A BT, a koppenhágai bulvárlap felidézi: a dán keret pontosan fele német klubban játszott vagy játszik. Mi több, még a szövetségi kapitány, Kasper Hjulmand is ebbe a körbe tartozik, aki a 2014–2015-ös idényben a Mainz edzője volt.
Némelyikük magánéletben is nagyon jó barátságban a ma esti riválisok némelyikével. Elsősorban Yussuf Poulsenre igaz ez, aki 2013 óta az RB Leipzig játékosa, akkor került a klubhoz, amikor a lipcsei egyesület felkerült a német harmadik vonalba.
Joshua Kimmich, a németek egyik kulcsembere még lakótársa is volt a lipcsei idők kezdetén és azóta is jó barátságban vannak.
Ehhez képest inkább eltökélt, mint udvarias a tanzániai édesapától és dán édesanyától született csatár véleménye: „Számomra Németország az álomellenfél, mert ha őszinte akarok lenni, nem tudok jobbat elképzelni, mint kiütni a németeket az Eb-ről.”
Új erőre kap-e a német válogatott a dánok ellen? Ez a második, szombaton este 9 órakor kezdődő dortmundi elődöntő egyik kérdése. A Nationalelf teljesítménye az első mérkőzés óta romlik, igaz, még a tizenhat továbbjutó között (is) a legjobbak közé tartozott, talán csak a spanyolok pipálták le őket.
Három éve a németek hat perccel a csoportszakaszbeli szereplésük lezárása előtt még kiesésre álltak, jól emlékezünk erre, hiszen éppen a magyar válogatottal játszottak. Ám Leon Goretzka kiegyenlített, s a Nationalelf továbblépett.
A mostani eredménysor a 2016-ost idézi: 2 győzelem, 1 döntetlen. Ám a két szereplés közös jellemzője, hogy a német csapat nem tudott aztán legmesszebbre jutni az egyenes kieséses szakaszban. Franciaországban az elődöntőben kapott ki a házigazdáktól, 2021-ben már a nyolcaddöntő a búcsút jelentette, miután a Wembley-ben 2-0-ra kikaptak az angoloktól. Érdekes egybeesés: mind a kétszer hazai pályán szereplő csapattól kaptak ki. Most ellenben ők a pályaválasztók!
A csoportszakaszban akadt több kiemelkedő teljesítményt nyújtó játékosuk. A Kicker osztályzatai alapján a németekénél csupán a spanyolok átlagosztályzata jobb, ami a teljes keretet illeti. A játékosok közül eddig a két belső középpályás, Jamal Musiala és Ilkay Gündogan érdemjegye a legjobb (tehát a legalacsonyabb).
Julian Nagelsmann az első három mérkőzésen a Neuer – Rüdiger, Tah, Mittelstädt – Kimmich, Gündogan, Kroos, Andrich – Musiala, Wirtz – Havertz tizeneggyel kezdtek. A harmadik mérkőzésre sem változtatott a kapitány. (Tegyük hozzá: Niclas Füllkrug a 92. percben a svájciaknak lőtt gólja szétoszlatott egy „vádat”: a németek nem akarnak csoportelsők lenni, hogy elkerüljék a bombaerős spanyolokat. Igaz, akkor meg az olaszokat kapták volna.)
A mostani mérkőzés előtt nincs oka több helyen is változtatni a kapitánynak, de felvetődött a Havert-Füllkrug csere.