A franciák 1996 óta minden Európa- vagy világbajnokságon megnyerték az elődöntőjüket – most is erre készülnek, annak ellenére, hogy két eddigi kulcsemberük, Dayot Upamecano és Adrien Rabiot betegsége miatt nem tud játszani. Így is bomba erős a csapatuk, amelyben Antoine Griezmann igyekszik majd kiszolgálni a Dembélé, Giroud, Mbappé triót.
A marokkóiaknál felépült a csapatkapitány, az apai ágon francia Romain Szaissz, így Valid Regragi a legerősebb tizenegyét tudja pályára küldeni.
Az összeállítások. Franciaország: Lloris – Koundé, Varane, Konaté, T. Hernandez – Y. Fofana, Tchouaméni – Griezmann – Dembélé, Giroud, Mbappé. Marokkó: Bunu – Hakimi, Agerd, Szaissz, el-Jamik, Mazraui – Amrabat, Unahi – Zijes, en-Nesziri, Bufal.
Agerd megsérült a bemelegítésnél, Dari játszik helyette. Utóbbi a portugálok elleni mérkőzésen is egy megsérült védő, Szaissz helyére szállt be.
Máris vezet a francia csapat, még öt perc sem telt. Milan-játékos lőtte, de nem Giroud. Varane passzát elvétette egy marokkói védő, Griezmann lövését ugyan blokkolták, de a labda Théo Hernandez elé került, aki a bal oldalról, kicsit kisodródva, a kapuba lőtt. Méghozzá bravúros mozdulattal. 1-0 Franciaország javára.
A vb-elődöntőkben szerzett legutóbbi öt francia gólból négyet védő szerzett, Lilian Thuram duplája (1998) után 2018-ban Samuel Umtiti, most pedig Théo Hernandez szerzett gólt. (A kivételt Thierry Henry 2006-os gólja jelentette.)
A marokkói válogatott először játszik hátrányban a tornán.
Az első jó marokkói kísérlet: Unahi csavarta a bal sarokra a labdát, Lloris látványosan, vetődve védett.
Jól reagált Regragi csapata a helyzetre, a torna korábbi szakaszához képest többet birtokolják a labdát, ezen a meccsen eddig náluk volt többet a labda.
A 17. percben Szaisszon átpattant egy hosszú előreívelés, Giroud megszerezte a labdát, a balösszekötő helyéről, éles szögből lőtt, de a labda a jobb kapufáról kipattant.
Szaissz sérült volt néhány napja, le is kellett cserélni a portugálok ellen, vállalta a játékot, mert játszani akart, de nem bírja tovább. Amallah állt be.
A 35. percben Olivier Giroud, rá nem jellemző módon, elkapkodta a helyzetét. Egy megugrás utáűn Mbappé labdáját még tisztázták a marokkóiak, de aztán a visszatett labdát Giroud levehette volna a tizenegyespontnál, de egyből a kapu mellé pörgette.
A 44. percben az első félidő legszebb marokkói jelenetében el-Jamik egy szöglet után 13 méteről kapura ollózta a labdát, el is ment a védők között, de a kapufán csattant. Lloris valószínűleg védte volna, ha beljebb megy.
Vége az első félidőnek. A franciák vezetnek, a helyzetek alapján nem is érdemtelenül, de le a kalappal a marokkóiak előtt, messze nem igaz, hogy csak védekezni tudnak. Sőt, ha ma jól védekeztek volna, most még szebb reményeik lehetnének.
Mazraui nem tudta vállalni a második félidőt, Regragi másodszor is kényszerűségből cserélt.
A játék képe nem sokat változott, támadnak a marokkóiak, a tűzzel játszanak a franciák.
Érdekes ez a játékvezetői felfogás. A televíziós visszajátszások, lassítások jól mutatják, konkrét szabálytalanságoknál engedi tovább a bíró nagyvonalúan a mérkőzést.
Cserék, Giroud helyett Thuram, en-Nesziri és Bufal helyett Hamdallah és Abuklal állt be.
Thuram jól, lendületesen szállt be, szabadrúgásokat harcolt ki, majd a kapu mellé fejelt.
Kolo Muani beállt, s azonnal gólt szerzett, az első labdaérintéséből. A franciák adogattak, cselezgettek, aztán Mbappé, akinek egyáltalán nincs nagy meccse, elképesztően jó labdát adott, gyakorlatilag rúgatott egy gólt az Eintracht Frankfurt légiósával. Kevesen szereztek eddig első labdaérintésükből gólt világbajnoki elődöntőben. 2-0.
Vége a mérkőzésnek, Franciaország jutott a döntőbe.