eur:
410.63
usd:
395.13
bux:
0
2024. december 25. szerda Eugénia
Fazekas Gergő (b3) és Bánhidi Bence (b4) a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi kézilabdatornája B csoportjában játszott Magyarország -Egyiptom mérkőzés végén a Dél-párizsi Arénában 2024. július 27-én. Az egyiptomi válogatott 35-32-re győzött.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Bánhidi Bence: a lecke fel van adva

A magyar férfi kézilabda-válogatott tagjai szerint a rossz kezdés volt az Egyiptom elleni vereség oka, de arra lehet építeni, hogy nyolcgólos hátrányból is felállt a csapat.

„Csalódott vagyok, az első 15 percben nagyon rosszul játszottunk. Tudjuk, hogy ez volt a bemutatkozás, és sokan először járnak olimpián, emiatt talán kicsit idegesebbek, könnyelműek voltunk. Egyiptom nem lepett meg minket, mintha mindenki kikapcsolt volna, és elfelejtettük volna a megbeszélteket. Aztán láthattuk, hogy milyen csapat is vagyunk, feljöttünk döntetlenre, de nem volt elég. Tanulni kell ebből, javulnunk kell, még van négy meccs hátra, meg kell nyerni mindet” – értékelt az Egyiptom elleni 35-32-es vereség után Chema Rodriguez szövetségi kapitány. Kiemelte, hogy nem csak a szerencse hiányzott, hiszen húsz percig nem találta az ellenszert csapata, és negyven percnyi teljesítmény nem elég. Úgy vélte, Az a válogatott nyert, amelyik megérdemelte, de

ha így játszanak a magyarok végig, ahogy az utolsó negyven percben, akkor tíz góllal nyerhettek volna.

Palasics Kristóf nagyjából negyed óra után váltotta a kapuban Bartucz Lászlót, és végül hat védéssel zárt, de fontos szerepe volt a felzárkózásban.

„Az elején nehéz volt, nagyon elmentek az egyiptomiak, sok gólt kaptunk lerohanásból. Utána jobban játszottunk, ennek köszönhetően felzárkóztunk, de a végén volt eladott labda, én is hibáztam. Sajnáljuk nagyon, de van még hátra négy meccs, és arra fókuszálunk, hogy kijavítsuk a hibákat.”

A kapus az Infostart kérdésére elmondta, amikor beáll, próbál nem az eredménnyel foglalkozni, hanem azzal, hogy a csapatot segítsem minél jobban, akár védésekkel, akár biztatással.

Bodó Richárd négy góllal zárta a mérkőzést. Az átlövő szerint a gyenge kezdés volt a vereség oka.

„Hibáztunk, nem úgy kezdtünk, ahogy szerettük volna, ez volt a különbség, könnyű gólokat kaptunk. A szünetben védekezésben reagáltunk, ez működött is, de a ziccerkihasználás nem volt jó.”

A szegedi játékos szerint nem volt könnyű délelőtt 11 órás kezdéssel meccset játszani.

„Rohanás volt a reggel, nem lehet kiszámolni, hogy mennyit kell sorban állni a reggelinél, vizet nem is találtunk, úgy kellett elmenni érte máshova, de megoldjuk, nem panaszkodunk.

A 9 órás kezdés szörnyű lesz. De ez van, ehhez kell alkalmazkodni, úgy csináljuk, hogy jó legyen.”

A pozitívumok között említette, hogy a csapat jó erőben van, ezt mutatja, hogy fel tudott állni nyolcgólos hátrányból is.

A három gólig jutó Bánhidi Bence azt mondta, kicsit dekoncentráltan kezdett a válogatott, sok ziccer kimaradt, labdákat adtak el, emiatt nagy különbség alakult ki. „Utána visszajöttünk, összeállt a védekezés, a támadójáték is pontosabb lett, de a végén nüanszok döntöttek, sajnos alulmaradtunk.”

A beálló szerint nagy meglepetés nem volt Egyiptom játékában, míg a 11 órás kezdésről azt mondta, hogy valóban nem játszottak mostanában ilyen korán, de nem volt ezzel probléma, és Egyiptomnak is ugyanakkor kellett kelnie.

„A második félidő mutatja a csapat erejét, hogy rengeteg van bennünk, de nem szabad ilyen előnyt adni egy ellenfélnek sem.

Nehézzé tettük magunkat a folytatás, a lecke fel van adva” – nyilatkozta az Infostartnak Bánhidi Bence.

A magyarok legközelebb hétfőn este Argentína ellen játszanak, majd a norvég, a dán és a francia együttes következik, vagyis jó eséllyel a továbbjutáshoz egy bravúrra is szükség lesz.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Egzisztenciális válságban az európai autóipar - Ez már a mélypont?

Egzisztenciális válságban az európai autóipar - Ez már a mélypont?

Nagyon komoly kihívásokkal néz szembe az európai autóipar, erre az idei év eseményei is rámutattak. A globális piaci verseny, különösen a kínai gyártók térnyerése, az EU-s szabályozás szigorodása, és a gyenge elektromosautó-eladások súlyosbítják az európai szereplők helyzetét, ami létszámleépítésekhez, gyárbezárásokhoz vezetett. Az idei év eseményei rámutattak, hogy ez egy nagyon komoly kihívásokkal terhelt időszak, és nagyon úgy tűnik, hogy az idei ugyan lezárul, gondoknak még koránt sincs vége.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×