eur:
410.54
usd:
391.8
bux:
79733.48
2024. november 25. hétfő Katalin
traffic jams in the city, road, rush hour közlekedés, forgalom, autó, autók, torlódás, dugó
Nyitókép: Jung Getty/Getty Images

Akinek ilyen autója van, az most sokat spórolhat a kötelezőn

Visszafogottan emelkedtek a kgfb-átlagdíjak az idei kampány első két hetében, mindössze 5 százalékot drágultak előző év azonos időszakához képest. Személygépkocsikra viszont átlagosan több mint 18 ezer forinttal olcsóbbak köthettek kötelezőt azok, akik léptek.

Lelkesek és körültekintőek az autósok, legalábbis a mostani kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási kampányban érintettek. A Netrisknél összesen közel 14 ezer új szerződést kötöttek a kampány első két hetében, ezen belül majdnem 12 ezer személyautó „kapott” új kötelezőt. Ez azt jelenti, hogy éves szinten közel 15 százalékkal többen kötöttek kgfb-t a kampány első két hetében.

A cég ügyvezető igazgatója, Besnyő Márton azt mondta az átlagdíjak kapcsán, hogy: a kampány első két hetében a személyautókra megkötött új szerződések éves átlagdíja 32 800 forint volt, ami 5 százalékos emelkedésnek felel az előző éves átlagos, kampányban elérhető díjhoz képest. Bár az idei év első tíz hónapjára vonatkozó 3,6 százalékos inflációs adatot felülmúlja, ám

bőven elmarad a pénzügyi szolgáltatások idei hónapokban látott 9,5-13,8 százalékos drágulásától.

Szintén alulmúlja a Magyar Nemzeti Bank idei második negyedéves kgfb-indexében szereplő 10 százalékos emelkedést, amelynek eredményeként 57 ezer forint fölé kapaszkodott az átlagdíj.

Fontos tudni, hogy az említett kötelező biztosítás-indexek azokra az autókra vonatkozik, amik nem vettek részt a kampányban, azaz a 2010 utáni, tehát fiatalabb, a legtöbb esetben drágább személygépkocsikra.

A mostani kampányban a személyautókra eddig megkötött kevesebb mint 33 ezer forintos átlagdíj egyébként több mint 18 ezer forintos megtakarítást hozott a személygépkocsik esetében. Ha nem választottak volna új biztosítást, akkor a meglévő szerződésük átlagosan közel 51 ezer forintos éves díjjal "ketyegett" volna 2025-ben.

A többi járműkategóriában is spórolhattak a tulajdonosok, üzembentartók.

A motorkerékpárokra a kampányban megkötött kötelező biztosítások 10 800 forintos átlagdíjával 4 ezer forintot spórolhattak a meglévő biztosításukhoz képest.

A teherautósok pedig átlagosan 19 ezer forintot takaríthattak meg azzal, hogy új kötelezőt kötöttek, átlagosan majdnem alig több mint 50 ezer forintért.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×