Lampard IQ-ja a legmagasabb a Premier League edzői közül – aktív játékos korában gyakori témája volt a lapokban, hogy kiugró eredményeket produkált a teszteken –, de nem csak ezért vélelmezhetjük, hogy jót mond. Az elmúlt időszakban, függetlenül a Tottenham elleni rangadón elért győzelemtől, bukdácsolt a csapata, amelynek ráadásul sérülések miatt az összeállítást tekintve is gondjai vannak. Ezzel szemben a Bayern München tavasszal eddig kiválóan szerepelt, az RB Leipzig elleni hazai döntetlentől eltekintve fölényesen nyerte mérkőzéseit.
A bajorok egyébként ősszel, tehát a mostani sorozatban játszottak már Londonban, éppen a Chelsea legutóbbi hazai ellenfele, a Tottenham ellen. A négy gólt is szerző Serge Gnabry remeklését kihasználva 7-2-re nyertek. Nem meglepő, hogy a mostani találkozó előtt a korábban Angliában, az Arsenalban és a West Bromwichban is futballozó Gnabry volt az egyik legnagyobb figyelmet kapó játékos. A Bayern legutóbbi két londoni kirándulása felettébb sikeres volt: 2017 márciusában 5-1-re verte az Arsenalt, 2019 októberében pedig következett az említett ötgólos siker a Spurs ellen.
Érdemes még egy pillanatra a két csapat legutóbbi párharcainál maradni: a tizenegyespárbajban eldőlt 2012-es BL-döntő óta még egyszer találkoztak, mégpedig Prágában ,a 2013-as Európai Szuperkupa-döntőben. Az is elment a „szétlövésig”, de akkor meg a bajorok győztek.
Az angolok elsősorban Lewandowskitól tartanak, akinél senki sem lőtt több gólt eddig a Bajnokok Ligája mostani kiírásában, s aki tavasszal eddig csak a már említett, a lipcseiek elleni bajnokin nem szerzett gólt.