eur:
413.98
usd:
396.85
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Nizza, 2018. május 31.Didier Deschamps, a francia labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya egy nizzai edzésen 2018. május 31-én. A francia válogatott a június 14-én kezdődő orszországi világbajnokságra készül. (MTI/EPA/Sebastien Nogier)
Nyitókép: MTI/EPA/Sebastien Nogier

Didier Deschamps százados lett – duplán is

Didier Deschamps újabb fejezettel írta be magát a futballtörténelembe. Ő a harmadik Mario Zagallo és Franz Beckenbauer után, aki játékosként és szövetségi kapitányként is a futball világbajnoka lett, ezt tudjuk róla tavaly nyár óta. Most újabb mérföldkőhöz érkezett.

Az előző tételt még inkább szűkítve: a német futball Császára után mindössze a második volt, aki világbajnok válogatott csapatkapitánya és szövetségi kapitánya is volt. Hosszú pályafutása alatt 103-szor játszott a francia válogatottban, az albánok elleni tiranai stadionavatón pedig századik alkalommal dirigálta szövetségi kapitányként a Kékeket.

A futballtörténelem első alakja, aki játékosként és szövetségi kapitányként is ugyanazzal a nemzeti tizeneggyel centenáriumot ünnepelhetett. Érdekes, hogy bár az edzői karrier általában hosszabb, mint a játékos-pályafutás, ma már lényegesen többen érik el századik válogatottságukat játékosként, mint edzőként.

Didier Deschamps a tizenharmadik olyan edző, aki ugyanazt az európai válogatottat legalább százszor dirigálhatta. Két német, Joachim Löw és Sepp Herberger vezeti a listát, utánuk következik Morten Olsen, Walter Winterbottom, Helmut Schön, Antoni Piechniczek, Baróti Lajos, Vicente Del Bosque, Lars Lagerbäck, Alf Ramsey, Hugo Meisl, Berti Vogts a sorban.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×