört ért el. A kettős 624,7 körrel zárta ebben a számban az olimpiai szereplését, a döntő vagy a bronzmérkőzés nagyon messze volt.
A huszonnyolcas mezőnyben a huszadik helyen végeztek. A 10.30-kor kezdődő aranycsatába egy kínai (Huang Jü-ting, Seng Li-hao) és egy dél-koreai (Keum Dzsihjon, Pak Hadzsun) kettős került. A harmadik helyért a kazah Alekszandra Le, Iszlam Szatpajev, valamint a német Anna Janssen, Maximilian Ulbrich duó versenyez majd.
Beindul az olimpia: a páston Szilágyi Áron, a pályán a férfi kézisek, a medencében a női pólósok
Az olimpia első hivatalos versenynapján tíz sportágban szerepelnek magyar sportolók. A papírforma alapján különösen a férfi kard egyénire, a sportlövők versenyére, valamint az úszószámokra és két csapatunk bemutatkozására érdemes figyelni. A férfi kézilabdázók 11, a női vízilabdázók 14 órától játszanak.